Abt Sportsline ve Frankfurtu 2009
ABT Audi R8 V10
Audi R8 5,2 FSI quattro, jehož pohonná jednotka má původ v Lamborghini Gallardo LP560–4, má v sérii výkon 386 kW (525 koní) a točivý moment 530 Nm. Po zásahu ABT Sportsline se výkon zvedl na 441 kW (600 koní). Nárůst výkonu se projeví na zvýšení maximální rychlosti z 316 na 322 km/h a čas potřebný k akceleraci z 0 na 100 km/h se zkrátí o desetinku na 3,8 s.
Krom vyššího výkonu nabídne Abt Sportsline i nové nastavení podvozku a akusticky vyladěný výfukový systém se zajímavě umístěnými koncovkami. Pro karoserii je připraven přední nárazník s nově tvarovanými vstupy vzduchu, na bocích jsou nástavce prahů a nové vstupy vzduchu. Změnám neunikla ani záď, kde je nový nárazník a spoiler a R8 teď stojí na 20palcových discích.
ABT Audi TT RS
Sériové Audi TT RS disponuje výkonem 250 kW (340 koní), dostupným od 5400 do 6500 min-1, zatímco točivý moment nabízí své maximum 450 Nm v širokém rozmezí od 1600 do 5300 otáček min-1. Tyto hodnoty ve spojení s pohonem všech čtyř kol a šestistupňovou manuální převodovkou se postarají o zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,6 s u kupé a 4,7 s u roadsteru. Maximální rychlost obou karosářských verzí je elektronicky omezena na 250 km/h a na přání může omezovač zasahovat až při 280 km/h.
Společnost ABT nabízí zvýšení výkonu přeplňovaného pětiválce prostřednictvím přeprogramování řídicí jednotky motoru a úpravy chladicího systému. Výsledkem je nárůst o 59 kW na 309 kW (420 koní). TT RS s takovýmto výkonem akceleruje z 0 na 100 km/h za 4,3 s a jeho maximální rychlost je elektronicky omezena na 282 km/h. Na exteriéru upraveného vozu je zbytečné hledat nové karosářské díly, vnější změny se totiž omezují pouze na montáž nových kol z lehkých slitin.
ABT Volkswagen Polo
Nový VW Polo stále ještě patří k novinkám v modelové řadě wolfsburské automobilky, takže není divu, že na něj zatím mnoho tuningových modifikací neseženete. ABT Sportsline je tak nyní jedním z prvních, jenž se tomuto autu věnuje.
Německý úpravce se dosyta vyřádil především na novém turbodieselu o objemu 1,6 l. Aby také ne, tuning jednotek s turbem je poměrně snadná věc. Verze se sériovými 55 kW má po zásahu ABT výkon 66 kW, zatímco fabrická 66kW verze posílila na 81 kW. A konečně nejsilnější 77kW verze „tédéíčka“ se vyšplhala na zajímavých 96 kW. Ale ani k přeplňovanému benzinovému 1,2 TSI se německý tuner nezachoval macešsky a vydoloval z původních 77 kW výkon stejný jako v případě nejsilnějšího dieselu – 96 kW.
Na polo si můžete pořídit dále speciální 18" kola, středem vyvedenou dvojitou koncovku výfuku v modifikovaném nárazníku a střešní spoiler. K dispozici jsou i snížené sportovní pružiny. Kabina byla pojata dost střídmě, ABT nabízí pouze vlastní hlavici řadicí páky a koberečky.