Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Autosalon Ženeva: Rinspeed E2 – Vysoký výkon nebo nízká spotřeba

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 4. 3. 2009 • 12:35
7
2
Zobrazit náhledy (7)
Fiat 500 Fiat 500
Švýcarská společnost Rinspeed představuje na domácí půdě koncept odvozený od sériového Fiatu 500 Abarth, který umí nabídnout dvě různé charakteristiky výkonu motoru v jednom voze.

Rinspeed E2 se od sériového Fiatu 500 Abarth, až na speciální lak karoserie a design kol, nijak neodlišuje, protože u tohoto vozu nešlo o nepřehlédnutelnou úpravu vzhledu, ale především o elektroniku řídící pohonnou jednotku ukrytou pod atraktivní karoserií.

Základ konceptu E2, kterým je Fiat 500 Abarth sice slibuje vysoký výkon, který zde skutečně je, ale ve společnosti Rinspeed se zaměřili na vývoj možnosti nabídnout i u takového vozu možnost hospodárného provozu. Výsledkem je systém ovládaný tlačítkem v interiéru, jímž lze volit jeden z dvojice jízdních režimů.

V případě, že chce řidič jet úsporně, přepne ovladač na režim nazvaný Commuting a přeplňovaný zážehový čtyřválec o objemu 1,4 litru poskytuje výkon 44 kW (60 k). Rinspeed E2 v tomto režimu dosahuje spotřeby paliva v kombinovaném provozu 4,0 litru na 100 km a švýcarská společnost uvádí, že tento režim je vhodný pro pohyb ve městě.

Druhý jízdní režim je nazván Highway a jakmile je zapnut disponuje pohonná jednotka výkonem 118 kW (160 k), což je hodnota stejná jakou má Fiat 500 Abarth posílený továrním kitem Essesse. U tohoto režimu uvádí Rinspeed spotřebu okolo 7,0 litru na 100 km.

Rinspeed tímto systémem nabízí v jednom voze možnost úsporné jízdy v hustém městském provozu, kde se vysoký výkon většinou stejně nedá využít a zároveň dostatečný přísun výkonu pro jízdu mimo město.

Související články

Témata
4. 3. 2009 12:53
Vychytávka
Tohle je výborný nápad. A možná by to byla věc, která by se mohla rozšířit masově do všech výkonnějších vozů. Podpořit by to mohli i ekomagoři, jen cena by musela být nastavena rozmě, ne například úměrně uspořenému palivu. Každopádně za nápad :yes: a za zvolené auto pro prezentaci taky :yes: .
Avatar - salamoon
4. 3. 2009 11:53
Cena?
pretoze ak budem velky,tak si tento model chcem kupit >:D
Články odjinud