Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fiat Novo Uno: Nové Uno přijde z Brazílie (oficiální fotografie)

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 22. 4. 2010 • 10:56
2
29
Fiat uvolnil první oficiální fotografie nového Una, jak v běžné verzi, tak i v drsně vyhlížejícím provedení Uno Way.

Design odpovídá dříve uvedeným špionážním fotografiím. Nové Uno postrádá výrazné hrany, jaké má současná Panda, sdílí s ní ale platformu. Přední část, zejména maska chladiče ovšem na Pandu zřetelně odkazuje. Na tu první, která letos slaví třicetiny. Asymetrická maska chladiče se třemi svislými otvory byla typickým znakem původního provedení. V zadní části najdeme zase připomínku Giugiarova Punta z roku 1993 – světlomety ve sloupcích C.

Novo Uno se bude se nabízet také ve verzi Uno Way s módním oplastováním, včetně krytu podvozku, a drsnou terénní vizáží. O pohonu 4x4 se nemluví, zřejmě půjde jen o stylistické odlišnosti, jako je tomu u modelů Adventure, které se v Jižní Americe nabízejí v několika řadách. Budou mít zejména ochrannou funkci, což prozrazuje i absence laku na nich.

Informace o použité technice zatím Fiat nesdělil. Již delší dobu se spekuluje také o dovozu do Evropy, nové Uno by vyplnilo mezeru mezi Pandou a současným Puntem, které přerostlo čtyři metry. Otázkou je, zda zahájení výroby přinese konečně smrt starému Unu. Ano, Brazilci si letos sedmadvacetiletého veterána mohou stále koupit u prodejců Fiatu!

V Latinské Americe má italská automobilka dvě továrny, kromě brazilského Betimu ještě v argentinské Cordobě, je tedy brána jako domácí výrobce. Loni obě vyprodukovaly celkem 808 tisíc nových aut, z toho jen v zemi samby a fotbalu 729 tisíc.

Doporučujeme

Témata
Avatar - pelikoš
24. 4. 2010 20:44
Re: hnusne
>:-[] >:D
Avatar - pelikoš
24. 4. 2010 20:41
Re: pride šok?
pokud myslíš v sk a ve výbavě,tak ok ;-)
23. 4. 2010 21:39
Uno
No, jak mám fiaty rád, obzvláště kvůli designu, tak za tohle bych je liskal od rána do večera...Jenže je to tak, že v Brazílii se taková auta lidem líbí(oproti Japonsku ještě dobrý). Ale tak řekl bych, že tohle auto nemá za cíl být nějakou stylovkou, bude určeno buď jako druhé auto do rodiny a nebo pro rodinu, která bydlí někde na hůře přístupném místě a nemohou si dovolit něco "lepšího". A než design bude zajímat cena
23. 4. 2010 20:37
Re: citroen?
Keď sú si autá podobné, breptáte, keď je každé iné, zas breptáte - kto vám, ľudia, vyhovie?
23. 4. 2010 16:10
Re: hnusne
Já bych zase řekl, že panda pobrala krásy na svou dobu docela dost. Vzhledem k tomu, že i po sedmi letech téměř bez designových úprav (jen loni dostala nová zrcátka), vypadá pořád velice slušně.