Zetor posiluje svoje pozice v Německu

 

Prostřednictvím dceřiné společnosti Zetor Deutschland GmbH otevírá brněnský výrobce traktorů novou pobočku ve městě Witzenhausen, ležícím v centrálním Německu v oblasti Hesenska.

Nová pobočka společnosti Zetor Tractors se nachází na adrese Am Sande 9, Witzenhausen a je součástí vzdělávacího centra DEULA Witzenhausen. Jedná se o plnohodnotné prodejní a servisní místo, kompletně materiálně a personálně vybavené i pro případné vzdálenější servisní výjezdy.

Tato investice má zajistit zkvalitnění servisních a prodejních služeb směrem k obchodním partnerům a zákazníkům. Zetor Deutschland GmbH se zabývá distribucí, prodejem a servisem produktů značky Zetor v Německu, Rakousku a Švýcarsku.

Pavel Jahoda, ředitel Zetor Deutchland GmbH, uvedl, že otevření nové pobočky je vnímáno jako strategický krok pro další rozvoj značky Zetor v německy hovořících zemích. Její umístění v centrální části Německa má stát za vhodnějšími podmínkami pro technickou podporu dealerské sítě především v oblastech západního, severního, středního a částečně východního Německa.

V současnosti se pozice značky Zetor v Německu, Rakousku a Švýcarsku stabilizuje a českému výrobci se zde daří naplňovat stanovené cíle. V rámci střednědobého plánu, což má být okolo dvou až tří let, usiluje Zetor o upevnění své pozice mezi patnácti nejprodávanějšími značkami.

Jen v letošním roce se podařilo za prvních pět měsíců navýšit prodej o 85 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Úspěch byl zaznamenán i ve Švýcarsku, kde se prodeje již v roce 2015 meziročně ztrojnásobily, a Zetor od stanoveného cíle dělí jedna příčka. Daří se prodávat i agregace v rámci Zetor System, kdy se meziroční obrat prodejů navýšil o 57 %. Pozornost je nově zaměřena i na Rakousko, kde je budována zcela nová obchodní síť.

Adam Žert, ředitel Úseku prodeje a marketingu Zetor Tractors a.s., uvedl, že úspěch na veletrhu Agritechnica s konceptem Zetor by Pininfarina zvýšil zájem o brněnskou značku v německy hovořících státech.

Tato skutečnost a fakt, že se daří rozvíjet a posilovat dealerskou síť vedou aktuálně k tomu, že i přes nepříznivý celkový vývoj zemědělského segmentu mají prodeje traktorů Zetor na daném území vzestupnou tendenci. V Německu, Rakousku a Švýcarsku se navíc podařilo za prvních pět měsíců letošního roku uzavřít spolupráci s mnoha novými dealery traktorů Zetor a tím posílit síť.

V rámci nového organizačního uspořádání se centrála Zetor Deutschland GmbH ve Furth im Wald strategicky zaměří na spolkové státy jižního Německa (Bavorsko a Bádensko-Württembersko), Rakousko a Švýcarsko. Bude zde také zachován centrální sklad náhradních dílů, zabezpečující dodávky do všech tří zemí. Zbývající oblast obslouží nová pobočka ve Witzenhausenu.

Nové sídlo je umístěné v areálu společnosti DEULA. Jedná se o institut vzdělávání a odborné přípravy pro ty, kteří se chtějí mimo jiné zabývat zemědělstvím a zemědělskou technikou. Zetor tak navázal spolupráci s významným partnerem a získal možnost rozšiřovat povědomí o svých produktech směrem k budoucí generaci zemědělců. Vybavení areálu navíc poskytuje možnost dalšího technického vzdělávání zástupců dealerské sítě a zvýšení kvality servisních služeb.

Zahájení provozu nové pobočky bylo pojato jako třídenní slavnost určená všem zákazníkům, dealerům, partnerům i odborné a laické veřejnosti.

Během této akce byly představeny současné modelové řady Major, Proxima, Forterra i Crystal. Dále byl vystaven i prototyp plánovaného rozšíření řady Major, jehož uvedení na trh je plánováno na konec letošního roku. Návštěvníci se mohli seznámit i s prototypem tříválcového traktoru s výkonem 36 kW, z nějž má být odvozena nejmenší modelová řada značky.

Spolupracujeme s TipCars.com
ANO ovládne Karlovy Vary. Do koalice jde s ODS a místními Karlovaráky ANO ovládne Karlovy Vary. Do koalice jde s ODS a místními Karlovaráky

V Karlových Varech vznikla koalice vítězné ANO s…

Čižinského hnutí povládne Praze 7 v koalici s Piráty a Zelenými Čižinského hnutí povládne Praze 7 v koalici s Piráty a Zelenými

V Praze 7 se na koalici domluvily Praha Sobě (PS) a…

Severní a Jižní Korea propojí železnice a silnice Severní a Jižní Korea propojí železnice a silnice

Severní a Jižní Korea se dohodly, že zahájí práci na…

 
Zdroj: Zetor Tractors

Štítky Profi

 Doporučujeme
Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí? Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí?

Vysoké tresty za rychlost jako již tradičně hrozí v…

Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte

Automobil je dnes čistě spotřební záležitostí. V…

 

AutoRevue

 
Kia Ceed rozšíří nabídku o plug-in hybrid. Už poodhaluje jeho techniku

Kia Ceed rozšíří nabídku o plug-in hybrid. Už poodhaluje jeho techniku

Dnes 10:53

Korejská automobilka Kia rozšíří nabídku Ceedu o hybridní verze. Chystá mild hybrid i plug-in hybrid.
Blesk.cz

Olga Menzelová odtajnila stav manžela: Jiřího převezli domů

Olga Menzelová odtajnila stav manžela: Jiřího převezli domů

O víkendu byl oscarový režisér Jiří Menzel (80) uveden do Síně slávy a připojil se tak například ke Karlu…

Odborníci na telefonu Blesku: Velký přehled témat z úřadu práce! Jaké jsou změny v »rodičáku«, příspěvku na péči či podpoře v nezaměstnanosti?

Odborníci na telefonu Blesku: Velký přehled témat z…

Jste v nouzi a nevíte si rady? Hrozí vám ztráta práce a toužíte po rekvalifi kaci? Netušíte, jak se změnila výše…

 

iSport.cz

Plíšková drží v žebříčku poslední místo na Turnaj mistryň, Djokovič stáhl Nadala

Plíšková drží v žebříčku poslední místo na Turnaj…

Tenistka Karolína Plíšková se po finálové účasti v Tchien-ťinu posunula v žebříčku WTA na pátou příčku. V pořadí…

Šok na Slovensku! Po prohře s Čechy rezignoval kouč Kozák

Šok na Slovensku! Po prohře s Čechy rezignoval kouč Kozák

Slovenské fotbalisty už nevede Ján Kozák. Čtyřiašedesátiletý trenér skončil na vlastní žádost den po prohře 1:2…

 

Reflex.cz

Generál Pavel: Nenormálně chráníme muslimy a vánoční stromky už mizí, nevidíme skutečnou hrozbu

Generál Pavel: Nenormálně chráníme muslimy a vánoční…

Generál Petr Pavel, bývalý šéf Vojenského výboru NATO, potřebuje svobodu a volnost. Má toho hodně na srdci a…

Princ Harry a vévodkyně Meghan čekají první dítě, narodit by se mělo na jaře

Princ Harry a vévodkyně Meghan čekají první dítě,…

Manželka prince Harryho, vévodkyně ze Sussexu Meghan, je těhotná. Jejich první dítě by se mělo narodit na jaře…