Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota GR Yaris se ani neukázala a už se spekuluje o ostřejší verzi

Martin Machala Martin Machala 26. 12. 2019 • 20:57
20
1
Zobrazit náhledy (20)
Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Prototype

Japonci hodlají svoji účast ve WRC chvályhodně využít, GR Yaris se má představit už za pár týdnů. A možná mu přibude ještě pár písmenek.

Tohle vypadá hodně slibně, čtyřkolka, rozšířený rozchod, karoserie připomínající speciály R5 (aktuální WRC s dramatickým aero vypadají přece jenom ještě jinak), výkon 260 koní, šestistupňový manuál a hmotnost kolem 1200 kilo. Nějaké ale? Trošičku rozpaky může vyvolávat samotný motor - kvůli výkonu rozhodně ne, to spíš fakt, že jde o tříválec. Předsudky zahání vzpomínka na nejnovější Fiestu ST s fantastickou tříválcovou patnáctistovkou. Třeba bude i ta od Toyoty podobná.

Na to si budeme muset ještě počkat, tedy pokud se někdy svezeme, bude to určitě exkluzivní záležitost. V tuhle chvíli si ale můžeme alespoň zaspekulovat o ještě ostřejším GRMN Yarisu. Ten by měl být nepřekvapivě lehčí a ještě o kousek silnější. Kila ušetří větší rozšíření karbonu, GR Yaris s ním trochu skrblí, použitý je jenom na střeše, GRMN by mohlo mít z karbonu komplet celou karoserii. A taky posílené brzdy, přirozeně.

Tak budeme Toyotě držet palce, aby se rozhodla správně. A těšit se na premiéru GR Yarisu, ten se poprvé ukáže desátého ledna na autosalonu v Tokiu. A už se taky mluví o ceně, základ by se mohl pohybovat kolem milionu, top verze budou o tři sta tisíc dražší.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku