Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Papežův Harley-Davidson se v aukci prodal za 6,6 milionu korun

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 8. 2. 2014
6
Motocykl Harley Davidson Dyna Super Glide, který loni přímo od výrobce dostal papež František, se v pařížské aukci prodal za 241.500 eur, v přepočtu za více než 6,6 milionu korun.

Stroj Dyna Super Glide s papežovým podpisem na nádrži nabízela aukční síň Bonhams za vyvolávací cenu 12.000 eur. I díky mimořádnému zájmu však částka vystoupala na mnohem vyšší hodnotu. Novým majitelem se stal Evropan, přičemž výtěžek z dražby půjde na charitu.

Papež dostal zcela nového harleye loni v červnu, když výrobce motocyklů slavil 110. výročí založení Harley-Davidson. Od začátku bylo jasné, že František motorku osobně používat nebude. V aukci si nového kupce za 57.500 eur našla i papežem podepsaná kožená motorkářská bundu o velikosti XL. Ta měla vyvolávací cenu 1500 eur.

Peníze z dražby, po odečtení poplatku 38.000 eur pro aukční dům, získá organizaci Caritas Roma, která motocykl dostala od papeže darem. Peníze chce organizace použít na rekonstrukci ubytovny a vývařovny pro sociálně slabé, kterou provozuje na římském železničním nádraží Termini.

Související články

Diskuse: Přidat názor

kardan je kardan
jamp
| 8. 2. 2014
Asi sa bal, ze sa mu zamota rucho do remena ;-) kardan by bol pren bezpecnejsi, mozno by urobil aj cestne koliecko po namesti. A petrumr s adom by si mali pozriet, na com jazdi. Ford focus a renault 4. :-!
Avatar - CHerokee
HLUČÍCÍ SPALOVACÍ KRAKSNA leda do šrotu??
CHerokee
| 8. 2. 2014
De-bi-le >:-[]
Papež daroval ...
mozgog
| 8. 2. 2014
Papež "daroval" ... a "rekonstrukce ubytovny a vývařovny (tím asi ČTK myslí kuchyni) pro sociálně slabé" - to by si měl přečíst každý český flanďák
Avatar - Kharl.ANTIDIESEL
HLUČÍCÍ SPALOVACÍ KRAKSNA leda do šrotu??
Kharl.ANTIDIESEL
| 8. 2. 2014
>:D
Avatar - MichalSVK
Kam ten svet speje...
MichalSVK
| 8. 2. 2014
Hlava katolíckej cirkvi dostane pekelný stroj...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku