29.3. 2017 Komerční článek

ZEDER už slovenské policisty přesvědčil, dokáže to i v Čechách?

 

Usínejte bez obav o svoje auto i Vy!

Ať už patříte mezi automobilové nadšence, kteří by nejraději postavili svou postel do garáže vedle svého čtyřkolového mazlíčka nebo k těm, kdo využívají auto pouze jako přepravní prostředek a občas zapomenou, kde ho vlastně na parkovišti nechali stát, máte pravděpodobně jedno společné – rozhodně nechcete, aby Vaše auto skončilo v rukou nějakého zloděje...

Odcizení vozu je citelný zásah do našich životů. Nemluvě jen o finanční stránce věci, zloděj nám s autem krade i kus našeho života. A bohužel se to v ČR stává každý den, několik krát. Proto je důležité věnovat zabezpečení vozu náležitou pozornost a zabránit zlodějům v jejich řádění. A toto systém ZEDER umí na 100 %. Přesně taková je totiž statistika vozů, které díky zámku volantu od firmy ZEDER zůstaly v rukou svých majitelů a odolaly pokusům o odcizení. Nepodařilo se ukrást jediné auto. Níže si můžete přečíst rozhovor s majitelem firmy ZEDER CZ, proč je tento produkt tak úspěšný.

Co je ZEDER a odkud pochází?

Po 12 letech úspěšném působení v Evropě, přichází tento revoluční systém i do České republiky. ZEDER je jedinečný systém zajištění vozidel, který si získal důvěru u svých zákazníků a to nejenom v Srbsku a na Slovensku, ale taky v jiných státech po celém světě. Prodáno bylo již více než 1 mil. kusů, což svědčí o jeho účinnosti a důvěryhodnosti. Tento unikátní výrobek vznikl za spolupráce srbské policie, ale taky ze zkušenosti samotných zlodějů. Informace získané z praxi byly použity k návrhu speciálního zámku. Po dobu jeho působení se v Bělehradě snížil počet krádeží aut o neuvěřitelných 95%. Více informací se můžete dozvědět z reportáže televize JOJ ze Slovenska:

Video

V čem spočívá jeho úspěch?

Na rozdíl od jiných mechanických zámků na trhu, které jsou zaměřeny na uzamykání řadicí páky nebo volantu, ZEDER zcela blokuje volantovou tyč čímž znemožní otáčení kol. Toto blokování znemožňuje ODTAŽENÍ druhým vozidlem, což je zásadní rozdíl proti jiným systémům.

 [600×455]

Co myslíte výrazem odtažením?

Běžnou praxí dnešních zlodějů je, že pokud se vozidlo nedá zprovoznit nejpozději za 8−10 minut na místě, kde stojí, je pro zloděje jednodušší a bezpečnější auto „přemístit“. Zaháknout auto za tažné lano a jednoduše ho odtáhnout.

Vy tedy tvrdíte, že se ZEDERem se to nemůže stát?

Nemůže! Zeder totiž nahrazuje funkci běžně montovaného sériového zámku volantové tyče, který je součástí každé spínací skříňky. Ten lze překonat lehce rozlomením takzvaným lamákem nebo šroubovákem. U ZEDERu podobný scénář nehrozí díky jeho masivní konstrukci, promyšlené montáži a dokonalému řešení zásadní části zámku, kterou činí samotná vložka.

Je instalace ZEDERu náročná? Zvládne ji i kutil?

Ne, instalaci provádíme pouze v našich speciálních montážních střediscích, kde pracují vyškolení technici. Produkt nelze zakoupit a instalovat po domácku. To by bylo i pro technicky zdatnějšího kutila příliš náročné. Ukázku montáže si ale můžete prohlédnout na následovném linku od našich Slovenských kolegů:

A co když se zloděj dostane k tělu zámku? Měl by možnost jej rozřezat a poškodit v něm vložku?

Ne, robustnost a použitý materiál znemožňuje jeho odstranění za použití ručního či aku nářadí. Jedná se o těžko řezatelnou, válcovanou, bezešvou ocel, která odolá jak zmražení dusíkem, tak i působení řezných nástrojů. Co všechno zámek Zeder vydrží, si můžete prohlédnout v následujícím testu, který provedl polský automagazín Automaniak.

Dobře, pokud tedy cesta tímto směrem nevede, pojďme se věnovat otázce klíče a zámkové vložky. Jaké má v tomto směru zloděj šance?

Žádné! Použitá vložka je stejná, jako se používá v trezorech. Zásadním rozdílem je, že se klíč navléká na ocelovou tyč umístěnou ve středu vložky. Ta zamezuje jakémukoliv navrtání nebo vniknutí cizích předmětů do vložky, jako jsou už zmiňované lamáky nebo trháky. Díky této kombinaci vložky a použitých materiálů jsme obdrželi nejvyšší hodnocení RC4 od strojírenského ústavu v Brně ze všech mechanických zámků na ČR trhu.

A co klíč?

Klíč je velmi specifický, neobsahuje žádné výstupky ani zuby, ale po obvodu jeho pláště jsou v různých výškách navrtané otvory různých průměrů, do kterých následně zapadají ocelové kuličky. Klíč nedisponuje žádným výrobním číslem a není evidován v žádné databázi, což zajišťuje 100% bezpečnost vůči jeho kopírování. V případě ztráty jednoho ze dvou originálních klíčů k Vašemu zámku, Váš starý zámek odkoupíme a namontujeme nový s originálními klíči za cenu samotné montáže. Chceme si být totiž jisti, že Váš klíč nikdo nenajde a vozidlo neukradne.

Opravdu férový přístup. Zatím jsem se s podobným nesetkal. Pokud se zámek nedá odstranit ani překonat přes klíčovou dírku, co když se zloděj rozhodne celou tyč volantu demontovat a nahradit druhou tyčí z vrakoviště?

I když si tento případ pouze těžko umím představit, demontáž při zamčeném ZEDERu není možná. V této poloze totiž nelze volantovou tyč demontovat.

A co moje bezpečnost? Nemůže se stát, že by se Zeder zasekl během jízdy?

Neexistuje způsob, a to ani teoretický, jakým by mohlo dojít k jeho náhodnému uzamčení za jízdy. Západka je proti náhodnému zamknutí volantu jištěna třemi způsoby.

Řeknu vám pravdu − Zeder mě přesvědčil, ale co jiné systémy? Proč bych neměl spát klidně, pokud mám dobrý alarm, případně pager nebo satelitní vyhledávaní?

Alarmy, hlavně ty sériově montované, zloděj dokonale zná a ví jak na ně. U elektroniky je vždy jen otázkou času, kdy se na trhu objeví nový dekodér a auto je pryč do 1-2 minut. Pokud však alarm zloděj opravdu nepřekoná na místě, auto je odvlečeno na laně i s houkajícím alarmem. Alarmy se staly za posledních 20 let zvukem velkoměst a nikdo už ani nevykoukne z okna. Na ulicích houkají obchody, trafiky, auta, prostě cokoliv.

A co tedy pager a GPS vyhledávač? Ty přece ukazují polohu, i když je vůz odvlečen lanem.

Bohužel ani tyto prostředky Vám auto nezachrání. Dnes se nachází na internetu mnoho stránek, kde je možné koupit rušičky s různou intenzitou na baterky, případně i na 12V automobilovou zástrčku. Zloděj ji zapne, když přichází k autu, a tím pádem jsou všechny signály odcházející od auta rušeny. Auto vám sebere bez problémů a rušičku vypne až kdy je auto rozebráno a najde se GPS skříňka, která signál vydává.

Co skryté vypínače?

Zloději nehledají místo, kde je schovaný vypínač, ale hledají kabel od vypínače nebo kontrolují pojistky, na které jsou třeba napojeny kabely vypínače. Můžou udělat přemostění elektrického proudu, pokud zjistí, který kabel je odpojen atd.

Jak vidím, elektronika tedy není překážkou, ale co další mechanické zámky, jako například ty, které se montují na řadicí páku, nebo takzvaně hokejky na volant, ty přece také zabraňují otáčení volantem.

Hokejka na volant má za prvé tu nevýhodu, že vám zabírá v autě místo a je účinná pro zloděje do 15 let. Pokud se totiž zapřu pořádně o volant nohou, rukama ohnu jeho horní část. A zámky řadicí páky spíš zloděje jen zpomalí, a možná mají svůj význam při první selekci aut na parkovišti. Když se ale zamyslíme nad možností ODTAHOVÁNÍ, u manuální převodovky nám stačí stisknout spojku a auto může byt vlečeno i se zařazenou rychlostí, a to několik stovek kilometrů. U automatu stačí vyšroubovat pojistku, která je volně dostupná. Pro profesionály takové zámky neznamenají překážku.

Vidím, že se v tom opravdu vyznáte. Většina lidí však řekne, mám auto pojištěné, a když ho zloděj bude chtít ukrást, naloží ho na odtahovku. V tomto případě vám ani Zeder nepomůže.

No víte, mám s pojišťovnami vlastní zkušenosti a vím, že jako obyčejný člověk budu první podezřelý z krádeže vlastního auta. Bylo totiž mnoho případů, kdy lidé nemohli platit leasing a radši prodali auto na díly, aby dostali z pojistky peníze, které už leasingovce splatili. Než se vyšetřování uzavře, trvá to minimálně tři měsíce až 1 rok a zatím vám pojišťovna nic nezaplatí. Do té doby si musíte auto půjčit, což stojí nemalé prostředky. Jasné je i to, že pokud vám ukradnou i 1 den staré auto, je malá šance, že dostanete celou hodnotu zpět a máte šanci koupit si stejně staré auto, ve stejné hodnotě a ve stejném stavu. Proto si myslím, že při ceně 7900 Kč nemáte o čem přemýšlet.

A krádeže odtahovkou? S odtahovkou zloděj nemá skoro žádnou šanci na útěk, když by byl nahlášen. Naopak při tažení vozidla druhým vozidlem, má zloděj při podobné honičce reálnou šanci utéct. Tažené auto zabrzdí, čím roztrhne vlečné lano, následně kradeným vozidlem překříží silnici, čímž blokuje průjezd policejního auta, přeskočí do Audi RS s výkonem 400 koní a s přehledem uteče. Proč by pak riskoval s odtahovkou?

Tak toto jsou opravdu přesvědčivá fakta.

Ano a jsou uvedena na základě policejních zkušeností. Myslím si, že ZEDER je momentálně jediné reálné řešení, jak své vozidlo ochránit před krádeží. Koneckonců, svědčí o tom i statistika neúspěšných krádeží vydaná Úřadem boje proti organizované kriminalitě SR, kterou najdete na našem webu.

Co na to moje pojišťovna?

Protože zámek ZEDER je držitelem certifikátu RC4, pojišťovny tradičně jeho montáž vítají a poskytují slevy na pojištění vozu. V Srbsku je ZEDER jediným akceptovaným mechanickým zámkem na trhu.

Jak je to se zárukou u nových vozů?

Montáž systému ZEDER nijak neporušuje záruční podmínky, které na Váš vůz uplatňuje jeho prodejce. Samotná firma ZEDER poskytuje pětiletou záruku na funkčnost svého zařízení a během záruční doby přebírá záruku na části vozidla, s kterými se manipulovalo.

 [600×219] Mojí poslední otázkou je kolik to stojí a kde mi systém ZEDER namontují?

Pro osobní vozidla všech značek je cena 7900 Kč vč. DPH. Pro dodávky a SUV platí cena 8900 Kč vč. DPH. Cena již zahrnuje montáž zařízení. Certifikované montážní střediska najdete po celé České republice.

Pokud Vás systém ZederLock zaujal, neváhejte se obrátit přímo na firmu ZEDER prostřednictvím jejich webových stránek www.zeder.cz.

Rallye Dakar 2019
Spolupracujeme s TipCars.com
Český byznys s letenkami zažívá zlaté časy, prodeje rostou o desítky procent Český byznys s letenkami zažívá zlaté časy, prodeje rostou o desítky procent

Rekordní masa sedmnácti milionů osob, kterou loni…

Další referendum o brexitu by přineslo rozvrat, tvrdí bývalý europoslanec Strejček Další referendum o brexitu by přineslo rozvrat, tvrdí bývalý europoslanec Strejček

Bývalý europoslanec za ODS Ivo Strejček tvrdí, že Britové…

Německo obrací, vůči Huawei možná přitvrdí Německo obrací, vůči Huawei možná přitvrdí

Německá vláda podle listu Handelsblatt uvažuje kvůli…

Čínská centrální banka do tamní ekonomiky náhle nalila téměř dva biliony Čínská centrální banka do tamní ekonomiky náhle nalila téměř dva biliony

Čínská centrální banka ve středu napumpovala rekordních…

 

Štítky Video

 Doporučujeme
Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí? Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí?

Vysoké tresty za rychlost jako již tradičně hrozí v…

Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte

Automobil je dnes čistě spotřební záležitostí. V…

 

AutoRevue
TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka? TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve…

Upoutávka na nový Top Gear: Continental GT v terénu a plovoucí tuk-tuky Upoutávka na nový Top Gear: Continental GT v terénu a plovoucí tuk-tuky

V pořadí již 26. řada Top Gearu se odhaluje v první…

 

 
Jak pokročilé asistenční systémy škodí: Že vás štvou, je ten menší problém

Jak pokročilé asistenční systémy škodí: Že vás štvou, je ten menší problém

Dnes 08:00

Moderní bezpečnostní a asistenční systémy zvyšují bezpečnost a pohodlí řidiče. Jenže i v případě jen malé nehody mohou zvýšit náklady na opravu vozu. A to klidně dvojnásobně.
Blesk.cz

Terezu před milencem chrání ozbrojená ochranka! Zdrcená prohlášením nového soudce

Terezu před milencem chrání ozbrojená ochranka!…

Už déle než rok setrvává Češka Tereza H. (22) v pákistánské trestnici. Dříve energická kráska se nyní jen…

Tvůrci filmového propadáku s Vondráčkovou: Zoufalé útoky na znechucené diváky!

Tvůrci filmového propadáku s Vondráčkovou: Zoufalé…

Film The Perfect Kiss alias Dokonalý polibek byl prvním anglickým snímkem Lucie Vondráčkové (38), který v Kanadě…

 

iSport.cz

Karolína Plíšková jde v Melbourne dál, sestra Kristýna padla s Číňankou

Karolína Plíšková jde v Melbourne dál, sestra…

Karolína Plíšková postoupila popáté za sebou do třetího kola Australian Open. Turnajová sedmička si ve 2. kole…

Bílek míří do Kazachstánu! Zlín jedná s Pivarníkem, ze Slavie chce Jugase

Bílek míří do Kazachstánu! Zlín jedná s Pivarníkem,…

Šok! Fotbalový Zlín přijde tři týdny před startem jarní části FORTUNA:LIGY téměř jistě o úspěšného trenéra.…

 

Reflex.cz

Krásné a statečné: Jedinečné snímky sestřiček, které pečovaly o zraněné ve Vietnamu, podívejte se

Krásné a statečné: Jedinečné snímky sestřiček, které…

Vleklá válka ve Vietnamu nebyla jen ve znamení pěšáků bojujících v džungli a výsadkových helikoptér. Kromě…

Vláda dětí: V Praze si hrají nedospělí lidé. Však oni to rodiče pak uklidí. A zaplatí...

Vláda dětí: V Praze si hrají nedospělí lidé. Však…

Původně jsem se chtěl na tomto místě rozhořčeně rozepsat o kraválistech, kteří se nabourali a neoprávněně…