Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Auto potvrdila nové odstávky, nevyrobí asi 18.000 aut

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 4. 11. 2008 • 19:36
35
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto možná začátkem příštího roku stáhne z Bratislavy výrobu octavií. Na dotaz ČTK to dnes připustil mluvčí Škody Auto Jaroslav Černý.

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto naplánovala kvůli nižší poptávce po nových autech na listopad a prosinec nové odstávky ve výrobě. Nevyrobí se tak dalších 18.000 aut. Termín nebude pro jednotlivé závody a provozy jednotný. ČTK to dnes řekl mluvčí firmy Jaroslav Černý. Odstávky se nebudou týkat výroby Škody Superb.

Firma dalším přerušením výroby reaguje na přetrvávající krizi v automobilovém průmyslu a snižuje tímto způsobem skladové zásoby. Během odstávek v září a říjnu, které již absolvovala, a posledních 14 dnů v roce, jež je již delší dobu naplánovaná, nevyrobí zhruba 13.000 aut. S nově oznámeným přerušením výroby to tak bude asi o 31.000 vozů méně proti původnímu plánu.

Vedení firmy ještě čeká vyjednávání s odbory o výši mezd během těchto nových odstávek. Dosud zaměstnanci během přerušení výroby dostávali tři čtvrtiny platu, firma však nyní chtěla nabídnout méně, s čímž odbory údajně nesouhlasí. "Tyto záležitosti jsou stále ještě v jednání," řekl Černý.

Jak přesně budou nové další odstávky vypadat, odmítli mluvčí upřesnit. "Není to tak snadné, výroba se během jednoho dne nezastaví všude," podotkl. Ve Škodovce to proto nebude vypadat jako celý minulý týden, kdy se během odstávky zastavily všechny výrobní linky.

Konec výroby Octavií na Slovensku?

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto možná začátkem příštího roku stáhne z Bratislavy výrobu octavií. Na dotaz ČTK to dnes připustil mluvčí Škody Auto Jaroslav Černý.

"Existují různé varianty, a toto je jedna z nich. Ještě o tom ale není rozhodnuto definitivně," řekl Černý.

Model Octavia se v bratislavském závodě Volkswagenu montuje od března a letošní produkce měla podle původních předpokladů dosáhnout 20.000 až 25.000 vozů. Například ale minulý týden byla výroba octavií v Bratislavě stejně jako v Česku pozastavena.

Slovenský deník Hospodárske noviny (HN) dnes napsal, že výroba octavií má být ze Slovenska stažena začátkem roku 2009. List se odvolával na nejmenovaný zdroj z bratislavského závodu německé automobilky Volkswagen, kde se octavie vyrábějí.

Související články

Témata
6. 11. 2008 06:56
Re: PŘEDRAŽENÝ PLEČKY
Omyl. Vieš jak by to vypadalo? Romale "na hrad" a gádži na linku! Každá rómska rodina by mala nárok na 1 auto na každých 5 členov rodiny, invalidný róm by dostal 90% zľavu. Každý biely robotník by okrem bežných daní dobrovoľne odvádzal ešte10% z platu na fond sociálnej pomoci rómskym rodinám a 10% na vzdelávanie rómov. Takže si chuť na RS radšej nechaj zájsť...
Avatar - Falco
6. 11. 2008 00:28
Re: PŘEDRAŽENÝ PLEČKY
No! Házet do jednoho pytle americké demokraty a Huga.. V USA se levice definuje trochu jinak.
5. 11. 2008 19:07
Re: Skoda ohlasila zisk za 3/4 roku
no ona když to podpoří vláda tak ty peníze udělají racionální i tu největší ekonomickou blbost :-! Akorát že v Německu je lepší zprávy nezapínat (stávky všude jako ve Francii) tak u nás v nich byla nejnižší nezaměstnanost 4,3% (v SRN tak 7-8). Ale přiznávám, slyšel jsem, že je rozhodnuto že se přestane na Slovensku, takže můj komentář bylo spíš zbožné přání 8-s , oni by si to TAK zasloužili.
5. 11. 2008 18:56
Re: Skoda ohlasila zisk za 3/4 roku
Vždy racionální uvažování neplatí,např Bosch.V jihlavě mají sice levnější pracovní sílu,ale v německu si odbory vymohli do roku 2011 neomezovat výrobu,tudíž se musí omezit výroba v Jihlavě.Navíc tato opatření zcela určitě podpoří německá vláda.Může platit pravidlo-náš kapitál,my rozhodujeme kde budou lidé vydělávat. :-!
5. 11. 2008 18:15
Re: Plat
To ti v Kvasinách cpát nebudou že mají v MB 22 :-!
Články odjinud