Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rivian R1S jako první produkční elektromobil překonal extrémní Rubicon Trail

Ondřej Mára
Diskuze (9)

Elektrické SUV zvládlo jednu z nejnáročnějších offroadových tras v USA na sériových pneumatikách.

Pokud si chcete ověřit schopnosti svého terénního vozu, nenajdete v USA mnoho lepších míst, než je Rubicon Trail. Ostatně není náhodou, že se jedna z nejnáročnějších offroadových tras stala inspirací i pro název nejdobrodružnější verze Jeepu Wrangler, tedy Rubicon. Legendární trasa však nyní našla i svého prvního sériového pokořitele s čistě elektrickým pohonem, kterým se stalo SUV Rivian R1S.

Automobilka si pro překonání náročné trasy vybrala model s pohonem všech kol, který zajišťují hned čtyři elektromotory – každý pohání jedno kolo. SUV stálo na standardních 34“ terénních pneumatikách Pirelli a dostalo jen několik jednoduchých úprav pro bezpečné zdolání cesty, včetně kovové ochrany pod prahy, montáže pro tažná oka v předním nárazníku a střešního nosiče.

Video se připravuje ...

V podstatě se tak jednalo o naprostý základ při úpravě terénního vozidla před cestou do skutečné divočiny. Vůz na cestu vyrazil v pondělí 7. srpna s baterií nabitou zhruba na 80 procent a za jeho volantem seděl testovací řidič automobilky. Doprovod na trase nejprve zajišťovaly dva předprodukční prototypy pick-upu Rivian R1T, které posléze nahradil upravený Jeep Wrangler.

Podle automobilka ale elektrický truck zvládl celou trasu bez mechanické závady a nebylo potřeba ani vyměnit pneumatiku. Rivian bohužel nezmínil, zda SUV potřebovalo někde pomoc navijáku či asistenčního vozu, z drsné trasy si však odvezlo několik „bojových“ šrámů, což ale na Rubicon Trail není žádnou výjimku.

Na konec slavné cesty vůz dorazil devátého srpna a baterie stále nabízela asi 10 procent kapacity. To nakonec stačilo k tomu, aby vůz vlastními silami dorazil k nedaleké nabíječce, kde opět dobil baterky a mohl se vydat na další cestu.

Extrémní cestu už sice v minulosti pokořilo několik elektrických speciálů, Rivian R1S se však stal prvním produkčním sériovým strojem s čistě elektrickým pohonem, který náročnou výzvu zvládl. Jeho výkonem byl ohromen i Chriss Bassett z Rubicon Trail Foundation, který také ocenil, že si vůz s nástrahami trasy poradil na sériových pneumatikách.

Společnost Rivian tak opět ukazuje, že její elektrické modely nejsou jen módní záležitostí, ale parťáky do extrémních podmínek. Ostatně sluší se připomenout, že v rámci testování dělaly předprodukční prototypy pick-upu R1T doprovod cestovatelům na elektrických motocyklech Harley-Davidson na cestě napříč Jižní Amerikou, z čehož vznikl i seriál Long Way Up (Na mašině kolem světa: Napříč Amerikami).

Ondřej Mára
Diskuze (9)

Doporučujeme

18. 8. 2023 11:08
Re: Co dodat?
No směšněji už vypadat nemůžeš ;-) Ale jen pokračuj, alespoň se nenudíme :yes:
Avatar - Barrichello
17. 8. 2023 11:54
Re: Co dodat?
To víš, co takovej DAF TurboTwin s dvěma motory, ten si dával na dálnici osobáky a to byl nákladák :-) :-) :-)
Avatar - Barrichello
17. 8. 2023 11:53
To je tak šeredný auto, že větší obludu pohledat
takhle na tý úvodní fotce to z dálky připomíná obojživelnej Amphicar :-)
17. 8. 2023 11:07
Re: Co dodat?
Heled, uprimne, do detailu jsem nesel.
Nevim, jestli ty spalovaky co zminujes jsou seriovy, na seriovych pneumatikach atd.

Ale to je jedno, jde mi o princip.
Ctyri motory jsou principielne vzdy lepsi nez jeden. At uz na zavodni draze nebo v terenu.
Na to spalovak nema odpoved.
:-!
Avatar - speedfred
17. 8. 2023 07:02
Re: Co dodat?
💪👌😄