Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW M1 Hommage: pocta klasickému supersportu (doplněno VIDEO)

30. 4. 2008 • 18:12
22
146
Zobrazit náhledy (22)
BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage BMW M1 Hommage
BMW M1 stálo v 70. letech na počátku sportovní divize BMW Motorsport. Třicet let po jeho premiéře přichází studie M1 Hommage jako pocta slavnému supersportu.

BMW M1 je jedno z aut, které se nesmazatelně zapsaly do automobilové historie. Jeho vývoj probíhal ve spolupráci s Lamborghini, design navrhl Giorgio Giugiaro na základě prototypu BMW Turbo. Karoserie a skelet se vyráběly v Itálii u firem Marchesi a Ital Design.

Šestiválcový atmosférický motor o objemu 3,5 l byl umístěný před zadní nápravou a dával na svou dobu vynikající výkon 204 kW. Celkem bylo vyrobeno 456 kusů, což z M1 činí jeden z nejvzácnějších vozů značky BMW. Více o M1 si můžete přečíst v článku BMW M1: první z M Motorsportu.

Designová studie s přívlastkem Hommage bude představena na výstavě Concorso d’Eleganza Villa d‘Este 2008. Základní tvar extrémně nízké karoserie je stejný, M1 Hommage ale není pouhým retro automobilem. Nízká příď má pro BMW typický negativní sklon, charakteristické ledvinky a čtyři kruhová světla ukrytá v úzké štěrbině. Ty nahradily výklopné světlomety, které byly v době jejího vzniku původní M1 moderní. Právě přední část se odlišuje nejvíc, velkou část zabírají nasávací otvory.

Posunem od čistých přímých linií jsou vyboulené boky a členitá záď. Přední kapota má vyvýšený střed a tři příčné otvory pro proudění vzduchu, zadní kapota motoru je tvořená z černých lamel. Stejné prvky jsou typické i pro M1 ze sedmdesátých let. Novinkou je nasávací otvor před zadním kolem a do blatníků protažená zadní světla. Celkové proporce M1 Hommage jsou extrémnější – karoserie je nižší, širší, čelní okno má ostřejší sklon a tvary jsou víc svalnaté.

Kola zdůrazňují originální motiv otvorů ve tvaru soustředných kruhů, které jsou rozděleny na pět částí. Pneumatiky jsou široké a s extrémně nízkým profilem. O vzhledu interiéru není nic známo, stejně jako o motoru, který by se v M1 Hommage mohl objevit.

Témata
Avatar - Pjenkava
29. 4. 2008 20:47
Krása
Prostě krása, naprosto nádherný auto. Typicky nabubřelý a nekompromisní BMW. :yes:
29. 4. 2008 15:30
Re: Ne každá
Nemyslíš tím roadsterem BMW Z1?
[odkaz]
Avatar - HitmanPB
29. 4. 2008 02:50
Re: Mnichovský omyl
Za môj už relatívne dlhý život bolo iba päť aut, pri ktorých som si skoro "cvrkol": 1. Lamborghini Countach - bol som šiestak na základnej škole, 2. Lamborghini Diablo, 3. BMW 850, 4. Lamborghini Reventón a 5. dnes pri tomto BMW M1 8-s .
Koncept BMW CS, vynechávam...
Priznám sa, na spoločnej fotke to auto nevyzerá v spoločnosti M1 a BMW 850 na prvý pohľad nejako oslnivo a uznávam, že disky sú fakt hnusné a dva znaky vzadu pripomínajú príslovie "viac pásikov viac adidas", ale po prezrení detailov musím skonštatovať, že niektoré firmy vyrábajúce tzv. superšporty asi budú mať vážne problémy (ak sa koncept dostane do výroby). Je to zviera, ktoré nebude zviazané okovami omedzovača rýchlosti a ktoré to myslí veľmi vážne s útokom na top v predaji superšportov.Predná časť je totálne agresívna bez kompromisov, zadnej časti chýba brutalita Diabla, ale dnešné dizajnérske postupy sú už niekde inde. Inak minulý rok sa objavila krátka správa, že BMW pripravuje s istou nemenovanou talianskou firmou superšport s týchlosťou okolo 330 km/h. Tak tu máme odpoveď.
Skoro všetci vrátane mňa nadávajú na Bangla a myslím, že oprávnene. Tento skvost sa vracia do obdobia BMW E34, 850, M1, do obdobia keď BMW bolo BMW po stránke dizajnu (motorovo a podvozkovo su stále TOP, resp. prinajmenšom patria k špičke), dýchajú z neho spomienky na starú dizajnérsku školu. Ak v tomto aute niekto vidí číňanov, resp. azijský dizajn, nech nežerie tak veľa ryže >:D , však Pierro ??? :-!
A preto od zajtra (napíšem to po česky, krajšie to vyznie :-) )"Zítra přestávám kouřit, chlastat, jezdit po bordelech, vyhodím i přítelkyni (taky moc sežere, prokouří a prochlastá), koupím si veliké hliněné prasátko, budu střádat a bejvalou tchýni vyženu čekat do řady až stihnu první kousky téhle krasavice." >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[]
P.S. Zabite ma, ale fakt sa mi to auto páči :yes: :yes: :yes:
Avatar - Pekelná Micinka
28. 4. 2008 22:02
Re: POCTA
>:-[] >:-[] >:-[]
Avatar - T613
28. 4. 2008 21:54
Re: POCTA
Satanovi křivdíš, myslím že něco odfláknout by nedokázal ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku