Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai chce v interiérech ještě více displejů. Budou i na volantu!

Tomáš Dusil Tomáš Dusil 3. 4. 2019
6
6
Zobrazit náhledy (6)
Hyundai umístil dotykové displeje i na volant

Korejská automobilka předvedla koncept řešení kabiny Boasts A 3D, jenž se vyznačuje neobvyklým množstvím dotykových displejů, které jsou poprvé také na volantu.

Kabina konceptu Coasts A 3D vychází z modelu i30. Největším rozdílem je nový dvouramenný volant, na jehož ramenech našly své místo dotykové displeje. Ty jsou zde hned dva, přičemž jejich úkolem není zobrazovat jízdní či jiné údaje, ale vlastně pouze obsahují dotyková tlačítka, která jsou jinak mechanická. Celé to tak připomíná chytrý mobilní telefon, u něhož je také dříve oddělaná klávesnice součástí dotykového displeje.  

Pohled na tento „elektronický“ volant ale příliš nadšení nevzbuzuje, neboť vypadá trochu lacině. Když si odmyslíme tlačítkové displeje, tak jeho řešení trochu připomíná auta z 80. let. Navíc zpráva nikterak nespecifikuje, jak je to vyřešeno z hlediska zástavby povinného airbagu.

360p720p

Koncept samozřejmě nabízí další displeje, konkrétně přístrojový štít. Ten ve skutečnosti tvoří dvě obrazovky uspořádané za sebou ve vzdálenosti 6 mm. Smyslem je nabídnout 3D vzhled.

Zatím není jasné, zda se displeje na volantu objeví v sérii v příštích modelech značky. Koncept poskytlo zastoupení značky k vyzkoušení vybraným uživatelům-řidičům, kteří si údajně toto řešení dost pochvalovali.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Kontrast s manuálem
hoIden2
| 5. 4. 2019
Ten kontrast displejů s klackem je úžasnej :D
Re: Fake info
hoIden2
| 5. 4. 2019
Jasně a novinář natočil i to celé video, že...
Fake info
Spei
| 4. 4. 2019
Tj aprílový vtípek, volant je domalován ve fotoshopu spolu s nataženým displejem. To snad nemůže novinář myslet vážně.
To že u nás na Hyundai všichni nadávají je práce pana Vošického, který už skončil, jinak je to ve světě naprosto normální značka, která není vůbec špatná. a sám jsem zvědav jak se budou teď vyjadřovat vůči veřejnosti a konkurenci, co jsme slyšel tak to chtějí hodně napravit.
hmmm
houmr
| 3. 4. 2019
Ten volant to je hnus velebnosti. To nemozu mysliet vazne. 2To bolo spracane priamo na mieste za 2 min. Pre toto by som odmietol kupit si to auto.......
Předposlední fáze
Šimpanz
| 3. 4. 2019
Poslední fáze bude náhrada celého volantu displejem na kterém se bude šmatláním jakoby točit volantem.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku