Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zetor řeší ekonomické potíže. Propustí 40 % zaměstnanců

ČTK ČTK 19. 12. 2018 • 10:20
99
15
Zobrazit náhledy (99)
Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Forterra Zetor Forterra Zetor Forterra Zetor Forterra Zetor Forterra Zetor Forterra Zetor Forterra Zetor Forterra Zetor Forterra Zetor Forterra Zetor Forterra Zetor Forterra Zetor Forterra Zetor Forterra Zetor Forterra Zetor Forterra Zetor Forterra Zetor Forterra Zetor Hortus Zetor Hortus Zetor Hortus Zetor Hortus Zetor Hortus Zetor Hortus Zetor Hortus Zetor Hortus Zetor Zetor Hortus Zetor Hortus Zetor Hortus Zetor Hortus Zetor Major Zetor Major Zetor Major Zetor Major Zetor Major Zetor Major Zetor Major Zetor Major Zetor Major Zetor Major Zetor Major Zetor Major Zetor Major Zetor Major Zetor Major Zetor Major Zetor Major Zetor Major Zetor Major Zetor Major Zetor Major Zetor Major Zetor Major Zetor Proxima Zetor Proxima Zetor Proxima Zetor Proxima Zetor Proxima Zetor Proxima Zetor Proxima Zetor Proxima Zetor Proxima Zetor Proxima Zetor Proxima Zetor Proxima Zetor Proxima Zetor Proxima Zetor Proxima Zetor Utilix Zetor Utilix Zetor Utilix Zetor Utilix Zetor Utilix Zetor Utilix Zetor Utilix Zetor Utilix
Propouštění se týká profesí napříč podnikem od manažerů po dělníky. Vedení nad krokem uvažovalo již dříve.

Brněnský výrobce traktorů Zetor Tractors do konce března 2019 propustí 260 lidí, což je asi 40 procent zaměstnanců. Důvodem jsou ekonomické potíže firmy. O propouštění informovala Česká televize, ČTK informaci potvrdil vedoucí odborů Alois Kazelle.

"Včera (v pondělí) jsme se na tom domluvili s vedením společnosti. K propouštění mělo nejspíš dojít dřív, ale vedení očekávalo, že se ve druhém pololetí zvýší odbyt, což se obvykle stávalo. Ke zvýšení odbytu bohužel nedošlo," uvedl Kazelle. Dodal, že propouštění se týká profesí napříč podnikem od manažerů po dělníky.

Podle výročních zpráv několik let společnosti klesají tržby a snižuje se i počet vyrobených traktorů. Zatímco v roce 2014 společnost prodala 4187 traktorů a utržila 3,8 miliardy korun, v loňském roce to bylo 2765 traktorů a tržby 2,9 miliardy. Neustále mírně klesá i počet zaměstnanců, od roku 2014 o 128 lidí. Vyjádření vedení Zetoru ČTK zjišťuje.

Vzhledem k nedostatku volných zaměstnanců na pracovním trhu je pravděpodobné, že většina propuštěných najde v Brně jiné povolání. "Už od rána mi telefonují personalisté, abych lidem předal kontakt, je tedy možné, že najdou práci hned," uvedl Kazelle.

Výpovědní lhůta začne zaměstnancům plynout v únoru, většina by jich měla skončit do konce března. Je ale možné, že část zaměstnanců přistoupí na dohodu.

V okrese Brno-město byla v listopadu nezaměstnanost 4,1 procenta.

Související články

Témata
20. 12. 2018 15:49
Re: Jo, ta ekonomická diplomacie fakt (ne)funguje
Já jsem chtěl jen poukázat na to, že jste mne svým vyjádřením o tupém stádu urazil. A myslím, že se mnou i stovky tisíc dalších lidí. Nic víc, nic míň.
20. 12. 2018 10:01
Re: Jo, ta ekonomická diplomacie fakt (ne)funguje
Já se s ničím prát nemusím. Stačilo se podívat, jak i to propouštění v Zetoru většina médií včetně ČT hodila na Zemana a Rusko. A bojovníci za pravdu a lásku to papouškují i tady. Bez ohledu na realitu a fakta.
[odkaz]
20. 12. 2018 06:32
oligarchizmus vedeny zapadom
Nebude to prva firma ktoru znicili protiruske sankcie.. Nuz treba “podporovat” ameriku, oni su mega majstri sveta v dlhoch.. kto chce kam..
Avatar - Jerry.Gunman
19. 12. 2018 22:23
Re: Jo, ta ekonomická diplomacie fakt (ne)funguje
A já jse přiznám, že jsem rád,že tam Mlhoš je...
(1) pro většinu voličů, kteří se účastnili 2. kola prezidentské volby, představoval o něco málo méně špatnou variantu než Jiří Drahoš
(2) pro mne jako monarchistu je Miloš Zeman "argumentem k nepřebití", jestliže chci srovnat vznešenost krále ... s Milošem a jeho hradními mellody boys

;-)
Avatar - Jerry.Gunman
19. 12. 2018 22:13
Re: Jo, ta ekonomická diplomacie fakt (ne)funguje
Džeme,
tenhle článek [odkaz] vyšel před rokem - a tam se to číslo zmiňuje. Nakolik to tehdy Zetor a Rusové skutečně mysleli vážně, to si fakt netroufnu odhadnout. Soukromě to mám 50/50

Je fakt, že Rusko je OBROVSKÝ a NENASYCENÝ trh, kde naše výrobky mají stále dobré jméno.
A je stejně tak pravda, že hledat tam firmu, která umí a chce skutečně obchodovat (a ne vás nějakým způsobem "voyebat"), to je práce jen pro nesmírně psychicky odolné jedince...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud