Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Nissan almera tino x Ford focus combi - prosím poraďte

neregistrovaný "Katkot"
28. 1. 2007 20:32
Nissan almera tino x Ford focus combi - prosím pora?te
Rádi bychom koupili rodinné ojeté auto do 250 tis., aktuáln? zvažujeme mezi Nissan almera tino 1.8 z roku 2001, 2002 a Ford focus combi 1.6 z roku 2002,2003....co vy na to? Nejaky lepsi tip? Nechci ale uplne sileny autobus.... >:D ..to bych asi nezaparkovala... :*)
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "lumeer"
29. 1. 2007 13:30
Re: Nissan almera tino x Ford focus combi - prosím pora?te
Myslim si ze dobre jsou obe, zalezi na technickem stavu.

Jinak - sedni do nich, poradne je projed a uvidis, ve kterem se ti bude lepe jezdit...
neregistrovaný "pulse"
29. 1. 2007 15:01
Bez nadpisu
Spise Focus 1.6 veci vyber ojetin, lepsi servis skoro vsude.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "closterman1"
29. 1. 2007 16:00
Bez nadpisu
ja by som bol skor za tina, je to skvele auto, mam s nim len dobre skusenosti..co sa tyka toho servisu, s nissanom do nho casto nepojdes
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "krosnic007"
29. 1. 2007 18:49
Nissan vs. Ford
Ahojky!

Já mám jak Nissana, tak Forda...Sice ne zmi?ované modely, ale snad ti i tak pom?žu.. ;-)

Co se tý?e nissánka je to trochu jiný v?z, než ford...je to mpv, to znamená hlavn? vyšší posez za volantem, v?tší variabilita vnit?ního prostoru a prostor uvnit? v?bec (alespo? by to tak m?lo být) atd...Tady je podle m? pot?eba s ob?ma vozy se svézt a porovnat subjektivní pocit z jízdy...Ford má zase lepší podvozek (ne ale o moc) = lepší jízdní vlastnosti..(ikdyž to se t? asi moc netýká..jedná se hlavn? o jízdu na limitu) atd...

Pravda je, že nissan opravdu ?asto servis pot?ebovat nebude...Jsou to držáky (ikdyž tyhle jsou asi tak japonský jako knedlo zelo vep?o od babi?ky... >:D ) a tak co se tý?e spolehlivosti volil bych nissana, ikdyž ford se v tomhle ohledu dostává na špi?ku mezi evropskými vozy...

Co se tý?e motor?, tak celkem dobrá volba - slušná dynamika a relativn? nízké náklady..jak na provoz, tak údržbu...

PS: mám kontakt na ?lov?ka, který vozí vozy nissan z N?mecka...Je spolehlivý (d?lá i servis - Vyškov), takže m?žu poskytnout kontakt v p?ípad? zájmu... ;-)

Jinak p?eji štastnou ruku p?i výb?ru!!!
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "blažin"
29. 1. 2007 20:15
Re: Nissan vs. Ford
No jak pisi kolegove, obe jsou dobra a ja mohu podrobne porovnat Almeru Tino, protoze ji ma muj svara.Auto se mi libi moc a na to ze je o 3roky starsi nez muj C-MAX, tak me prekvapila ta variabilita,reseni a zpracovani interieru.Zadni sedacky se daji posouvat nebo kazda jednotlive vyndavat.Co je super(a to ti Focus nenabidne) je vyssi posaz a hlavne ten prehled okolo vozu.Nevim zda bych volil pro MPV benzinovy motor, protoze co se bavime s kolegama ve vlakne C-MAX, tak benzinaky v MPV-ckach jezdi tak o 2,5l/100km s vetsi spotrebou(priklad je i vlakno Mazda5).A motor 1.8 v Tine nebude zadna vyjimka.Svagr ma diesel a jezdi kolem 6,5l.Jelikoz ma problem s bydlenim a musi ho resit(uz nema kam sahnout), tak bude muset Tinu prodat(a chudak koupit nejakej suplik tak 20000kc).Pokud by si chtel vedet vic nebo poslat par fotek jak autak vypada, tak mi napis SZ a ja vas nejak zkontaktuji.At vyberes co vyberes, tak hlavne hodne kilometru v pohode.
neregistrovaný "Katkot"
30. 4. 2007 00:28
Re: Nissan vs. Ford
Dobry den, omlouvam se, ale jeste jednou bych Vas rada poprosila o ten telefon na p. Vojdulu, nejak se mi ztratil...prosim, poslete mi to cislo jeste jednou na kkotalova@gmail.com

moc dekuji a mejte se hezky

KK
neregistrovaný "Katkot"
30. 1. 2007 08:10
Tino
Ja jsem vlastne taky vice chtela a chci to Tino, pripada mi to jako ojetina lepsi drzak...pred tim jsme meli nissan almeru a deda ma taky starou, vubec nepotrebuje servisovat, a to ji koupil v AAA....ale rodina me presvedcuje na focusa hlavne kvuli vetsimu kufru..co vy teda na ten kufr??? diik
Rozbalit vlákno
0
Avatar - DoubleSix
30. 1. 2007 08:34
Bez nadpisu
Nissan Almera Tino je kratší než Focus Combi, takže žen? se s ním ur?it? bude lépe parkovat (pokud ovšem dokáže odhadnout rohy karoserie, které neuvidí) - do stejné mezery se lépe vm?stná s kratším autem než s delším.

Moje paní také oce?uje vyšší posaz více, než výkonný motor a super podvozek, minimální náklony v zatá?kách (což nabízejí sedany nebo combi v??i MPV).

Do Almery bych také volil 1.8 benzín, ty diesely stály za prd nebo byly hodn? drahé (objem 2.2l). Pokud nejezdíte hodn? kilometr?, tak se vám diesel moc nevyplatí (ale t?ch diskusí na toto téma tu již bylo spousty. Nejdete tu zaryté zastánce benzín?, stejn? tak i diesel?. Co je opravdu pro vás lepší, se tu ale nedozvíte, to si musíte spo?ítat sama).
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "pali"
30. 1. 2007 12:48
Bez nadpisu
ja osobne by som bral skor Nissan Almeru Tino 1,8benzin, pripadne s LPG.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "chrenspo1"
30. 1. 2007 18:08
Bez nadpisu
Ford Focus combi 1,6 máme v rodin? (je to r.v.2000) a nem?žu si na n?j v žádném p?ípad? st?žovat. Servisní dostupnost je v rámci republiky mnohem v?tší než u Nissanu a až na b?žné opravy, které se musejí d?lat u každého automobilu (jako je vým?na brzd, oleje apod...) s Focusem nebyly žádné problémy. Co se tý?e prostoru uvnit?, tak si rovn?ž nemohu st?žovat. V rodin? jsme celkem 4 tém?? dosp?lé osoby a s prostorem bohat? vysta?íme. Ohledn? p?ístupnosti k zavazadlovému prostoru je na tom Focus taky lépe, protože nemá nákladovou hranu jako Tino, což je výhodn?jší zejména p?i nakládání a vykládání t?žších v?cí a celý zavazadlový prostor je zkonstruován tak, že do n?j zasahují tém?? minimáln? podb?hy od zadních kol, takže p?i sklopení sedadel vznikne zcela rovná plocha. A jako jeden z velkých klad? Focuse oproti Alme?e Tino bych vid?l podvozek, který sedí na silnici jako p?ibitý a? na suchu ?i na mokru. Motor 1,6 benzín bych vid?l jako nejlepší volbu díky slušné pružnosti a zárove? relativn? nízké spot?eb?.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "pulse"
1. 2. 2007 11:15
Bez nadpisu
Katkot Kombi Mondeo i Focus maji kufr v kterem se da i kempovat ;)) A navic dobre pristupny.

Nejslepsi kdyz se obouma autama projedes v tvem pripade poparkujes a hned budes vedet.

Preji dobrou volbu.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "zajíc"
5. 2. 2007 13:05
Bez nadpisu
Zdravím,

vzhledem ke zkušenostem s oběma autama bych bez mrknutí oka volil Tino 1.8. Najel jsem s tím cca 110tis. km a jediná "porucha" kterou to mělo byl rezonující štítek řadicí páky, který jsem přilepil sekunďákem. Ve 110tis. se neměnili ještě ani kotouče ani destičky ani tlumiče. Nebrat 2.2dCi. Tento motor je už Francouzkej a stojí za prd. Pokud to trochu nedsadím tak Zetor 7245 je tišší a spolehlivější >:D . Tino na cestě sedí perfektně (líp než Oktavia I - zkoušeno), i když Fokus má taky dobrý podvozek. U fokuse to ale bylo samý: "teče mi olej", "prasklo gufero", "vrže kolo", "něco bouchá v řízení - musím to jít nechat zkontrolovat.... " atd. (třeba ale jen špatnej kus)

Pro nájezd 8tis.km/rok je to jedno. 50tis./rok - vem Japonce.
Rozbalit vlákno
1
18. 5. 2007 20:31
Re: Bez nadpisu
2.2 DCI je právě od Nissanu, renault děla 1,9 dci a sráče jsou

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57