Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Auto se zbavuje agenturních zaměstnanců, odešlo jich 1500

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 13. 11. 2008 • 12:36
4
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto začala snižovat stavy agenturních pracovníků. Je to další reakce podniku na celosvětovou krizi, která se dotkla významně i automobilového průmyslu.

Od září se tak snížil počet agenturních pracovníků přibližně o 1500, řekl dnes ČTK předseda škodováckých odborů Jaroslav Povšík.

Rozvazování kontraktů s agenturními firmami potvrdili i zástupci vedení Škodovky. "Na základě požadovaných výrobních kapacit a s přihlédnutím k omezení výroby aktuálně měníme počet agenturního personálu," sdělil dnes ČTK mluvčí firmy Jaroslav Černý. Recese by se zatím neměla dotknout kmenových zaměstnanců. "Budeme i nadále dění na světových trzích vyhodnocovat, ale v současné chvíli žádné propouštění kmenových zaměstnanců neplánujeme," dodal mluvčí.

V automobilce v září pracovalo zhruba 4000 agenturních zaměstnanců, v současné době jich je podle odborů zhruba 2500. To je přesně počet, jenž odbory, které o snížení počtu agenturních zaměstnanců usilovaly již před krizí, dříve považovaly za ideální. "Bohužel jsme k němu nedospěli naším vyjednáváním, ale vlivem recese," podotkl Povšík. Podle něj navíc existuje dohoda, kdy počet agenturních zaměstnanců nesmí na žádném středisku firmy překročit 40 procent.

To, že cizinci přestanou pracovat ve Škodovce, ale neznamená, že přijdou o práci úplně. "Firma je nepropouští, pouze rozvazuje smlouvu s agenturami. Ty je pak mohou zaměstnat dál někde jinde," dodal Povšík.

Hromadného propouštění cizinců se bojí i vedení Mladé Boleslavi. Podle zástupců města by to znamenalo zvýšení kriminality. Určitá opatření již připravila také městská policie. V boleslavském závodě Škody Auto dělalo v září zhruba 24.000 lidí, z toho 4000 míst připadlo právě na agenturní personál. Pokud cizinci nenajdou práci jinde, panuje obava, že by ve městě mohli zůstávat bez stálého příjmu.

Související články

Témata
14. 11. 2008 14:25
Re: Gagarin
Tak možná před 5.lety se moc na výbavu a bezpečnost nehledělo,ale pokud konkurence za stejný prachy nabídne víc!Ono se totiž na radoby na kvalitu za vyšší cenu moc nehraje a tahle nafoknutá bublina zvaná "krize",je tomu důkazem.Dej si cenový strop 350 tis. a najdeš docela velký výběr u jiných značek s dobrou výbavou.
14. 11. 2008 09:55
Re: Gagarin
Kdyby blbost nadnášela... dál to znáš. Je spousta lidí, které mlhovky nebo klima oželí a myslím, že Octavia nyní za 349 nabízí velmi slušnou výbavu za velmi slušný peníz. 6xairbag, ESP, centrál, elektrika... Jako základ dobré :yes:
Články odjinud