Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lamborghini Estoque: Nové fotografie a informace

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 1. 10. 2008 • 21:40
11
19
Zobrazit náhledy (11)
Lamborghini Lamborghini Lamborghini Lamborghini Lamborghini Lamborghini
Objevily se další nové informace o konceptu čtyřdveřového superautomobilu, který uvidíme v Paříži, budou však potvrzeny až při oficiální prezentaci. Italská automobilka uvolnila i vývojové náčrty a kresby.

Nové Lamborghini se chystá konkurovat Aston Martinu Rapide a Porsche Panamera, bude mít tedy čtyři dveře, stejný počet míst a motor vpředu. Firma ze Sant'Agaty se vrací tak trochu do minulosti, posledním čtyřmístným automobilem této značky byla Espada, vyráběná v letech 1968-1978. Ale ta měla jen jeden pár dveří.

Zatímco Porsche plánuje vyrobit 10.000 Panamer ročně, Lamborghini by mělo vzniknout jen 3.000 kusů, stejně jako Aston Martinů. Podobná bude i konstrukce obou vozů, která bude založená na hliníkovém rámu. Lambo využije Space Frame od Audi. Motor by měl být menší než pětilitrový desetiválec z Gallarda, případně lehce modifikovaný. Spekuluje se o dvojici turbodmychadel a přímém vstřikování, pochopitelně také z vývoje německého výrobce se čtyřmi kruhy.

Prakticky jisté je jen jméno – Estoque. Automobilka s býkem ve znaku se ani teď neodchýlila od corridy, použila španělský název krátké zbraně, kterou toreador zabíjí svého zvířecího soupeře.

Návrh nového modelu vznikl v Lamborghini Centro Stile, je tedy vlastním dílem. Současný šéf společnosti Stephan Winkelmann, který nastoupil do funkce před třemi lety, si přál k Murcielagu a Gallardu třetí řadu. Řekl také, že studie novodobé Miury z roku 2006 byla posledním konceptem, který se nebude vyrábět sériově. Vůz, který se světu ukáže na 78. ročníku prestižní pařížské výstavy, je již prakticky prototypem, byl totiž postaven s ohledem na bezpečnostní předpisy.

Témata
1. 10. 2008 18:54
Re: Classic
U konkurence už visí fotky s celkovými pohledy na tohle krásný 4-dveřový sedanokupátka. >:-[]
1. 10. 2008 18:18
Re: Classic
covece vubec me nedela problem jezdit v Cayenne nebo v 911ce, stejne tak by me necinilo problem jezdit v Gallardu nebo SUV od Lamba, prome je dulezite to jak se v aute citim, a ne to jestli ma na kapote znacek A nebo B a jestli ostatni videj danou znacku jako neco co nemuze delat auta vseho druhu, asi jako ze nekomu vadi ze Subaru ma diesel, nebo ze Porsche dela SUV
Avatar - CountachSV
1. 10. 2008 15:46
bologna o kousek před modenou (?)
to countachovský světlo je parádní... s dostatečně dlouhym rozvorem si umim ty zveřejněný kousky auta poskládat s trochou představivosti do skutečný pecky. Zvěřejněný nákresy, zejména přední části, vypadají natolik agresivně, až z toho chtěj zuby vypadnout z dásní :-)).

OT: Kolegu YAROUKHA dopředu vyzývám (prosím), aby se vyžíval v duchaplných a konstruktivních odpovědích klidně dál, ale věnoval tyto klenoty písma komukoli jinému.
1. 10. 2008 15:26
Re: kam ten auto-svet speje..
No, tohle je spíš jen UV :-) Pěknej traktůrek, škoda, že tahle divize taky nepatří pod Audi... :-) No co, traktory vyráběli i u Porschů.....:o)
1. 10. 2008 15:23
Re: Classic
Jediný nesporťák od Lamba, terénní bestii LM002, si také nemohl dovolit každý :-) Dneska se sic dá koupit za rozumné peníze, ale ropná pole většina z nás nevlastní a Auto Kelly díly z druhovároby asi taky nenabízí :o)) Sic mě současný designérský trend Lamba moc nebere, ale toho, že Estoque bude masovka, bych se moc nebál.... Ty 3.000 kousků jsou spíš zbožné přání.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku