Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový seznam 100 nejvlivnějších lidí zahrnuje i dva šéfy amerických automobilek

Ondřej Mára Ondřej Mára 16. 9. 2021 • 08:26
46
14
Zobrazit náhledy (46)
Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model X Tesla Model X Tesla Model X Tesla Model X Tesla Model X Tesla Model X GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV

Magazín Time vydal nový seznam 100 nejvlivnějších lidí světa, mezi kterými nechybí ani dvě osobnosti automobilového průmyslu.

Světoznámý magazín Time vydává každoročně přehled 100 nejvlivnějších lidí světa, ve kterém se objevují politici, umělci, sportovci a celá řada dalších lidí, které autoři magazínu rozdělují do různých skupin. Ve skupince „Inovátoři“ přitom nechybí ani dvě výrazná jména automobilového průmyslu.

Nikoho nejspíš nepřekvapí, že tím prvním je Elon Musk, který se výrazně zasloužil o elektrifikaci automobilového průmyslu. Elektromobily se sice na trhu objevovaly dlouho před založením Tesly, teprve ta však světu ukázala, že i elektromobily mohou být hezké, chytré, mít solidní dojezd a působivé výkony.

Samotná automobilka se sice mnohokrát ocitla na hraně krachu, nyní je však její hodnota vyšší, než součet hodnot několika jejích nejrenomovanějších konkurentů. Musk navíc prostřednictvím svého Twitteru ovlivňuje obrovské množství lidí i věcí, což už ho ale dostalo i do problémů.

Druhou významnou postavou ze světa automobilového průmyslu je pak podle editorů magazínu Time Mary Barra, výkonná ředitelka General Motors. Barra nastoupila do GM v 18 a postupně se propracovala až do vedení 113 let staré automobilky, jejíž budoucnost se rozhodla směřovat udržitelným a bezemisním směrem.

Právě Barra se totiž zavázala, že GM bude do roku 2035 prodávat pouze bezemisní vozidla, protože to údajně je „ta správná věc“. Řeč je tedy primárně o lehkých osobních vozech, přičemž do poloviny tohoto desetiletí chce GM nabízet globálně až 30 elektrických modelů. Zatím nejslavnějším průkopníkem elektrifikace podle GM je pak nový Hummer EV.

Související články

Témata
18. 9. 2021 10:04
Re: Elon Musk
Leaf, Golf, Zoe, Ioniq?

Vlastne vsechny davaji vetsi smysl nez i3. Ale je fakt, ze i3 je nejdynamictejsi a taky nejoriginalnejsi, ale zato nejdrazsi a (krome Zoe) nejmensi.
Avatar - speedfred
18. 9. 2021 06:46
Re: Elon Musk
Aké jazdené EV teda dáva zmysel cena vs výkon?
17. 9. 2021 22:43
Re: Elon Musk
Viz me PS 22:07

https://www.forbes.com/…nge-claims-wilt/

"The Model 3’s overall market leadership...."
:-!
17. 9. 2021 22:07
Re: Elon Musk
Nechci abys byl uctievac.
Staci mi ten kloboucek. :yes:
V tom pripade jsme na tom podobne.

Nikoho neuctivam. ;-)

K ekologii. Vetsinou se to zde zvrhne v debatu na tema ekoterorismus...
https://www.ekonews.cz/…elektromobilite/
Prestoze nabozestvi spis pripomina "dojmologie" odpurcu elektromobility, globalniho oteplovani atd.

i3 je super, jen bohuzel nedava moc smysl cenove, ani jako ojeta.

PS Citace z odkazu: "... naše země je v produkci skleníkových plynů na hlavu v evropské první lize. Občas se mi zdá, že místo toho, abychom s tím konečně něco začali dělat (příklady jiných zemí ukazují, že to jde, a to bez ohledu na to, že právě na tuto změnu dostaneme od EU stovky miliard korun), vyžíváme se ve zpochybňování či kritizování cest k tomu, jak emise v tom či onom sektoru snížit. Možná i díky tomu je část lidí stále více přesvědčena, že svět okolo se zbláznil a jen my to vidíme. Již mnohokrát v historii (i nedávné, třeba u pandemie) se ukázalo, jak špatné výsledky takovéto přesvědčení může mít. Nemyslím, že by tentokrát tomu mohlo být jinak." Myslim, ze toto popisuje i spoustu zdejsich diskuteru. Neber osobne. ;-)

PPS Rekl bych, ze "dojmologie" je jeden z nejpalcivejsich problemu dnesni spolecnosti. Argumenty a fakta se vytraci a jsou nahrazeny dojmy a emocemi.
Avatar - speedfred
17. 9. 2021 17:56
Re: Elon Musk
Elon je určite úspešný muž či biznismen a kľudne dám klobúk dolu pred tým čo dokázal ale jeho uctievač nikdy nebudem.
Ekológia samozrejme áno ale nie taká násilná ako sa to v poslednej dobe deje, no a posledných pár dní reálne uvažujem kúpiť nejakú staršiu i3 okolo komína. Z ekologických dôvodov to ale určite není.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud