Zetor posiluje svoje pozice v Německu

 

Prostřednictvím dceřiné společnosti Zetor Deutschland GmbH otevírá brněnský výrobce traktorů novou pobočku ve městě Witzenhausen, ležícím v centrálním Německu v oblasti Hesenska.

Nová pobočka společnosti Zetor Tractors se nachází na adrese Am Sande 9, Witzenhausen a je součástí vzdělávacího centra DEULA Witzenhausen. Jedná se o plnohodnotné prodejní a servisní místo, kompletně materiálně a personálně vybavené i pro případné vzdálenější servisní výjezdy.

Tato investice má zajistit zkvalitnění servisních a prodejních služeb směrem k obchodním partnerům a zákazníkům. Zetor Deutschland GmbH se zabývá distribucí, prodejem a servisem produktů značky Zetor v Německu, Rakousku a Švýcarsku.

Pavel Jahoda, ředitel Zetor Deutchland GmbH, uvedl, že otevření nové pobočky je vnímáno jako strategický krok pro další rozvoj značky Zetor v německy hovořících zemích. Její umístění v centrální části Německa má stát za vhodnějšími podmínkami pro technickou podporu dealerské sítě především v oblastech západního, severního, středního a částečně východního Německa.

V současnosti se pozice značky Zetor v Německu, Rakousku a Švýcarsku stabilizuje a českému výrobci se zde daří naplňovat stanovené cíle. V rámci střednědobého plánu, což má být okolo dvou až tří let, usiluje Zetor o upevnění své pozice mezi patnácti nejprodávanějšími značkami.

Jen v letošním roce se podařilo za prvních pět měsíců navýšit prodej o 85 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Úspěch byl zaznamenán i ve Švýcarsku, kde se prodeje již v roce 2015 meziročně ztrojnásobily, a Zetor od stanoveného cíle dělí jedna příčka. Daří se prodávat i agregace v rámci Zetor System, kdy se meziroční obrat prodejů navýšil o 57 %. Pozornost je nově zaměřena i na Rakousko, kde je budována zcela nová obchodní síť.

Adam Žert, ředitel Úseku prodeje a marketingu Zetor Tractors a.s., uvedl, že úspěch na veletrhu Agritechnica s konceptem Zetor by Pininfarina zvýšil zájem o brněnskou značku v německy hovořících státech.

Tato skutečnost a fakt, že se daří rozvíjet a posilovat dealerskou síť vedou aktuálně k tomu, že i přes nepříznivý celkový vývoj zemědělského segmentu mají prodeje traktorů Zetor na daném území vzestupnou tendenci. V Německu, Rakousku a Švýcarsku se navíc podařilo za prvních pět měsíců letošního roku uzavřít spolupráci s mnoha novými dealery traktorů Zetor a tím posílit síť.

V rámci nového organizačního uspořádání se centrála Zetor Deutschland GmbH ve Furth im Wald strategicky zaměří na spolkové státy jižního Německa (Bavorsko a Bádensko-Württembersko), Rakousko a Švýcarsko. Bude zde také zachován centrální sklad náhradních dílů, zabezpečující dodávky do všech tří zemí. Zbývající oblast obslouží nová pobočka ve Witzenhausenu.

Nové sídlo je umístěné v areálu společnosti DEULA. Jedná se o institut vzdělávání a odborné přípravy pro ty, kteří se chtějí mimo jiné zabývat zemědělstvím a zemědělskou technikou. Zetor tak navázal spolupráci s významným partnerem a získal možnost rozšiřovat povědomí o svých produktech směrem k budoucí generaci zemědělců. Vybavení areálu navíc poskytuje možnost dalšího technického vzdělávání zástupců dealerské sítě a zvýšení kvality servisních služeb.

Zahájení provozu nové pobočky bylo pojato jako třídenní slavnost určená všem zákazníkům, dealerům, partnerům i odborné a laické veřejnosti.

Během této akce byly představeny současné modelové řady Major, Proxima, Forterra i Crystal. Dále byl vystaven i prototyp plánovaného rozšíření řady Major, jehož uvedení na trh je plánováno na konec letošního roku. Návštěvníci se mohli seznámit i s prototypem tříválcového traktoru s výkonem 36 kW, z nějž má být odvozena nejmenší modelová řada značky.

Oznámkuj dealera
Spolupracujeme s TipCars.com
Zdroj: Zetor Tractors
 Doporučujeme
Vyzkoušeli jsme kupé Škoda posledních osmdesáti let. Tudy kráčí historie! (+video) Vyzkoušeli jsme kupé Škoda posledních osmdesáti let

Dnešní doba patří automobilům SUV a atraktivních kupé…

Kontrolky v autě: Znáte jejich význam? Kontrolky v autě: Znáte jejich význam?

Co který symbol na palubní desce znamená, jsme psali již…

 

AutoRevue
Modernizovaná Škoda Octavia oficiálně. Vážně vypadá jako Mercedes! Modernizovaná Škoda Octavia oficiálně. Vážně vypadá jako Mercedes!

Dnešním dnem končí spekulace o vzhledu modernizované…

Škoda Rapid sedan dostala facelift. Opět vypadá jako Fabia Škoda Rapid sedan dostala facelift. Opět vypadá jako Fabia

Zatímco Rapid pro Evropu dostane facelift až příští rok,…

 


 
Škoda Octavia po faceliftu šokuje! Nejen čtyři oči, ale také 1.5 TSI a nový vrchol

Škoda Octavia po faceliftu šokuje! Nejen čtyři oči, ale také 1.5 TSI a nový vrchol

Dnes 12:32

Modernizovaná octavia se vedle stylistických úprav dočká také nových motorů. Tím nejzajímavějším je nepochybně nová patnáctistovka.
Blesk.cz

Pusťte si knihu do ucha

Pusťte si knihu do ucha

PRAHA (růž) - Nebaví vás číst? Zkuste knihu »do ucha«. Poslech napínavé detektivky, nervydrásajícího trhilleru…

„Aby vám šlo lépe řiťolezectví“: Lidé posílají Sobotkovi se Zemanem krémy

„Aby vám šlo lépe řiťolezectví“: Lidé posílají…

Čtyři čeští ústavní činitelé podepsali prohlášení na podporu Číny. A stejná čtveřice teď od recesistů dostává…

 

iSport.cz

Ružička po excesu ve Spartě končí. Z klubu odchází s pokutou

Ružička po excesu ve Spartě končí. Z klubu odchází s pokutou

Slovenský hokejový útočník Štefan Ružička po trestu na sedm zápasů končí ve Spartě. Vedení pražského klubu mu…

Nejlepší štace? Sparta za Bílka. Byl to super trenér, chválí Slepička

Nejlepší štace? Sparta za Bílka. Byl to super…

Má za sebou pestrou fotbalovou kariéru. Hrál za Spartu, zkusil si indickou ligu, připsal si i dva starty za…

 

Reflex.cz

Co je putinismus? Režim bez ideje, jen s brežněvovskými přehlídkami a bojem proti „kosmopolitismu“

Co je putinismus? Režim bez ideje, jen s…

Co si vlastně myslí Rusové o putinovském režimu? O tom se dozvíme jen málo, protože většinou si to asi nechávají…

Odloženou Show Jana Krause ve čtvrtek vidělo 556 000 diváků

Odloženou Show Jana Krause ve čtvrtek vidělo 556 000 diváků

Odloženou Show Jana Krause ve čtvrtek vidělo 556.000 diváků. Na dotaz ČTK to řekla Gabriela Semová z tiskového…