Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ze Škody Auto letos asi odejde přes 2400 lidí, zhruba desetina

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 22. 1. 2010 • 00:30
12
Největší tuzemská firma Škoda Auto se chce letos zbavit více než 2400 především agenturních zaměstnanců. Podle časopisu Škodovácký odborář, který vyšel ve čtvrtek, to zaměstnancům řekl člen představenstva firmy odpovědný za personalistiku Klaus Dierkes.

Podle vedení firmy krize není ještě u konce. Automobilka zatím konkrétní plány výroby na letošní rok tají.

Podle Dierkese ke konci roku 2009 pracovalo ve firmě Škoda Auto 24.793 zaměstnanců, plánem na rok 2010 je redukovat personál na 22.353 lidí. "Jak to tak vypadá, prakticky nebudeme moci mít skoro žádný agenturní personál," uvedl podle časopisu.

Na propouštění dnes upozornil server Aktuálně.cz. Mluvčí Škody Evžen Krauskopf ČTK řekl, že agenturní personál firmě poskytuje určitou míru flexibility co se týče jeho počtu, který může kolísat v řádech desítek až tisíců. "Počet kolísá podle aktuální situace na trhu a tím i potřeb výroby. Je zcela jisté, že se bez agenturního personálu zatím úplně neobejdeme a neočekáváme, že by se v dohledné době situace výrazně změnila," dodal.

Plány firmy potvrzují i odboráři a v jejich časopise Škodovácký odborář také člen představenstva firmy odpovědný za personalistiku Klaus Dierkes. "Pokud si někdo myslí, že problémy a krize jsou s koncem roku 2009 za námi, tak se velice mýlí. Budeme hlídat každou korunu, nemáme šanci vydávat někde jakékoliv peníze navíc, budeme navíc muset zvládnout i další věci, jako jsou přesuny zaměstnanců," uvedl před zaměstnanci Dierkes.

Na začátku února startuje ve firmě kolektivní vyjednávání, jehož součástí bude dohoda o mzdách v následujících letech a bonusu za minulý rok.

Témata
23. 1. 2010 01:36
Re: Chyťte si své nové auto...
no loni v létě tam jelo všechno co mělo 4 kola - cestou do Mnichova jsem potkal půl napůl kamiony z Boule i z Kolína
Avatar - peter_ko
23. 1. 2010 00:43
skodovacky odborar
uz viem co si predplaca GTI >:D
23. 1. 2010 00:19
Re: Chyťte si své nové auto...
asi tak ;-) počkam si, až to budou dávat v televizi...
22. 1. 2010 23:39
Re: Ešte ma pobavilo...
kolik by si jich chtěl vidět z tohodle úhlu focení? zabírá to tak 12m pásu a tam se tak nějak 50 aut nevleze. nemyslíš??
Avatar - kopamt
22. 1. 2010 22:15
Ešte ma pobavilo...
...že za tým prepravníkom beží iba jeden >:D však to potencionalneho kupca varuje a nie "zblbne" ako keby za ním bežal dav (davová psychóza) 8-s ...asi vychádzajú z nejakých štatistík, žeby každe šieste auto v ČR bola škoda? :-O

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud