Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Kia Studie No.3 – Koncept připravovaného MPV

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 18. 3. 2009 • 11:22
2
Korejská automobilka Kia si na ženevský automobil přivezla koncept s označením Studie No.3, který je ukázkou vzhledu připravovaného sériového modelu, jehož výroba se má v Nošovicích rozběhnout ještě letos.

Luxusně vyhlížející MPV má karoserii dlouhou 4035 mm a při pohledu shora ukazuje netradiční řešení prosklení střechy s automatickou protisluneční clonou, které ale nemá moc šancí na postup do výroby. Podobné je to i s diodově zvýrazněným obrysem masky, s novým charakteristickým zúžením ve střední části a devatenáctipalcovými koly.

Rozvor studie měří 2615 mm, výška 1600 mm a šířka 1760 mm. Design studie Kia No. 3 byl vytvořen návrhářem Gregory Guillaumem ve frankfurtském designovém středisku pod vedením Petera Schreyera, šéfa designu automobilky Kia.

{videoplayer link="http://www.youtube.com/v/jaMylmlUCpk&hl=cs&fs=1" style="auto"}

Související články

Témata
18. 3. 2009 07:55
Re: Sympatický nástupca
Proloužená délka kolem 4250 by se určitě hodila. Škodovka ji využívá naopak přednostně a profituje objemnými kufry. Uvidíme, jak bude vypadat dvojče YN od Hyundaie, myslím má přijít asi s ročním odstupem. :-) Do hry ještě může vstoupit nová generace Tucsonu/Sportage, pokud by ji skupina HKAG postavila na Haldex (který už pro své portfolio chystá) a koncepčně se přiblížila spíš Yetimu. Vnější rozměry by délkou karosérie požadavku "4250" vyhovovaly. Je to ovšem věc akcentu na určitý trh: dostane-li přednost vidina amerického regionu, těžko se dočkáme něčeho podle středo-východoevropského gusta.
18. 3. 2009 06:17
Sympatický nástupca
Sympatický nástupca Matrixu, a konečne bude mať aj KIA v portfóliu malé MPV, ktoré jej doteraz vedľa Carnivalu a Carensu chýbalo. :yes:
Myslím ale, že odstup od Carensu je predsa len ešte veľký a je tu priestor na ešte jedno MPV, minimálne na predĺženú verziu tohto.
Články odjinud