Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Vláda projedná možnost zajistit auto kvůli neuhrazeným pokutám

ČTK ČTK 13. 8. 2020 • 09:14
8
1
Zobrazit náhledy (8)
Na Spořilově proběhla dopravně bezpečnostní akce, děti hodnotily projíždějící řidiče. Jedna z policejních hlídek měla stanoviště v Brně u Výstaviště. Každý zastavený řidič podstoupil dechovou zkoušku na alkohol. Celkově v kraji usedlo za volant s alkoholem v krvi 46 hříšníků, 29 se posílilo drogou Jedna z policejních hlídek měla stanoviště v Brně u Výstaviště. Každý zastavený řidič podstoupil dechovou zkoušku na alkohol. Celkově v kraji usedlo za volant s alkoholem v krvi 46 hříšníků, 29 se posílilo drogou

Policisté a celníci by měli mít možnost na místě odebrat registrační značku vozu nebo nasadit takzvanou botičku autům řidičů s nesplaceným dluhem za dřívější dopravní přestupek.

Nový právní předpis, který by mohl začít platit od poloviny příštího roku, má pomoci vymáhat pokuty především od cizinců. Ministerstvo vnitra zákon předloží v pondělí vládě.

Podle dřívějšího vyjádření ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) zahraniční řidiči uložené pokuty na místě neplatí. Proces vymáhání je velmi složitý a motoristé páchají přestupky opakovaně. Podle důvodové zprávy zůstává neuhrazeno zhruba 60 procent pokut, které policie nevybere na místě. Obecní úřady pak od zahraničních provozovatelů aut vymůžou mezi 28 a 57 procenty pokut.

Policisté i celníci by proto měli mít podle návrhu přístup do nové propojené evidence nedoplatků za dopravní přestupky. Při kontrole by tak měli právo požadovat po řidiči uhrazení dosud nesplacené částky v hotovosti či kartou. Pokud by řidič nedoplatek na místě neuhradil, mohli by mu policisté nebo celníci nařídit, ať zajede na nejbližší vhodné místo, kde by mu buď odebrali registrační značku nebo nasadili botičku. Následně by informovali provozovatele vozu.

V současnosti vede podle úřadu špatná vymahatelnost nedoplatků za dopravní přestupky k tomu, že lidé opakovaně porušují pravidla silničního provozu. Řidiči kamionů nedodržují zejména takzvané sociální předpisy - stanovenou dobu řízení, bezpečnostní přestávky a odpočinek - a ohrožují bezpečnost provozu. Provozovatelé pak poškozují silnice přetíženými auty a dostatečně neplatí mýtné. Řidiči překračují povolenou rychlost či jezdí pod vlivem alkoholu.

Související články

Témata
15. 8. 2020 19:27
Konečně
Konečně to někomu došlo , jezdim celou Evropu a všude to dělají stejně . Uděláš pruser v Rakousku Německu Francii? Neodjedes dokud nezoaplatis . Myslím tím hlavně dodávky a kamiony. Moc dobre vědí ze to je páka na firmu který tím zadržovali náklad auto i řidiče . Jen naši polocajti byli pro smích .

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud