Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Sedmnáctiletý YouTuber naboural Pagani Huayra. Unikátní kus patří jeho otci

Jan Zajíc Jan Zajíc 20. 11. 2020 • 05:10
12
8
Zobrazit náhledy (12)
Pagani Huayra Roadster Pagani Huayra Roadster Pagani Huayra Roadster Pagani Huayra Roadster Pagani Huayra Roadster Pagani Huayra Roadster Pagani Huayra Roadster

Američan Gage Gillean je 17letý mladík, YouTuber a nadšenec do aut, který má díky svému otci možnost řídit hodně zajímavé a drahé kousky.

Jeho tátou je totiž miliardář Tim Gillean, majitel slušné sbírky, která zahrnuje například Bugatti Chiron, McLaren Senna, Ferrari LaFerrari, Rolls-Royce Dawn nebo Lamborghini Urus.

A vlastní také Pagani Huayra Roadster, navíc v provedení, které existuje v jediném exempláři. Zvláštností tohoto supersportu je fialový odstín, pod nímž je vidět struktura uhlíkových vláken, z nichž jsou vyrobeny panely karoserie. Odhaduje se, že hodnota jedinečného Pagani činí asi 75 milionů korun, což z Huayry dělá nejdražší kus Gilleanovy sbírky.

Nebo možná spíš dělal. Sedmnáctiletý Gage totiž vzácný supersport nedávno naboural.

K nehodě došlo v texaském Dallasu. Podle dostupných informací mladý Gillean nad vozem z dosud neznámého důvodu ztratil kontrolu, trefil obrubník a pak ještě narazil do stromu. Mladík naštěstí z bouračky vyvázl jen se zlomenou rukou, auto však dopadlo mnohem hůř.

Asi není přehnané tvrdit, že kdyby nešlo o exotický supersport, dalo by se hovořit o "totálce". V případě Pagani však existuje šance na opravu. Nebylo by to ostatně poprvé, co by automobilka výrazně poškozenému vozu vrátila život.

A jedinečná Huayra se dvěma turbodmychadly přeplňovaným dvanáctiválcem by si určitě ještě jednu šanci zasloužila, co myslíte?

Související články

Témata
23. 11. 2020 20:29
Re: Neverím
Bych to nepaušalizoval. Ano, někteří tvoří zbytečný obsah o ničem a jde jim za každou cenu jen o sledovanost a peníze z reklamy, ale jiní naopak mají obsahově velmi zajímavé tématické kanály a nezřídka je ani nemonetizují, i když teď už to za ně udělá přímo YouTube. ;-\
23. 11. 2020 20:22
Re: Hmm.....
Jestli to bylo vůbec pojištěné. Za pojištění takových aut se platí brutální částky a ani se nedivím. Je to šíleně drahé a přitom stačí blbě šlápnout na plyn a auto je na maděru, jako v tomto případě.
21. 11. 2020 11:25
Re: Neverím
Sorry, ale bola to jediná vec, čo ma na tomto "článku" nejakým spôsobom zaujala.
21. 11. 2020 10:59
Re: Neverím
cesky je to zbytecnej zm*rd
20. 11. 2020 23:09
Hmm.....
...pojišťovna bude mít z tohoto hocha velkou "radost"! :-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud