Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Oficiálně: Škoda R5 nahradí Škodu S2000

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 6. 12. 2013
10
Pod kapotou soutěžních Fabií se objeví přeplňovaná zážehová šestnáctistovka, ještě chvíli to však potrvá.

Automobilka Škoda oznámila, že pro rok 2015 připraví závodní speciál třídy R5, postavený na základě modelu Fabia. Bude jej pohánět přeplňovaný benzinový čtyřválec objemu 1,6 litru, nynější speciály třídy S2000 přitom pohánějí atmosférické dvoulitry.

Závodní motor 1.6 TSI bude mít restriktor sání o průměru 32 mm, plnicí tlak turbodmychadla má být 0,25 MPa. Kategorie R5 je pokračovatelem třídy S2000, oproti ní však bude méně nákladná: zatímco hotový speciál Fabia R5 by neměl podle regulí přijít na více než 4,5 milionu korun, vozy S2000 jsou zhruba o třetinu dražší.

Příští rok Škoda nasadí vozy S2000 do seriálů APRC (asijsko-pacifické mistrovství) a také ve vybraných soutěžích ERC (evropského mistrovství). V prvně jmenovaném šampionátu se představí Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem, zatímco v ERC budeme vídat Esapekku lappiho s Jannem Fermem. V Evropě tým navíc posilní duo Wiegand/Christian z německého týmu, kteří budou mít k dispozici tovární auto.

Vývoj vozu pro kategorii R5 začne na začátku příštího roku, hotov by měl být v polovině roku 2015. Po následné homologaci bude nová Fabia (půjde již samozřejmě o model třetí generace) bojovat o celkové vavříny v roce 2016.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Ach ten nadpis
| 9. 12. 2013
Aleši, Škoda nemá žádnou Škodu S2000, má pouze Škodu FABII S2000! A stejné to bude i v případě R5, bude to FABIA R5. Asi jsem hnidopich, ale pořádek musí být :-)
Avatar - S8
Zajímavé to číslo
| 7. 12. 2013
Ale ona nám i ta atmosféra kolísá mezi mořem a Himalájemi, že >:D :yes:
Tak kdo tu bude první s blábolem, že VW
| 7. 12. 2013
Koho zajímaj čvrtý místa někde v rally krosu před deseti lety? Koho zajímaj druhý místa z minulé sezóny F1? Nikoho... :-!
Tak kdo tu bude první s blábolem, že VW
| 6. 12. 2013
Nikdo nic neukradl, bohužel vše je jen faš. propaganda.... Škodovka dělá úspěchy ale hlupáci vidí jen to co chtějí, které auto bylo v konkurenci tovární ????????????????????? žádné všechni konkurenti jsou soukromé týmy tak že soubouj Davida s Goliášem takže pro zasvěcené je to ubohost, to samé letošní sezona WRC Ford není již tovární a Citroen to již vloni zabalil tak se nelze divit ta dominantnost a Ogier je jako pilot prostě po odchodu Loeba bezkonkurenční !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!… žádná sláva pro WV ale pro Ogiera ten by letos vyhrál i s Trabantem ,
Vrátím se k úspechům Škody ta nikdy neměla rovnocenou konkurenci vždy proti ní stál soukromý team a ten nemá možnosti co fabrika ................................ Pánové kecy si nechte v roce 1995 jsem byl 4 absolutně v MČR v rallyekrosu tak že něco o tom vím jaké kulišárny může fabrika udělat
Avatar - Stejsn
Zajímavé to číslo
| 6. 12. 2013
No tak to je pak o něčem jiném

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku