Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rána pro Maserati! Stovky aut mu shořely v italském přístavu

David Bureš David Bureš 1. 11. 2018 • 00:32
17
6
Zobrazit náhledy (17)
Maserati Maserati Maserati Maserati Maserati Maserati Maserati Maserati Maserati Maserati Maserati Maserati
Požárem zničené automobily čekaly v přístavu Savona na odvoz na Střední východ. Vedle Maserati shořely i vozy dalších značek, škody počítá též Fiat.

Itálii tento týden zasáhly silné bouře, které pustoší mnohá města. Problémem se staly i pro automobilky, následkem bouře totiž v přístavu Savona v Ligurii vypukl požár, který zničil stovky nových aut čekajících na odvoz, mimo jiné značek Maserati a Fiat.

Velkou část shořelých vozů tvoří podle místních médií právě modely Maserati, podle záběrů z místa tragédie třeba SUV Levante. Luxusní vozy byly v přístavu zaparkovány před naložením na loď, která je měla odvézt na Střední východ.

Požár vypukl v noci z úterý na středu a paradoxně jej způsobila voda. Silná bouře vedla k velkému vlnobití, následkem něhož byla parkoviště čekajících aut zaplavena vodou. Slaná voda se přitom podle lokálních médií dostala do útrob aut, což vedlo ke zkratu elektrického vedení a následným explozím. A to následně vyústilo v rozsáhlý požár. Ten zasáhl nejen nová auta zaparkovaná kvůli odvozu, ale i místní vozy zaparkované v přístavišti.

Rozsah požáru dokazuje to, že se s ním muselo vypořádat 14 týmů hasičů, kteří jej hasili ještě během středečního dne. Naštěstí se však během neštěstí nikomu nic nestalo.

Rozsáhlé bouře v Itálii už mají na svědomí nejméně 11 mrtvých. Jejich součástí jsou silné deště i větry, orkán ve Středozemním moři zvedá vlny až do výše devíti metrů. Následkem bouří se už 22 tisíc domácností ocitlo bez elektřiny, množství památek je pak zatopených.

Související články

Témata
Avatar - Blue Sun
2. 11. 2018 07:03
Re: Rána pro Maserati?
Musí je vyrobit znovu, což znamená časovou ztrátu. Zákazníci kvůli tomu klidně mohou objednávky zrušit, takže "dvě místo jednoho" určitě prodaná nejsou.
1. 11. 2018 20:52
Re: Rána pro Maserati?
To se takhle neda bez blizsich informaci o situaci u zakaznika, v tovarne a vztahu mezi nimi rici. Muze to byt v pohode, muze to byt opravdu velmi zasadni prusvih. Zazil jsem kdysi neco podobneho (v mnohem mensim meritku) a nikdo radosti netancil kvuli tomu, ze se ta zakazka udela dvakrat, naopak vsichni byli hodne vystresovani z toho, ze zakaznik nedostane vcas svoji objednavku a nakonec ten zisk byl zaporny, protoze o co vice se vydelalo na prodeji o to jeste vice se zaplatilo na "chlacholeni" nastvaneho zakaznika.
1. 11. 2018 17:56
Re: Rána pro Maserati?
jo, jestli to bylo pojištěné (jakože když už to bylo svěřeno logistické firmě tak asi muselo být), tak o nic nejde, Asijci si na svá auta chvíli počkají a Maserati holt prodá 2x tolik.... ;-)
Avatar - fostek
1. 11. 2018 17:48
Re: Rána pro Maserati?
jj
Transportní firma má na tohle pojistku a myslím(vím), že ji v EU i mít musí.

Rána je to tak pro pojišťovnu - jako celá ta spoušť v Itálii.
Avatar - Emel
1. 11. 2018 17:29
Re: Rána pro Maserati?
Co přesně je pojištěno ze zákona? Vztahuje se to i na živelnou pohromu?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku