Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Seženete novou Toyotu Tundra za 149 tisíc? Ano, s tříválcem a z Číny

Filip Melich Filip Melich 22. 9. 2022 • 04:24
24
3
Zobrazit náhledy (24)
Toyota Tundra Toyota Tundra Toyota Tundra Toyota Tundra Toyota Tundra Toyota Tundra Toyota Tundra Toyota Tundra Toyota Tundra Toyota Tundra Toyota Tundra Toyota Tundra Toyota Tundra Toyota Tundra Toyota Tundra Toyota Tundra Toyota Tundra Toyota Tundra Toyota Tundra

Pokud vám nevadí čínský původ a tříválec pod kapotou, můžete si pořídit novou Toyotu Tundra za pouhých 149 tisíc. Dobře, ne tak úplně…

Čína je proslulá svými automobilovými kreacemi a neohroženým kopírováním designu jiných značek. Přestože by se mohlo zdát, že se situace v posledních letech zlepšila a tamní automobilky se snaží o trochu vlastní tvorby, inspirace v zahraniční neskončila. Představujeme vám pick-up Tundar.

Společnost Sino Vehicle Hub (SVH) se dle vlastních slov zabývá zprostředkováváním pracovních vozidel pro zájemce na čínském trhu. Nevyhýbá se ale ani výrobě aut a nedávno na svých facebookových stránkách sdílela první fotky pick-upu vlastního návrhu. Jmenuje se SVH Tundar a pokud vám design jeho přední části něco připomíná, nejste na omylu.

Vzhled předku se inspiroval stávající třetí generací pick-upu Toyota Tundra, která se představila zhruba před rokem. Vzor je jasně vidět nejen ve tvaru čelní masky, ale také předních světel (včetně grafiky) a naznačených nasávacích otvorech pod nimi. Na zádi jsou stejně tvarovaná světla a víko korby, na němž se dokonce nachází nápis TUNDRA ve velmi podobném fontu jako na originálu. Tady se výrobce ani nesnažil inspiraci maskovat prohozením posledních dvou písmen v názvu modelu.

Ve všem ostatním se ale SVH Tundar liší. Už na první pohled je totiž zřejmé, že jde o podstatně menší auto s rozdílnými proporcemi. Design přídě a zádi ani neodpovídá zbytku vozu, který sází spíše na jednodušší (a levnější) tvary. Interiér se snaží tvářit sofistikovaně a kombinuje barevně lakované plasty s chromovanými detaily a zabudovanými obrazovkami, přičemž podlahu kryje (zřejmě) koženka.

Délku a šířku ložné plochy SVH uvádí hodnotami 1.300 a 1.450 milimetrů, zatímco na výšku nabídne 450 milimetrů. Ve výbavě nalezneme třináctipalcová kola, klimatizaci a parkovací kameru. Pod přední kapotou se téměř ztrácí litrový zážehový tříválec od Isuzu, jehož výkon SVH nezmiňuje. Maximální rychlost Tundaru je ale 100 km/h. Skrze pětistupňový manuál jsou poháněna kola přední nápravy.

Prodej malého pick-upu se rozeběhne ještě letos, přičemž výrobce aktuálně hledá zámořské partnery pro vývoz. Kolegům z amerického webu The Drive se podařilo vypátrat, že cena SVH Tundaru je v přepočtu 6.000 dolarů, tedy zhruba 149 tisíc korun. V ceně by mělo být zahrnuto i doručení auta. Šli byste do koupě něčeho podobného, nebo byste se raději podívali do nabídky autobazarů?

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
22. 9. 2022 20:01
Acz našlo
Zase hlubší dno?
Avatar - WinDiesel
22. 9. 2022 13:03
Re: No tě prhel...
Toyoat Tundar :-! :-! :-! :-! :-!
Avatar - Stejsn
22. 9. 2022 12:45
No tě prhel...
to je fakt peklo. :-O