Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kriminalisté zadrželi členy skupiny legalizující kradené vozy

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 17. 10. 2013 • 22:58
5
Královéhradečtí kriminalisté zadrželi členy organizované skupiny, která legalizovala kradená auta z okolních zemí pro prodej na českém trhu.

Sedmi obviněným ve věku od jednadvaceti do osmatřiceti let hrozí za trestné činy legalizace výnosů z trestné činnosti a padělání a pozměnění veřejné listiny až šest let vězení. Případ vyšetřovala pražská policie.

Pachatelé k legalizaci používali bulharské technické průkazy. Ty byly převážně padělané stejně jako plná moc, kterou se na úřadě prokazoval zprostředkovatel. Ta byla dle razítka ověřena notářem, který ale rok před tímto právním úkonem zemřel.

Pachatelé na základě těchto dokumentů vydávali před úředníky vozidla za auta přivezená z Bulharska a snažili se pro ně získat české doklady. To se jim ve většině případů podařilo, takže je následně prodávali přímým zájemcům, nebo do autobazaru.

Policie činnost skupiny vyšetřovala několik měsíců a za pomoci zásahové jednotky podezřelé zadržela. V rámci akce kriminalisté navíc zajistili pět automobilů v celkové hodnotě tři miliony korun a vydali návrh na zajištění čtyř nemovitostí v majetku podezřelých, které mají dohromady cenu čtyři miliony korun. Ty by po procesu mohly být použity k úhradě způsobených škod.

Témata
28. 10. 2013 17:40
Re: Pro všechny co kupujou dovozy
Presne ako pises. Ludia su uz zdegenerovani.
Kupi takuto skvaru a je lakomy priplatit 500.
Potom vsak ide do baru zapit dobry kseft a minie 2.000.
22. 10. 2013 10:58
Re: Pro všechny co kupujou dovozy
Jasně, ale u dovozů je to větší risk, že bude auto kradený nebo bude na leasing. Lidi prostě odmítají investice před nákupem auta, každá 500 za prověření je jim za těžko. Asi málokdo si v dnešní době chce riskovat kupovat vědomně kradený auto, ale spíš koukaj, kde ušetřit a dělají to na špatných místech. Když kupujou auto za 100 - 200tkč, tak se přece vyplatí vrazit peníze do ověření stavu, km, a historie, do kontroly fyzickýho stavu, protože pořád jsou to malý investice v porovnání s cenou auta.
20. 10. 2013 19:02
Re: Pro všechny co kupujou dovozy
to není o dovozech ale o ovcích co vše chtějí zapůldarma !!!!!!! kdyby se nekupovali kradené věci nebudou zloději, ale je tady hláška nekupto koupí tojiný když to tak málo stojí !!!!!!!!!!!!!!!!! zavíral bych i ty kupující neboť často musí vědět do čeho jdou, nebo jsou opravdu tak blbí !!!!!!!!!!!!!!
18. 10. 2013 09:42
Re: Pro všechny co kupujou dovozy
mam auto z nemecka ale od certifikovaného prodejce. celou dobu bylo servisovany, mam k nemu cebia report s plnym poctem bodu, auto je 2 roky stare. u takoveho se nebojim, protoze je proverene s dolozenou historii
18. 10. 2013 09:17
Pro všechny co kupujou dovozy
článek pro všechny co tvrdí, že je lepší kupovat auta ze zahraničí. V čr evidentně ne když úřednice přihlásí cokoliv na základě jpadělných papírů.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud