Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Skusenosti so servismi Citroen(SK aj CZ)

13. 3. 2008 15:00
Aku mate skusenost???
Tak sa mi blizi druha garancka(po dvoch rokoch a 30t km) a obtelefonoval som servisy. V BA sa cena pohybuje okolo 8000SK(skor 8500) za kompletnu servisku plus 1000-2000 korun zacistenie klimatizacie(hygiena je predsa hygiena).
Z tej sranbdy som zavolal do Trnavy a co sa nedozviem??? Serviska vychadza na 6500, sice dostanem olej total, a nie castrol. ale inak vsetko je to iste. Jedna sa o original servis citroen. A cistenie klimy? 300-500 korun v Trnave.

Mate niekto skusenost s tymto servisom? osobne nnemam az tak vela proti Blave, ale neprijdu mi az tak super, aby som im zapaltil o 3000 korun viac ako musim...
Dik za odpovede.
Rozbalit vlákno
13
neregistrovaný "tv"
16. 3. 2008 12:14
Re: Aku mate skusenost???
Teraz som bol s C5-kou na servis po 40tis. km a stalo to 4800Sk (klimu necistli, nie je treba).

Inak Citroen doporucuje Total, mas to aj v servisnej knizke.
16. 3. 2008 13:37
Re: Aku mate skusenost???
jj. to uz msom si zistil. A zistil som si aj ze castrol uz zdaleka nie je to naj, co je na trhu. skor je to priemer, takze prezmenu vyskusam total...

predpokladam ze u teba to bola neparna garancka- ta je vzdy lacnejsia...
neregistrovaný "tv"
16. 3. 2008 16:33
Re: Aku mate skusenost???
C5-ka 1.6HDi ma prehliadku kazdych 20 tisic, teda tato bola moja druha. Pokial si pamatam, aj prva stala +/- tolko. Teraz mi menili olej, filter oleja, pelovy filter a diagnostika. Nemenili palivovy filter, este nie je treba, je drahy ako slak a tazko sa doluje z motora von.

Neviem co furt ludia maju s tym Castrolom. Len zato, ze je u nas najdrahsi a ze ho davaju vo vela servisoch este neznamena, ze je najlepsi. Zavisi od mnohych veci - typ, specifikacia podla API, ACEA, teplotny rozsah... A nakoniec aj tak nevies, ci Ti v servise naozaj daju to, co Ti hovoria a ci vypustia vsetok olej, ci si nieco neodleje mechanik... Jeden znamy (ozves sa Diamant?)lial do dvojlitrovej Fabie Madit plnu syntetiku. Nie, nesetril na $$$, praveze do veci vidi viac, ako vacsina beznych uzivatelov. Ja dlhe roky pouzivam Elf. No nechcem rozoberat olejovy flamewar, toho tu uz bolo uz toolkooo...
16. 3. 2008 17:33
Re: Aku mate skusenost???
A kde si to daval robit???
Pokial viem C ma rovnake ceny ako C4, alebo vyssie.
Pripadne nemas nejaku speci zlavu?

Mne idu menit komplet filtre(palivovy, vzduchovy, pelovy a olejovy tusim), potom idu meni olej, brzdovu kvapalinu,nakoniec viacmenej spravit celkovu diagnostiku, skontrolovat veci a pod
neregistrovaný "tv"
16. 3. 2008 21:35
Re: Aku mate skusenost???
V Martine. Mimochodom, mam to tam z KE presne tak daleko, ako Ty z BA, akurat ze nie po dialnici :-) Neviem o tom, ze by som tam mal speci zlavu na servis. C5-ka ma spravidla vyssiu cenu za normohodinu, ale fakt netusim kolko/o kolko.

Prave som pozrel, ze servis na 20 tisic ma vysiel na 5027,40. Ale nepamatam uz, ktore vsetky filtre boli vymenene. Palivovy asi nie.

Aky mas motor?

*Edit: aha, kukol som, ze mas 1.6-ku benzin. Tak to cena filtra paliva nebude taka vysoka a tak si myslim, ze tych Bratislavskych 8 tisic a viac je riadne strelenych. Chod do tej Trnavy, prip. sa pozri do Dunajszerdy, co (pokial je este pravda) je materska firma Trnavskeho Citroenu, tusim sa ten pan vola Behr. Bol som v DS parkrat este zo starym Citroenom AX, velmi sa mi pozdavala ich praca a pristup k zakaznikovi. Urcite tam minimalne zavolaj a spytaj sa na cenu, myslim, ze to stoji za to.
16. 3. 2008 22:13
Re: Aku mate skusenost???
Ta DS aspon podla nazvu patri pod Trnavu. Volal som do trmnavy vysvetlil a chlapik na telefone znel milo. Trosku sa cudoval ze sa chcem trmacat do trnavy, ale potom som spomenul finacny rozdiel a pochopil.
uvidim vyskusam a ak budem spokojny a nebudu sa kazit tak zostavam u nich
18. 3. 2008 11:20
Re: Aku mate skusenost???
pozor ale na jedno...dost velka cast citroen servisov dava castrol...ale z vlastnej skusenosti a hlavne v zime pri dlhsom stati je total podla mna n. 1
neregistrovaný "tv"
18. 3. 2008 13:55
Re: Aku mate skusenost???
Pocuj, preco nedas vsetky odpovede do jedneho prispevku?

Ja mam rocne nieco medzi 30 az 35 tisic km, odisli mi obe predne stretavacie a aj parkovacia no a jedna spiatocka. Ani s jednou to nebola jednoducha vymena, avsak jednu parkovacku a jedno stretavacie mi vymenili v servise. Osobne som menil lavu stretavacku a pravu parkovacku. Lava parkovacka aj stretavacka je (az na cenu...) malina, prava parkovacka dost nepohodlna, ale prava stretavacka ozajstny zabijak. Sme to s kamaratom v servise obaja silili co to dalo a on bol uspesnejsi. :-)

Kratko po tomto zakroku mi na ceste skoro rozbili auto, keby som nebol dal na vyjazde zo servisu prednost jednemu Seatu, o kilometer dalej by som to schytal namiesto neho ja... Veru, oplati sa dodrziavat predpisy a davat prednost...

Neviem co davaju z prvovyroby (a ani sa to nikdy nedozviem), ale prva zimna sezona na Berlingu bola s povodnym olejom taka normalna. Dalsiu zimu mi vsak dali do motora mnou prineseny Elf a pocutelne bol motor po studenom starte tichsi. Okrem tohto prejavu vsak absolutne neviem zodpovedne prehlasit, ze by mal byt ten Elf vykonovo/zivotnostou/mazanim/akymkolvek inym parametrom lepsi alebo horsi ako ten prvovyrobovy a uz absolutne si netrufnem povedat ani len, ci je Elf horsi alebo lepsi ako akykolvek iny, ktory by mi tam dali. Podla mna uzivatel nema ani najmensiu sancu zistit ako ten-ktory olej maze, aj keby mu rovno dali do motora obycajny mineral pre stare Skodovky za stovku za liter. Mozno by mu po 100-ich tisicoch vybehalo loziska klukovky, ojnic a tiez dost opotrebovalo steny valcov a piestov, ale to by sa dotycny nikdy nedozvedel, ze vtedy, pred troma rokmi, mi tam hodili M6AD namiesto superspeci za tisicku za liter :-)

Preto si myslim, ze vsetok ten humbuk okolo olejov je hlavne, a to hlavne, kvoli $$$ a velmi velkou stavkou na placebo efekt :-)
17. 3. 2008 14:53
Re: Aku mate skusenost???
Ja som bol pár krát v Nových Zámkoch, ale tam nič moc, v Nitre je to celkom fajn, a ceny su okolo 5000,- +-...
a k tej kvalite servisov, napr. výmena žiarovky v n.z....hodina, auto na zdviháku, neviem z akeho dovodu(v servise bola manzelka), aj ked je pravda ze hlavne k lavemu stretavaciemu svetlu je zly pristup, ale preco zdvihak???apropo, žiarovky: teraz som mal osram silverstar, ale vydrz len pol roka...poradte nieco kvalitne, hlavne s vydrzou aspon rok...
17. 3. 2008 16:47
Re: Aku mate skusenost???
ja mam este od vyroby a svietim stale. cca 30t km na tachaci a prevazne mesto
18. 3. 2008 11:17
Re: Aku mate skusenost???
tie od vyroby su dobre, lenze som chcel trochu zlepsit svietivost a výzor takze som dal osram blue light(alebo cool blue??), tie mi vydržali rok...ale zistil som ze nakolko c5 nema sosovku, tak ten efekt xenonu nie je bohvieaky...tak som skusil silverstary...a tie odisli po pol roku...co vlastne dava citroen od výroby?
neregistrovaný "tv"
17. 3. 2008 22:32
Re: Aku mate skusenost???
Pocuj, mal si na mysli k pravemu svetlu v smere jazdy, ze? Za nim je totizto cerpadlo hydrauliky, ktore sa v ziadnom pripade neda demontovat. Za lavym je baterka, ta ide vonku lahko a ziskas miesta celkom dost.

Ja mam nejake Osram, nie tie najlacnejsie, ale ani tie najdrahsie. Podla mna tie drahsie su len cucanie penazi a "akoze" dlhsia vydrz. Aj keby Ti praskla hned dalsi den, nemas sancu ukecat reklamaciu. A ked Ti vydrzi pol roka, ako mozes zistit, ze ina by vydrzala dlhsie/kratsie?

A este prezrad, kolko rocne nabehas, ci mas aktivovane automaticke svetla a ak nie, ci svietis furt apod. Lebo podla mna toto najvacsi killer ziaroviek je supa od alternatora po vypnuti motora. Niekedy to dokonca az vidno, ze nakratko ziarovky prebliknu. Ja mam automaticke svetla (aj svetelny senzor, ale aj enablovane denne svietenie). Keby som ich nemal, snazil by som sa vypinat svetla este predtym, ako vypnem motor. Ale tych par korun za ziarovky (aj ked nie su lacne) ma neodradi od potreby denneho svietenia...

PS: v C5-ke specialne elektricka sustava auta trpi pri spinani cerpadla perovania, ktore sa deje tym castejsie, cim po horsich cestach clovek chodi. V noci to krasne vidno, ked zopne cerpadlo, to ziarovky nakratko pohasnu. Urcite ich to nepotesi...
18. 3. 2008 11:12
Re: Aku mate skusenost???
rocne nabeham tak 20 000 km, mam aktivovaný senzor, a svietim stale....a stm preblikovanim je to fakt...vcera som sa dozvedel dovod preco bolo auto na zdvihaku....ziarovku menili sposobom demontaze reflektora, a na zdihaku kontrolovali jeho správne spätne nasadenie...inak predtym som u znameho mechanika(doma)menil ziarovku bez demontaze...babracka ale islo to...
18. 3. 2008 07:10
výmena žiarovky
sorry myslel som pravé svetlo, s ľavým problem nie je, tam vyberies bateriu a je to...
Rozbalit vlákno
0
18. 3. 2008 08:07
nejak nam to tu hapre
nejak tu blbne ta diskusia...
Rozbalit vlákno
0
25. 3. 2008 10:26
Tak nakoniec pezinok
No tak trnava vypadla. az ked doslo na lamanie chleba z nich vyliezlo, ze v tom nie je zaratany vzduchovy filter, plus vymena brzdovej kvapaliny(obe sa ma kazde dva roky menit, inak by som to tam mal dalsie dva, oni by mi to kludne nechali do 60t km). Volal som do pezinku a tam mi len na vsetko prikyvovali, takze za 6500-7000 budem mat komplet vymenu 4 filtrov(vzduch, pel, olejovy, palivovy) + olej + brzdova kvapalina...
Rozbalit vlákno
0
26. 3. 2008 14:41
Navsteva servisu v pezinku(nie pre blaznov:-)
Auto absolvovalo kompletnu garancku v Citroen servise, v Pezinku. Pristup velmi seriozny, asi najvoiac co som vobec zazil. Na tom na com sme sa dohodli pred, tak to aj dodrzali(len mi slubili aj zavolat az auto bude hotove a to akosi zabudli...).

Inak ma garancka stala 6950SK, v BA by som bol na nejakych 8500SK... Olej mi tam po dohode naliali TOTAL FUTURE(na flaske je quartz tusim, ale este to mrknem) 9000 5w30 plna syntetika(nechcel som to kvoli castym studenym startom velmi menit na 5w40)...Olej mi doliali do plna(skontroloval som si to) a co im zvysilo zo 4 nauctovanych litrov to mi nechali vo flaske(normalne ze seriopznost, az som nestihal po tych skusenostiach s Bratislavou). Za olej si nauctovali neleych 2400 SK s DPH(nabuduce davam HELIX, ale to uz budem dopredu informovany).

Zvysne filtre boli tiez ako tak v normalnej cene(vzduchovy za nejakych 750SK, olejovy za 550 a pod. Proste normalny servis. kde nezdieraju z cloveka siíedmu kozu.
Ak sa nepokazia tak zostavam u nich.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "tv"
29. 3. 2008 17:11
Re: Navsteva servisu v pezinku(nie pre blaznov:-)
Tak toto sa dobre pocuva. Som rad, ze to dopadlo k Tvojej spokojnosti.

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57