Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kia v pátek odstoupila z výběrového řízení na policejní automobily. Přihlásily se značky VW, Škoda a Renault

Ondřej Láník Ondřej Láník 28. 4. 2008 • 12:00
81
I když si český dovozce vyzvedl jako jedna z 31společností oficiální zadávací dokumentaci na dodávku osobních automobilů pro Policii ČR, nakonec od účasti ustoupil. Množství formálních požadavků prý neopovídalo lhůtě pro jejich zajištění.

Ještě v pondělí 21.4.2008 psala Kia Motors v tiskové zprávě, že velmi detailně prostudovala dokumentaci a zjistila, že společnost KIA Motors Czech je schopna plně vyhovět všem obecným, profesním, ekonomickým, finančním a technickým kritériím dodávky. V pátek, kdy byla lhůta pro odevzdání nabídek vozů pro Policii, ale dovozce vydal tiskovou zprávu v níž korejská značka aspirace na velkou flotilovou zakázku stahuje.

"Společnost KIA Motors Czech se rozhodla neúčastnit výběrového řízení na dodávku osobních vozů pro Policii České republiky. KIA má přitom automobil, který splňuje vše, co od něj Policie v tendru žádá, ať již jde o obecná nebo technická kritéria.

Důvod odstoupení z výběrového řízení je úplně jiný – tendr požaduje vyhotovení řady formálních požadavků, na jejichž realizaci bylo pouze 30 dnů a za tuto dobu je KIA nestačila splnit i přesto, že se o to snažila do posledního dne stanovené lhůty.

I když by se KIA ráda zúčastnila a v nedávném podobném tendru Policie Slovenské republiky tato značka zvítězila, pro nedostatek času tak byla nucena ze soutěže odstoupit, píše se v páteční tiskové zprávě.

Společnost KIA Motors Czech byla ještě na počátku minulého týdne v otázce možného úspěchu v daném výběrovém řízení mírně optimistická, protože má již referenční dodávky pro policii na Slovensku (4.000 kusů) a v Polsku (300 vozů). V obou zmíněných zemích, stejně tak jako v nabídce pro Policii ČR, kde se jedná o dodávku až 3.500 vozů, byla zvolena modelová řada cee´d, a to jak v provedení pětidveřový hatchback, tak Sportywagon.

Podle informací ze strany dovozců se do výběrového řízení nakonec přihlásily značky Škoda, Renault (Clio Grandtour, Megane a dva další modely) a společnost Import Volkswagen Group (Volkswagen Golf a Golf Variant).

Výběrové řízení začalo 28. března, kdy bylo zveřejněno v informačním systému veřejných zakázek. Firmy mohly podávat své nabídky do pátku 25. dubna 2008.

Hodnotící komise jmenovaná vládou nabídky posoudí v polovině května, na přelomu května a června by mohl být znám vítěz tendru. Smlouva s vítězem soutěže by mohla být podepsána v polovině července.

"Komise po otevření obálek hodnotila, zda je nabídka napsána v českém jazyce, zda obsahuje podepsaný návrh smlouvy, podepsané prohlášení o vázanosti nabídkou po celou dobu zadávací lhůty a zda obsahuje všechny požadované součásti. Nyní se bude posuzovat kvalifikace firem," řekl ČTK mluvčí policejního prezidia Kubalák.

Policie chce v letech 2008 až 2011 nakoupit 2800 až 3500 nových služebních vozidel. Zaplatí za ně asi 1,4 miliardy korun, každý rok chce investovat 350 milionů korun. Podle plánu vedení policie by mělo být 1900 vozů v policejních barvách, 900 civilních a u sedmi set se policie teprve rozhodne, zda budou označena. Jen letos chce prezidium koupit asi 700 nových vozů. Ministr vnitra Ivan Langer (ODS) dříve řekl, že po nákupu nových vozů dá policie 500 starších aut k dispozici hasičům.

Témata
Avatar - gld
5. 5. 2008 21:49
Re: Len sa bojím...
odkedy nesvojprávni duševne narušení xenofóbni jedinci ako ty platia dane ;-\ toto si ujasni
2. 5. 2008 09:41
Re: Škoda
jestli jsi reagoval na mně, tak bych poprosil uvést, kde tvrdím že to bylo nefér!

Já jsem jenom napsal, že by bylo fajn, právě pro vyloučení jakýchkoliv pochybností, kdyby se co nejvíc informací zveřejnilo. Jsou to prěce i tvoje daně, nechceš vědět jakých spůsobem se utratí?
Kdyby si tenhle nákup realizoval soukromá firma, je mi to totálně u pr...e.
Avatar - Pjenkava
30. 4. 2008 22:33
Hmmm?
Já bych byl pro ŠKODU. Ale za podmínky, že jen Octavie ve dvoulitru a žádný ODPORNÝ Fabie. Roomster by mohl být... Ten by byl funkční.
30. 4. 2008 09:15
Re: takovou zakazku ma automaticky dostat
je zbytečné na Áďu (nebo kohokoliv jiného) reagovat - paušalizovat, že ta nebo ona značka jsou šmejdy má nulovou vypovídací hodnotu...
Kazí se všechny značky, jenom něktěří si myslí, že např. tím že si koupí předražený německý supervýrobek kupují zároveň bezporuchový vůz...
Spousta lidí udělalo špatnou skušenost s francouzama/italama a přešli do Reichu, jiný naopak udělali špatnou skušenost s Reichem a přešli k jižanům a jsou spokojeni.

Taky máme v rodině více vozů z F a z I a jezdí bez problémů. Táta je má taky ve firmě a jezdí taky úplně v pohodě.
Často je to kus od kusu, ale určitě ty katastrofické scenáře o cestách lemovaných nepojízdnými Renaulty a Fiaty jsem zatím nikde nezažil. Poslední odstavený vůz co jsem potkal byl Mercedes CLS (nevím jestli je to správně, je to to velké 4dveřové kupé)... :'-(
Avatar - T613
29. 4. 2008 22:27
Re: takovou zakazku ma automaticky dostat
a někdo mezi ušima! viď, ádo!