Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai chce v interiérech ještě více displejů. Budou i na volantu!

Tomáš Dusil Tomáš Dusil 3. 4. 2019 • 10:52
6
6
Zobrazit náhledy (6)
Hyundai umístil dotykové displeje i na volant

Korejská automobilka předvedla koncept řešení kabiny Boasts A 3D, jenž se vyznačuje neobvyklým množstvím dotykových displejů, které jsou poprvé také na volantu.

Kabina konceptu Coasts A 3D vychází z modelu i30. Největším rozdílem je nový dvouramenný volant, na jehož ramenech našly své místo dotykové displeje. Ty jsou zde hned dva, přičemž jejich úkolem není zobrazovat jízdní či jiné údaje, ale vlastně pouze obsahují dotyková tlačítka, která jsou jinak mechanická. Celé to tak připomíná chytrý mobilní telefon, u něhož je také dříve oddělaná klávesnice součástí dotykového displeje.  

Pohled na tento „elektronický“ volant ale příliš nadšení nevzbuzuje, neboť vypadá trochu lacině. Když si odmyslíme tlačítkové displeje, tak jeho řešení trochu připomíná auta z 80. let. Navíc zpráva nikterak nespecifikuje, jak je to vyřešeno z hlediska zástavby povinného airbagu.

video

Koncept samozřejmě nabízí další displeje, konkrétně přístrojový štít. Ten ve skutečnosti tvoří dvě obrazovky uspořádané za sebou ve vzdálenosti 6 mm. Smyslem je nabídnout 3D vzhled.

Zatím není jasné, zda se displeje na volantu objeví v sérii v příštích modelech značky. Koncept poskytlo zastoupení značky k vyzkoušení vybraným uživatelům-řidičům, kteří si údajně toto řešení dost pochvalovali.

Související články

Témata
5. 4. 2019 07:46
Kontrast s manuálem
Ten kontrast displejů s klackem je úžasnej :D
5. 4. 2019 07:45
Re: Fake info
Jasně a novinář natočil i to celé video, že...
4. 4. 2019 09:22
Fake info
Tj aprílový vtípek, volant je domalován ve fotoshopu spolu s nataženým displejem. To snad nemůže novinář myslet vážně. To že u nás na Hyundai všichni nadávají je práce pana Vošického, který už skončil, jinak je to ve světě naprosto normální značka, která není vůbec špatná. a sám jsem zvědav jak se budou teď vyjadřovat vůči veřejnosti a konkurenci, co jsme slyšel tak to chtějí hodně napravit.
3. 4. 2019 22:34
hmmm
Ten volant to je hnus velebnosti. To nemozu mysliet vazne. 2To bolo spracane priamo na mieste za 2 min. Pre toto by som odmietol kupit si to auto.......
3. 4. 2019 17:49
Předposlední fáze
Poslední fáze bude náhrada celého volantu displejem na kterém se bude šmatláním jakoby točit volantem.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku