Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

General Motors postaví centrum pro výzkum alternativních paliv. V Číně.

Dan Vořechovský
Diskuze (3)
Americký koncern General Motors by měl v roce 2010 vyrobit polovinu svých vozů s pohonem na alternativní paliva. General Motors proto v Číně postaví výzkumné centrum, které se na zaměří na studium alternativních paliv.

Šéf General Motors Rick Wagorner oznámil, že americký koncern plánuje investici 250 milionů dolarů do nového výzkumného centra v Šanghaji, které se bude zabývat studiem alternativních paliv. Vozy poháněné alternativními palivy by mohly podle Wagorner v roce 2010 tvořit až polovinu globální produkce koncernu. V General Motors přitom ještě donedávna očekávali, že podíl těchto vozů dosáhne v roce 2010 „pouze“ desetiprocentního podílu. Wagorner k tomu ještě dodal, že desetiprocentního podílu vozů na alternativní paliva na produkci dosáhne General Motors už letos, neboť takových automobilů vyrobí zhruba jeden milion.

Podle Wagornera bude Čína mezi prvními trhy, kde se pohony na alternativní paliva rozšíří nejdříve. General Motors rovněž zkoumá možnosti vývoje technologie alternativního pohonu, která by byla určena speciálně pro čínský trh.

Šanghajské výzkumné centrum se zaměří na biopaliva, materiály pro lehčí a úspornější vozy, elektromobily a úsporu energie, kterou GM a jeho dodavatelé spotřebují při výrobě. První fáze výstavby centra bude dokončena na konci příštího roku.

General Motors se rovněž s partnerskou čínskou automobilkou Shanghai Automotive Industry Corp. (SAIC) dohodl na pětimilionovém grantu pro prestižní pekingskou univerzitu Tsinghua, která prostředky využije na výzkum strategií pro snížení závislosti Číny na ropě.

Dan Vořechovský
Diskuze (3)
Avatar - Falco
1. 11. 2007 22:39
Re: Cina drti Evropu
jo, jo... blbost je věčna, viď
Avatar - Blue Sun
1. 11. 2007 16:07
Re: Cina drti Evropu
Evropa těží z evropského vlastenectví kupujících. Z hry na "tvůrce automobilů", "náskok díky technice", "všechno, co děláme, řídíte vy", "simply clever". Proto si koncerny mohou plánovat, jak budou produkovat.
Daleko více mi vadí, když na jedné straně nadáváme na čínský rozmach, na druhé straně jim my sami ty technologie cpeme. Brzy se budeme divit, až nás tu, stát po státu, Čína skoupí.