Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bentley Arnage Final Series – sbohem po deseti letech

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 25. 9. 2008 • 23:04
14
20
Zobrazit náhledy (14)
Bentley Arnage Bentley Arnage Bentley Arnage Bentley Arnage Bentley Arnage Bentley Arnage Bentley Arnage Bentley Arnage Bentley Arnage
Arnage se po jedné dekádě loučí. Na autosalonu v Paříži představí Bentley jeho Final Series, tedy poslední sérii. Nástupce bude představen za dva roky.

Final Series je odvozena z nejnovější verze Arnage T, která se objevila loni. Pod kapotou má stejný vidlicový osmiválec s objemem 6,75 litru a výkonem rovných pěti stovek koní, tedy 373 kW. Točivý moment vrcholí hodnotou 1.000 Nm a je přenášen šestistupňovou automatickou převodovkou.

I když hmotnost Arnage i s řidičem atakuje třítunovou hranici, díky těmto parametrům jsou výkony vozu velmi slušné – dosahuje největší rychlosti 290 km/h a z nuly na stovku dokáže vystřelit za 5,5 s.

Výbava vozu je rovněž dostatečná. Kromě takových samozřejmosti, jakými jsou ručně obšitá kožená sedadla a leštěné dřevo, si obzvláště zadní cestující mohou při jízdě užívat, a to jak jídla, tak pití. Sedadla řidiče a spolujezdce mají totiž výklopnou zadní část, která slouží jako piknikové stolky. To spolujezdcovo navíc obsahuje nezbytné nádobíčko pro pití té nejkvalitnější whisky, To je samozřejmě ozdobeno nezbytným logem Bentley.

Arnage Final Series dostal optický paket z kupé Brooklands, stejná jsou i kola a pneumatiky. Přední nárazník je agresivnější a má nižší vstupy vzduchu, než ten z Arnage T. Uzávěr nádrže je chromovaný, boky předních blatníků zdobí nápisy Final Series. Zákazníci mohou také zvolit audio systém Bentley by Naim, ke kterému mohou připojit svůj iPod.

Po deseti letech výroby je čas na modelovou obměnu. Tradicionalisté možná zapláčou, ale nový Arnage bude postaven na hliníkovém prostorovém rámu ASF, který bude mít i třetí generace Audi A8. I motory budou pocházet od Audi, vždyť například velké kupé Continental GT má pod kapotou agregát W12, vybavený ovšem dvěma turbodmychadly. Letitý, i když několikrát radikálně modifikovaný osmiválec 6,75 litru, který si zejména britští zákazníci Bentleye do odcházející řady Arnage nakonec vynutili, tak čeká zasloužený důchod.

Témata
29. 9. 2008 13:36
Re: děti v Africe trpí hlady
Jo, když budeš tak bohatej, aby sis koupil bazarovýho bentleye a platil za jeho servis (ovšem bentleye se v běžných bazarech moc neobjevují :-) a ještě k tomu cpal peníze do manželky, tak prosím :o)))
Nám, obyčejným smrtelníkům, zbyde akorát osmnáctinka ve vitríně....:o)
Avatar - radhro
29. 9. 2008 08:42
Re: děti v Africe trpí hlady
ty máš nějakej problém?
28. 9. 2008 23:34
Re: děti v Africe trpí hlady
no, já až umřu, tak po mě děti v africe taky ani nevzdechnou... takže se o ně něják nezajímám!! a nutno uznat, že tohodle auta je vážně škoda... a ty bys měl zklidnit, pač ses projevil jak největší křupan!! ;-)
26. 9. 2008 16:35
Re: hnus
Neboj, novy Arnage bude mít stále svoji auru. A co se týče chromu, tak spíš je zajímavý USP nerezová ocel, která je používaná místo chromu na mnoha místech. Woodshop, kůže, to vše zůstane. A podvozek je sice D4, ale dost předělaný.
Avatar - T613
25. 9. 2008 23:21
Re: hnus
:yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku