Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Blokuje tento řidič zbytečně nabíječku? Jen na první pohled

Marek Bednář
Diskuze (22)

Auto se spalovacím motorem stojící u nabíječky elektromobilů většinou znamená bezohledného řidiče. V tomto případě je to ale jinak.

Hledání parkovacího místa může být někdy frustrující, ovšem pomoci si tak, že zaparkujeme na místě vyhrazeném pro někoho jiného, je nečestné a nesportovní navíc k tomu, že to může být přestupek. Řeč je konkrétně o parkování na místech vyhrazených pro nabíjení elektromobilů, když člověk svůj vůz nenabíjí.

Ovšem, že u nabíječky stojí konvenční auto, jako tento Ford Ranger Raptor, zachycený na parkovišti nákupního centra Sylvia Park v novozélandském Aucklandu, ještě neznamená, že je nabíječka blokovaná a nevyužitá.

Video se připravuje ...

Fotografie se objevila na Redditu se štítkem „Špatné parkování“ a jasně na ní vidíme, že kabel nabíječky vede do korby vozu. Na první pohled to vypadá nejen, že je řidič fordu bezohledný, ale že cíleně chce házet majitelům elektromobilů klacky pod nohy, protože neumožní natažení kabelu např. k vedlejšímu místu.

Fotografie je však naštěstí dost kvalitní na to, aby byl čitelný návod k obsluze na nabíjecím stojanu, a tam se dočteme, že připravenost k nabíjení signalizuje modře svítící dioda na ovládacím panelu. Ta však svítí zeleně, což značí, že stojan nabíjí. Pick-up tedy má patrně na korbě něco na způsob velké powerbanky, kterou je možné nabíjet z veřejných nabíjecích stanic.

Blokuje tento řidič zbytečně nabíječku? Blokuje tento řidič zbytečně nabíječku?

Drtivá většina komentujících, jak to bývá, nepronikla pod povrch a řidiče tohoto rangeru odsuzují. Někteří dokonce navrhují vandalismus jako pomstu, což by nebylo ospravedlnitelné, ani kdyby vůz nabíječku skutečně blokoval a nic nenabíjel. Jen dva zmiňují možnost, že se ve voze přeci jen něco nabíjí, čemuž nahrává barva LEDky na ovládacím panelu nabíjecího stojanu.

Samozřejmě – v drtivé většině případů, když na první pohled spalovací auto stojí u nabíječky elektromobilů, stojí tam neoprávněně. Není zas tak velký rozdíl mezi elektromobilem, který se nenabíjí, a ryze spalovacím autem – v obou případech vůz blokuje nabíječku lidem, kteří ji mohou potřebovat. Může se ovšem, jako zde, stát, že člověk u nabíječky přeci jen něco nabíjí – jen to není na první pohled poznat.

Marek Bednář
Diskuze (22)

Doporučujeme

21. 6. 2024 14:39
Nenabíjí..
Nabíječka na fotce je Wallbox Commander2 a u této stanice, pokud se vozidlo nabíjí tak dioda bliká modře... zelená znamená že je nabíječka v pohotovostním režimu. takže mají asi špatně popisek návodu a týpek se to snaží jen och**t
20. 6. 2024 07:40
Re: moc líbí
Veď to je tak absorudná hluposť čo si teraz napísal... blokovanie parkovacieho miesta, ktoré nie je pre teba určené je pre teba to isté ako postaviť sa do radu na takej pumpe napr? Najbližšie sa budeš čudovať tomu, že vozíčkar môže zaparkovať na normálnom mieste...
Avatar - Mokrous
19. 6. 2024 12:07
Re: moc líbí
Bych ti mohl vyprávět, ale pak by se toho chytil tvůj duševně chorý kamarád a psal by to tu denně s domyšleným scénářem dalších 15 let.
Avatar - Ozzman
19. 6. 2024 09:03
Re: moc líbí
Taky bych jim přál občas přes držku obuškem, ale na lidech si slušné a tolerantní chování asi nevymlátíš. Párkrát jsem na tohle někoho upozornil, skoro vždy jsem zle pochodil, od blbych vymluv po urazky
19. 6. 2024 08:56
Re: EV Charging
No dobře :-!