Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagenu zakázali další reklamu, tentokrát prý ponižuje ženy. Podívejte se

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 21. 8. 2019 • 00:24
35

Automobilka VW bojovala s úřady kvůli kontroverzním reklamám už několikrát. Poslední případ je ale mimořádně bizarní.

Volkswagen není v tvorbě reklam žádným svatouškem. Před pár lety byl zakázán spot, ve kterém terorista přijíždí před kavárnu a snaží se odpálit v novém Polu. Bomba však vybouchne pouze v autě, což VW komentuje slovy „malý, ale houževnatý“. Tady asi lze pochopit, že reklama rychle zmizela.

Další případ řešila německá automobilka před rokem, tentokrát vyzdvihovala schopnosti svého Amaroku v terénu, čímž podle australských úřadů podněcovala řidiče k nebezpečné jízdě. Když v reklamě vidíte, jak auto skokem překonává nezpevněný kus cesty, taky sednete do vozu a jedete to okamžitě vyzkoušet, no ne? Třešničkou na tomto případu je to, že si z toho Volkswagen udělal legraci a „kontroverzní“ scény přetočil. Nahradil je animacemi či dětskými modýlky. A světe div se, reklama byla opět zakázána.

Že už nemůže přijít nic přehnanějšího? Omyl. Úřady ve Velké Británii zakázaly další reklamu VW. Tentokrát kvůli údajné genderové nevyváženosti, respektive šíření stereotypů. Reklama říká, že pokud se dokážeme přizpůsobit, můžeme zvládnout cokoliv. Najdeme v ní například snaživého handicapovaného sportovce, ale také ženu, která připravuje snídani, nebo sedí v parku na lavičce s kočárkem. A právě tohle je podle regulátorů kámen úrazu.

Britský úřad pro reklamní standardy (ASA) rozhodl o zákazu na základě tří stížností. Lidem vadí, že zatímco muži jsou tu vyobrazeni při dobrodružných činnostech, žena je tu prezentována „jen“ jako pečovatelka. Nepomohlo ani odvolání Volkswagenu a reklama se tak do světa nedostane.

Spot však zažívá něco, čemu se říká efekt Barbry Streisandové. Ta v roce 2003 usilovala o odstranění fotografie své residence z veřejné databáze, čímž ale paradoxně mnohonásobně zvýšila zájem o ni. Volkswagen se teď může těšit z něčeho podobného. „Skandální“ reklama sice nemůže do televize, ale díky bizarnímu rozhodnutí britských úřadu se internetem šíří jako šílená.

Související články

Témata
4. 9. 2019 19:01
Re: Hmmmmmmm.....
Momentálně se v USA mohou počtverečkovat z reklamy s J. Deppem pro Dior, prý uráží Indiány.
23. 8. 2019 21:44
Genderové vyváženie
...mňa by zaujímalo prečo úradom nevadí genderové nevyváženie migrantov. Na záberoch sú prevažne mladí tmavší muži. Kde sú starší muži? Kde sú ženy - nudia sa doma na lavičke, zatiaľ čo muži si užívajú migráciu!? Kde sú iné farby pleti - biela, červená, žltá...?! Takisto sú poväčšinou štíhli - nie je to nevyvážené voči obéznym?!
Avatar - Jerry.Gunman
23. 8. 2019 12:23
Re: Toto nás zničí,
Tak to je stará známá věc, že
- absolventa medicíny oslovujeme "pane doktore"
- absolventa strojárny "pane inženýre"
- absolventa práv "pane magistře"
- a absolventa fakulty genderových studií "Colu bez ledu a ty hranolky bych prosil s kečupem"
:D
22. 8. 2019 22:14
Toto nás zničí,
zatímco Číňani budují neuvěřitelným tempem, kupují špičkové odborníky, technologické firmy z celého světa a potlačují jakékoliv deviace ve společnosti, my si vozíme "odborníky" z Afriky s průměrným IQ 65 a místo abysme budovali infrastrukturu a investovali do technických oborů, utápíme se v politické korektnosti a pavědách z fakult sociálních studií. Aby nepotřební absolventi genderových studií nekončili na dlažbě, krmíme je ve stovkách neziskovek a necháme si jimi otravovat životy. Zdá se to neuvěřitelné, ale dnes už jsou v Číně podobné platy jako u nás. A až se ještě víc předlužíme a už nikdo o ty naše bezcenné papírky nebude stát, dopadneme tvrdě na dno. Bude to o to horší, že se nám ve stejném okamžiku rozpadne infrastruktura a nebude nikdo, kdo by ji opravil. Snad nám potom Čína nebo Rusko pošlou alespoň potravinovou pomoc... https://www.onetv.cz/…l-a-zamiloval-se
Avatar - Martin911Turbo
22. 8. 2019 15:15
Re: Devianti
Tak síla existuje, ale nemá nikdo koule ji použít...
Takže dáme sbohem bílému pokroku a civilizaci a měli bychom se připravit na ráj na zemi jako v Mad Maxovi... do 2050 je to tu

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku