Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Sníh na českých silnicích 2010 (fotogalerie)

Ondřej Láník Ondřej Láník 11. 1. 2010 • 13:25
24
21
Zobrazit náhledy (24)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Nestává se často, aby sněhová nadílka pokryla v takovém množství celou plochu České republiky, a tak bychom tuto situaci rádi zachytili pro příští generace.

Předpověď meteorologů z konce minulého týdne se vyplnila. Českou republiku zasypaly desítky centimetrů sněhu, a to včetně míst, kde obvykle sněží jen málo a bílé čepice rychle mizí. Tentokrát to má být jiné. Arktický vzduch má ochlazovat naše území po většinu tohoto týdne, a tak se sněhem z tohoto víkendu budeme žít na našich silnicích přinejmenším ještě několik dní.

V hlavním městě začalo sněžit v pátek odpoledne a do sobotního dopoledne napadlo asi 15 centimetrů sněhu. V neděli jsme naměřili další 7centimetrový přírůstek a sněžení pokračovalo i v noci z neděle na pondělí. Sněhovou pokrývku tak v hlavním městě běžně tvoří 25centimetrová vrstva sněhu.

Víkendový provoz pomohl silničářům zvládat množství sněhu, takže se alespoň hlavní tahy metropole dařilo udržovat sjízdné. Na úseky místních komunikací, ale ani na řadu parkovišť u supermarketů neměli silničáři ani majitelé pozemků síly. Kriticky to vypadá na mnoha chodnících.

Pondělní ráno je v Praze opět bílé i na hlavních silnicích, takže lze očekávat dopravně-problematický start do nového pracovního týdne.

Všem řidičům doporučujeme důkladné očištění auta před jízdou. 20 centimetrů sněhu na vašem autě při současném počasí totiž hned tak neroztaje.

Níže uvedená fotogalerie vznikla během víkendu v Praze. Pokud máte zájem podělit se s čtenáři Auto.cz o fotografie z vašeho regionu, prosím zašlete je s udáním místa na email autozima@email.cz.

11. 1. 2010 22:01
Re: Normálka
:-) :yes:
11. 1. 2010 17:10
Re: Normálka
Otázkou je, jestli na papír přes ten smog z dízlu vůbec ješte uvidím >:D
Avatar - Ada je zase tady
11. 1. 2010 16:26
Re: troškaři...
Vic snehu bylo v roce 1969. V roce 1979 byla sice kosa, ale snehu nic moc. Pekne uhelne prazdniny byly taky v roce 1971.
[odkaz]
11. 1. 2010 16:22
Pozor !! V zimě dokonce sněží !!
Ano,je pravda, že dosavadní sněhová nadílka je bohatější než u nás v zimě obvykle bývá. Přesto si neodpustím poznámku, kdo že to jako má uklízet např. chodníky, ať si my chodci nepolámeme hnáty?

Tak, vidíte. A zkuste se zpozdit s nějakou platbou státu. Třeba stejně o tolik, o kolik je zpožděný úklid zmíněných chodníků. Úředníčci Vám to pěkně spočítají, i s úroky.
Avatar - Ada je zase tady
11. 1. 2010 16:06
Re: Normálka
A ted hybaj uklidit sanky a napsat si domaci ukoly na zitra >:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud