Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Automobilky Hyundai a Kia loni zvýšily prodej, plánují další růst

ČTK ČTK 2. 1. 2019 • 23:32
44
37
Zobrazit náhledy (44)
Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade Hyundai Palisade
Jihokorejské automobilky Hyundai Motor a Kia Motors loni zvýšily prodej o dvě procenta na 7,4 milionu vozů. Počtvrté za sebou však nesplnily svůj celoroční cíl, který byl pro loňský rok stanoven na 7,55 milionu vozů.

V letošním roce plánují zvýšení prodeje o tři procenta na 7,6 milionu vozů. Oznámily to firmy, které vyrábějí automobily rovněž v České republice a na Slovensku.

"Podnikatelská nejistota se stupňuje, protože světová ekonomika dál kolísá," uvedl Čong Ui-sun, místopředseda správní rady skupiny Hyundai Motor Group, která zahrnuje automobilky Hyundai a Kia. Poukázal rovněž na celosvětový vzestup protekcionismu.

Společnost Hyundai se v poslední době potýká s řadou problémů, které podkopaly její pozici na trzích v Číně a Spojených státech. Firma například dostatečně rychle nezareagovala na růst poptávky po sportovně-užitkových vozech a začala zaostávat také v technologických inovacích, například v oblasti samořízených automobilů, napsala agentura Reuters.

Skupina hodlá v letošním roce uvést na trh 13 nových či modernizovaných modelů. "Hyundai představí nové modely. Totéž však dělá i konkurence, takže pro Hyundai bude obtížné zvyšovat své podíly na trzích v Číně, Spojených státech a Evropě," upozornil analytik Sean Kim ze společnosti Dongbu Securities.

Hyundai je největší automobilkou v Jižní Koreji a spolu se sesterskou firmou Kia tvoří pátého největšího výrobce aut na světě. Společnost Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájila sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Kia spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních vozů u Žiliny na Slovensku.

Související články

Témata
5. 1. 2019 17:35
Re: Proč se H/K nedaří
...KIA má teda taký "tváriaci, že je niečo viac" model jeden, ale napr. VAG je na tom založený celý!
Avatar - rohYpnol
3. 1. 2019 18:39
Re: Anketa
Ano, přesně tak. A jistě víš, že koncepce neznamená premiovost. BMW dělá bezpochyby prémiové vozy. A spousta z nich už má přední pohon s příčně uloženým motorem. A nikdo nepochybuje o jejich premiovosti.
Avatar - rohYpnol
3. 1. 2019 18:36
Re: Proč se H/K nedaří
Ano. Stinger je prostředek jak se tvářit ze vyrábí něco lepšího... I když to není o nic lepší.
Avatar - Beefcake
3. 1. 2019 14:09
Re: Proč se H/K nedaří
Presne tak, Stinger je toho prikladom, vsak ?
Avatar - Beefcake
3. 1. 2019 13:59
Re: Anketa
Nechce sa mi to na YT hladat, ale ked ukazali Stinger ako novinku (tusim v US?), s prelepenymi vsetkymi poznavacimi znakmi a pytali sa nahodnych ludi, tak hadali zvnutra, zvonku vylucne novy model D3 alebo US premiu.
Tak ale rozumiem, ze niektorych ego a image nepusti uz z principu...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku