Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volvo XC40 dostalo novou tvář a C40 Recharge levnější variantu s jedním elektromotorem

Filip Melich
Diskuze (0)

Švédská automobilka modernizovala vzhled modelu XC40, který nyní sdílí design přídě s čistě elektrickým modelem C40 Recharge. Ten se zároveň dočkal levnějšího provedení s jedním elektromotorem.

Volvo za účelem usnadnění on-line prodeje vozů zjednodušuje nabídku výbav a příplatků u všech svých modelů. To zároveň pomůže se zjednodušením výrobního procesu. Automobilka to vnímá také jako způsob, jak zvýšit transparentnost svých cen. Úpravy nabídky přinesly nejvíce novinek modelům XC40 a C40 Recharge.

Nejmenší SUV Volva dostalo omlazenou čelní část, která byla sjednocena s modelem C40 Recharge, jenž se představil začátkem loňského roku. Nový je přední nárazník a světlomety, které se nyní směrem ke středu vozu zužují. Zachován byl typický světelný podpis denního svícení, o němž Volvo mluví jako o Thorově kladivu. Elektrická varianta XC40 Recharge dále dostala plnou čelní masku bez ozdobného rámečku, opět po vzoru C40 Recharge.

Video se připravuje ...

Plně elektrické Volvo XC40 Recharge bude nabízeno s prémiovými potahy sedaček, které se obejdou bez použití kůže. Individualizaci mají napomoci nové odstíny laků karoserie a designy disků kol. V nabídce zůstávají všechny typy motorizací, tedy se spalovacím motorem, mild hybridní, plug-in hybridní a plně elektrické provedení Recharge. Naopak nabídka motorizací čistě elektrického modelu C40 Recharge byla rozšířena o levnější provedení s jedním elektromotorem.

Jednomotorové Volvo C40 Recharge má poháněna pouze kola přední nápravy a dodáváno bude s baterií o kapacitě 69 kWh. Podle metodiky WLTP nabídne dojezd na jedno nabití až 434 kilometrů a samotné dobíjení z 10 % na 80 % kapacity baterie bude trvat 32 minut. Tedy za předpokladu použití rychlonabíjecí stanice. Toto levnější provedení C40 Recharge už najdete i na stránkách českého importéra, který si za něj řekne 1.289.000 Kč.

Pro srovnání, C40 Recharge se dvěma elektromotory startuje na částce 1.454.000 Kč. Elektrický sourozenec XC40 Recharge přitom v obou verzích vychází o 40.000 Kč výhodněji. A pokud nepotřebujete elektrifikovanou pohonnou jednotku, nejlevnější provedení modernizovaného modelu XC40 pořídíte za 869.000 Kč. Za to dostanete zážehový tříválec spolupracující s šestistupňovým manuálem.

Filip Melich
Diskuze (0)

Doporučujeme