Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen potvrdil elektrický hot-hatch ID.3 GTX, o kabrioletu nebylo rozhodnuto

Ondřej Mára Ondřej Mára 7. 9. 2021 • 10:00
169
26
Zobrazit náhledy (169)
Volkswagen ID.X Concept Volkswagen ID.X Concept Volkswagen ID.X Concept Volkswagen ID.X Concept Volkswagen ID.X Concept Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Cabrio Volkswagen ID.3 Cabrio Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 už je nejprodávanější elektromobil v Evropě Volkswagen ID.3 už je nejprodávanější elektromobil v Evropě Volkswagen ID.3 už je nejprodávanější elektromobil v Evropě Volkswagen ID.3 už je nejprodávanější elektromobil v Evropě Volkswagen ID.3 už je nejprodávanější elektromobil v Evropě Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3

Elektrický hot-hatch VW ID.3 GTX už dostal zelenou, sportovnější verze GTX se navíc nejspíš dočká i produkční ID. Life.

Ralf Brandstatter, výkonný ředitel značky Volkswagen, během právě probíhajícího autosalonu v mnichově potvrdil, že koncept elektrického ostrého hatchbacku ID.X dostal zelenou a jeho produkční verze ponese označení ID.3 GTX.

Rozhodnutí bylo učiněno. Máme ID.4 GTX a budeme mít i ID.3 GTX,“ uvedl v rozhovoru pro kolegy z Auto Express Brandstatter. V rozhovoru ale dodal, že produkční verze nebude dosahovat výkonu konceptu, který sliboval pohon všech kol, kombinovaný nejvyšší výkon 245 kW (333 k) a baterii s kapacitou 77 kWh.

Jako mnohem pravděpodobnější se tak zdá použití techniky z modelu ID.4 GTX, což by sice opět znamenalo pohon všech kol, ovšem s kombinovaným nejvyšším výkonem 220 kW (a to jen na omezenou dobu a za specifických podmínek). Vzhledem k menším rozměrům a nižší hmotnosti ale můžeme očekávat, že ostré ID.3 GTX nabídne lepší zrychlení.

Ostrá verze zřejmě nabídne specifické úpravy exteriéru i interiéru a možná se dočkáme i úprav podvozku, které zaručí ještě lepší ovladatelnost. Ostatně Volkswgen prý hodlá myslet na řidiče i v autonomní budoucnosti. Kdy přesně se představení nového VW ID.3 GTX dočkáme bohužel Brandstatter neprozradil, pravděpodobně to však nebude do konce tohoto roku.

Brandstatter navíc dodal, že i v elektrické budoucnosti by mělo být možné jít ještě nad sportovní verzi GTX, kterou by podle Klause Zellmera, člena představenstva VW, mohl do budoucna nabídnout každý elektromobil řady ID. A to včetně nedávno představeného konceptu ID. Life, jehož produkční verze se očekává v polovině tohoto desetiletí. Ve hře by tak mohla být i elektrická alternativa modelů R.

video

Vedle ostře laděných modelů ovšem automobilka experimentuje také s možností otevřeného vozu postaveného na platformě MEB. Ostatně šéf značky VW v minulosti na svém Linkedin zveřejnil nákresy konceptu ID.3 Cabriolet.

O jeho budoucnosti prý podle Brandstattera zatím nebylo rozhodnuto, přesto by už měl vznikat koncept. Bandstatter navíc kolegům z Auto Express svěřil, že miluje jízdu kabriolety a v minulosti už se prý mohl konceptem elektrického kabrioletu svézt. Model ID.3 tak možná čeká ještě zajímavá budoucnost.

Související články

Témata
11. 9. 2021 19:22
Re: Vážení uživatelé EV
Já nevím, ty máš asi klapky na očích... Vždyť to má v cold Ambient testu spotřebu 38 kWh/100 km. Jak k tomu můžeš dodat high energy efficiency...
8. 9. 2021 22:12
Re: Vážení uživatelé EV
:yes:

Our Verdict

VW’s long-anticipated ID.3 went on to the market in late 2019. It is part of VW’s drive towards
electrification, with the ID.4 set to make an appearance later this year. At the moment, Green
NCAP assesses vehicles only on what is emitted at the tailpipe so the ID.3 gets maximum points in
two of the three areas of assessment - Clean Air and Greenhouse ***s - as emissions of these
are zero. Energy efficiency is also extremely high :-! and, overall, the car emerges comfortably with
a maximum 5 star rating.
:-! :-! :-!

Diky, vim ze se jedna o jedno z nejekologictejsich vozidel na trhu, ktere muze porazit jen jiny (zpravidla s mensi) EV.
8. 9. 2021 21:54
Re: To ekostroj
:yes: za tu posleni vetu..

K te prvni vete, asi jsi me nepochopil presne. Je mi (ok, vicemene...) jedno, co si myslis o mne.

Neni mi jedno, co si lidi mysli, napr. o autech. Proto chodim sem.
Predevsim mi vadi dezinformace/lzi, kterych je treba okolo elektromobility opravdu hodne.
8. 9. 2021 21:01
Re: To ekostroj
Pokud ti je jedno, co si kdo myslí, nerozumím tomu, proč tu vytrvale pácháš osvětu. Směřování green dealu je již dané, nemusíš tu za něj orodovat, jelikož to nic nezmění. Nezmění na tom nic ani můj názor, nebo názor kohokoliv tady.

PS ten citát se mi líbí. Jde o čisou, noblesní ideu, bohužel jdoucí proti přirozenosti člověka. každý potřebuje nějakou formu validace a můj názor je, že není v silách člověka tuto potřebu potlačit. taková aspirace na dokonalost. nedostižná, ale to neznamená, že by se o ni nemělo usilovat.

s tím pokrytcem uznávám, že jsem to přehnal.
Avatar - twistedTSD
8. 9. 2021 18:55
Re: kup
88, reálně nikdy. Nemluvě o tom, že bys to třeba vzal na okruh.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud