Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fiat: Převzetí Zastavy je v závěrečné fázi

30. 7. 2008 • 16:08
9
Podle prohlášení tiskového mluvčího firmy se jednání mezi Fiatem, srbskou vládou a automobilkou Zastava dostala do závěrečné fáze. Italský koncern se chystá převzít srbského výrobce.

Blížící se úspěšný konec jednání potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje. Deníku Handelsblatt to oznámil přímo tiskový mluvčí Fiatu, bělehradská rozhlasová stanice B92 odvysílala podobnou informaci už v neděli. Podle stanice B92 by k podpisu dohody mezi generálním ředitelem Fiatu Sergiem Marchione a nejvyššími představiteli Srbska a Itálie mělo dojít ještě tento týden.

Fiat má se Zastavou velké plány. Získá 70% podíl ve firmě (zbytek zůstane Srbsku) a chce zásadně rozšířit výrobu. Díky investici ve výši 800 milionů Euro by se měla roční produkce zvednout ze současných 60 tisíc aut na 300 tisíc v roce 2010. Zatím se v Srbsku vyrábí druhá generace Fiatu Punto pod názvem Zastava 10. Už příští rok by se měl výrobní program rozšířit o malé auto na zkrácené platformě Fiatu 500 a v roce 2010 pak pravděpodobně o sesterský model se značkou Lancia.

Témata
1. 8. 2008 12:54
Re: nemám
Jediné, co sem z tvého příspěvku pochopil je to, že si nejspíš nebyl za hranicemi našeho státu. No a v Itálii si nebyl téměr na 100%. Víc sem se nedověděl. Nevím kolik stojí SMART, jestli 250 - 300 000 (ale dá se to dohledat). Ale o to nejde. Jde o to, ze se jedná o malé městské vozítko, které nezabere tolik místa co i klasické mini, ale presto nabídne dvema psažérům více prostoru, pohodlí a bezpečí než skůtr. Mezi nama, stejně výkoné skůtry stojí kolem 160 - 180 000 kč a taky jejich cenu nepoměřuješ s cenou Pandy. A ten nový malý Fiat má s rozměry Smartu nabídnout více bezpečí, více prostoru, více komfortu... Levný rozhodně nebude. Cenu bych čekal na úrovni Pandy. Levnější nebude ani náhodou. Bude to podobná stylovka jako F 500.
31. 7. 2008 20:08
Re: Fíča
Stačí zadat do Googlu.

[odkaz]
30. 7. 2008 19:45
Re: nemám
neumim si predstvit ze by mel byt konkurentem smartu, ktery zhledem k relativne vysoke cene je image auto myslene spis pro bohatsi mlade lidi. Kdo ma malo penez tak si za ty penize radeji koupi neco co muze vyuzit i na normali "cestovani" jako napr. yaris, peugeot 207 atd...
30. 7. 2008 10:44
Re: nemám
Tak ono vytlačit smart vzhledem k tomu, že to jezdí jen v Římě, Miláně, Mnichově a Londýně nebude asi takový problém. Má to nabídnout min. o jedno místo k sezení navíc, má to být hezčí, bezpečnější, takže nevidím důvod proč by se to nemělo povést. Smart není zase až tak extra úspěšný model. Mimo to ho prodražují jisté fíčury, bez kterých by se ani neudržel na silnici, což předpokládám, Fiat snad zvládne líp. ;-)
P.S. Osobně se mi Smart líbí, len ta cena Kefalín, len ta cena..
Avatar - Pierro
30. 7. 2008 10:07
Re: nemám
Vytlačit Smarty?? No pokud to budou prodávat za polovinu, pak proč ne?? ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku