Zetor posiluje svoje pozice v Německu

 

Prostřednictvím dceřiné společnosti Zetor Deutschland GmbH otevírá brněnský výrobce traktorů novou pobočku ve městě Witzenhausen, ležícím v centrálním Německu v oblasti Hesenska.

Nová pobočka společnosti Zetor Tractors se nachází na adrese Am Sande 9, Witzenhausen a je součástí vzdělávacího centra DEULA Witzenhausen. Jedná se o plnohodnotné prodejní a servisní místo, kompletně materiálně a personálně vybavené i pro případné vzdálenější servisní výjezdy.

Tato investice má zajistit zkvalitnění servisních a prodejních služeb směrem k obchodním partnerům a zákazníkům. Zetor Deutschland GmbH se zabývá distribucí, prodejem a servisem produktů značky Zetor v Německu, Rakousku a Švýcarsku.

Pavel Jahoda, ředitel Zetor Deutchland GmbH, uvedl, že otevření nové pobočky je vnímáno jako strategický krok pro další rozvoj značky Zetor v německy hovořících zemích. Její umístění v centrální části Německa má stát za vhodnějšími podmínkami pro technickou podporu dealerské sítě především v oblastech západního, severního, středního a částečně východního Německa.

V současnosti se pozice značky Zetor v Německu, Rakousku a Švýcarsku stabilizuje a českému výrobci se zde daří naplňovat stanovené cíle. V rámci střednědobého plánu, což má být okolo dvou až tří let, usiluje Zetor o upevnění své pozice mezi patnácti nejprodávanějšími značkami.

Jen v letošním roce se podařilo za prvních pět měsíců navýšit prodej o 85 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Úspěch byl zaznamenán i ve Švýcarsku, kde se prodeje již v roce 2015 meziročně ztrojnásobily, a Zetor od stanoveného cíle dělí jedna příčka. Daří se prodávat i agregace v rámci Zetor System, kdy se meziroční obrat prodejů navýšil o 57 %. Pozornost je nově zaměřena i na Rakousko, kde je budována zcela nová obchodní síť.

Adam Žert, ředitel Úseku prodeje a marketingu Zetor Tractors a.s., uvedl, že úspěch na veletrhu Agritechnica s konceptem Zetor by Pininfarina zvýšil zájem o brněnskou značku v německy hovořících státech.

Tato skutečnost a fakt, že se daří rozvíjet a posilovat dealerskou síť vedou aktuálně k tomu, že i přes nepříznivý celkový vývoj zemědělského segmentu mají prodeje traktorů Zetor na daném území vzestupnou tendenci. V Německu, Rakousku a Švýcarsku se navíc podařilo za prvních pět měsíců letošního roku uzavřít spolupráci s mnoha novými dealery traktorů Zetor a tím posílit síť.

V rámci nového organizačního uspořádání se centrála Zetor Deutschland GmbH ve Furth im Wald strategicky zaměří na spolkové státy jižního Německa (Bavorsko a Bádensko-Württembersko), Rakousko a Švýcarsko. Bude zde také zachován centrální sklad náhradních dílů, zabezpečující dodávky do všech tří zemí. Zbývající oblast obslouží nová pobočka ve Witzenhausenu.

Nové sídlo je umístěné v areálu společnosti DEULA. Jedná se o institut vzdělávání a odborné přípravy pro ty, kteří se chtějí mimo jiné zabývat zemědělstvím a zemědělskou technikou. Zetor tak navázal spolupráci s významným partnerem a získal možnost rozšiřovat povědomí o svých produktech směrem k budoucí generaci zemědělců. Vybavení areálu navíc poskytuje možnost dalšího technického vzdělávání zástupců dealerské sítě a zvýšení kvality servisních služeb.

Zahájení provozu nové pobočky bylo pojato jako třídenní slavnost určená všem zákazníkům, dealerům, partnerům i odborné a laické veřejnosti.

Během této akce byly představeny současné modelové řady Major, Proxima, Forterra i Crystal. Dále byl vystaven i prototyp plánovaného rozšíření řady Major, jehož uvedení na trh je plánováno na konec letošního roku. Návštěvníci se mohli seznámit i s prototypem tříválcového traktoru s výkonem 36 kW, z nějž má být odvozena nejmenší modelová řada značky.

Rallye Dakar 2019
Spolupracujeme s TipCars.com
Ekologické organizace kritizovaly závěry klimatické konference. Státy o nich jednaly dva týdny Ekologické organizace kritizovaly závěry klimatické konference. Státy o nich jednaly dva týdny

Světová konference o klimatu COP24 v polských Katovicích…

Po opuštění OPEC se Katar obrací ke Spojeným státům. Chce investovat desítky miliard dolarů Po opuštění OPEC se Katar obrací ke Spojeným státům. Chce investovat desítky miliard dolarů

Katarská státní společnost Qatar Petroleum oznámila podle…

Německo zpřísňuje zákon o zahraničních investicích do obrany nebo energetiky Německo zpřísňuje zákon o zahraničních investicích do obrany nebo energetiky

Německá vláda se po dlouhých debatách shodla na návrhu…

 
Zdroj: Zetor Tractors

Štítky Profi

 Doporučujeme
Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí? Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí?

Vysoké tresty za rychlost jako již tradičně hrozí v…

Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte

Automobil je dnes čistě spotřební záležitostí. V…

 

AutoRevue
Auto pro každé dobrodružství! Má i solární panely, stojí 4,5 milionu Auto pro každé dobrodružství! Má i solární panely, stojí 4,5 milionu

V USA existuje řada firem, které upravují pick-upy a…

Němci tvrdí, že mají technologii, která sníží emise až o 80 procent! Němci tvrdí, že mají technologii, která sníží emise až o 80 procent!

Pomyslné emisní nůžky neustále svírají spalovací motory.…

 

 
Ze Škody Favorit se stává sběratelský kousek. Jedním takovým jsme se svezli

Ze Škody Favorit se stává sběratelský kousek. Jedním takovým jsme se svezli

Včera

Ceny favoritů letí vzhůru, mnohdy až ke stotisícovým částkám. Je to nafouknutá bublina, nebo cena odráží jeho skutečné kvality?
Blesk.cz

Překladač Googlu začne nabízet překlady ve více genderových variantách

Překladač Googlu začne nabízet překlady ve více…

Novinku, která má omezit genderovou předpojatost, zařadil do svého Překladače Google. U výrazů, které je možné…

Počasí s Honsovou: Čeká nás mrazivý víkend, v neděli pozor na ledovku

Počasí s Honsovou: Čeká nás mrazivý víkend, v neděli…

Třetí adventní víkend bude ve znamení pravé zimy. Nejvyšší odpolední teploty budou většinou zůstávat pod bodem…

 

iSport.cz

Ledecká není nejlepší sportovkyní světa. V anketě BBC ji porazil golfista Molinari

Ledecká není nejlepší sportovkyní světa. V anketě…

Nejlepším sportovcem světa za rok 2018 byl podle BBC golfista Francesco Molinari. Ital, jenž letos vyhrál…

SESTŘIH: Plzeň - Karviná 2:1. Výhru zařídila Procházkova paráda

SESTŘIH: Plzeň - Karviná 2:1. Výhru zařídila…

Viktoria Plzeň zakončila podzim výhrou, v 19. kole porazila doma Karvinou 2:1. V sedmé minutě se prosadil Jan…

 

Reflex.cz

Kvůli krávě zavraždil přítele. Neodolal a vrátil se na místo činu

Kvůli krávě zavraždil přítele. Neodolal a vrátil se…

Psal se rok 1898. V hostinci u Valšů na rohu Betlémské a Poštovské ulice (dnes Karoliny Světlé) panovala…

Dlouhé zimní večery ve světle svíčky? Dánské obsese útulností je zdraví vysoce nebezpečná

Dlouhé zimní večery ve světle svíčky? Dánské obsese…

Dánské slovo hygge je do jiných jazyků těžko přeložitelné. V češtině má asi nejblíže ke slovu „útulný“. Dánové…