Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lamborghini: třetí ochutnávka nového modelu

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 25. 9. 2008 • 14:34
3
36
Nové Lamborghini se nám odhaluje již na trojlístku fotografií.

Do oficiálního představení tajemného modelu automobilky Lamborghini zbývá méně než týden a abychom na tuto událost byli správně naladěni, můžeme se podívat na třetí obrázek chystaného modelu.

Existují zatím dvě reálné varianty toho, co se nám v Paříži vlastně představí za vůz. První a zdá se, že čím dál tím méně pravděpodobnou, je představení ostré, odlehčené verze Murciélaga se zadním pohonem s přídomkem SV, tedy Super Veloce. Druhá varianta je o poznání převratnější, podle tohoto scénáře by totiž byla na autosalonu v Paříži představena vedením automobilky zatím stále vehementně popíraná nová modelová řada. Slogan „It’s not just a new Lamborghini. It’s a new world.“ by ostatně dával této verzi za pravdu.

Jednalo by se o třídního konkurenta chystanému Aston Martin Rapide s prozatímním "pracovním" názvem Urus (uro je v italštině zubr). Motor by v tomto případě byl uložen vpředu, pohon všech kol je pro automobilku s rozzuřeným býkem ve znaku v posledních letech již tradice. Podle rozměru předních kol 295/30 ZR 19 i podle spáry v zádi vozu by to opravdu na novou řadu vypadalo, na druhou stranu by štíhlá přední kapota musela být opravdu dlouhá, aby se pod ní vešel očekávaný osmi nebo desetiválec. Ale nakonec, proč ne. Nechme se překvapit, nejpozději 1. října v devět hodin večer bude zveřejněna oficiální tisková zpráva.

Témata
Avatar - jurajos
25. 9. 2008 14:12
Re: re: Urinus...atď
Ako čestný predseda únie astmatikov a alergikov by som bol nútený sa primerane brániť. :-!
Avatar - T613
25. 9. 2008 14:10
Re: re: Urinus...atď
no proto! Už jsem chtěl vzít 9ocasou kočku a argumentovat účinněji! >:-[]
Avatar - jurajos
25. 9. 2008 14:04
re: Urinus...atď
Ja Tvoje argumenty uznávam a v podstate s nimi súhlasím. Je to asi len v pohľade na vec. V podobe v akej ho mám v hlave by to bolo asi jediné Ferrari o ktorom by som uvažoval. (samozrejme vo sne) >:-[]
Avatar - T613
25. 9. 2008 13:52
Re: Urinus
Takže proč by to dělalo? Jestli se nepletu Ferrari oznámilo, že nebude navyšovat výrobu, přes obrovskou dlouhodou poptávku, která převyšuje nabídku. A image? SUV by ji spíše mohlo poškodit, navíc by image pomohlo spíše něco na způsob Tesly.
V historii pro lidi požadující rodinné auto od Ferrari, vyvinuli typ 365GT. Jehož následovníkem 612 je.
Avatar - jurajos
25. 9. 2008 13:34
Re: Urinus
Keď je otázka položená takto, tak odpoveď samozrejme znie, že žiaden rozumný dôvod na to nie je. Pozeráš na to očami tradicionalistu a skeptika nereflektujúceho trend kam sa dnes niektoré SUV dostali. Ale... Prečo by Ferrari nemohol dôjsť do cieĺa cesty na ktorú sa svojho času vydalo Lambo. X6 nie je dokonála, ale ako referenčný voz ktorý by v o level lepšiom prevedeni vedel ako Ferrari predsatviť.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku