Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW nechystá žádný samostatný sportovní model

Michal Fokt Michal Fokt 10. 12. 2016 • 20:36
15
6
Zobrazit náhledy (15)
BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW
Pokud jde o sportovní vozy, BMW zůstane u "tuningu" masových modelů, nic jako R8 nebo AMG GT nečekejte.

Vypadá to, že dnešní doby přeje už zase sportovním modelům. Kromě značek, které je vždy v nabídce měly a nejspíš i nadále mít budou, přibyli v posledních letech i další výrobci a opravdu je z čeho vybírat, navíc to vypadá, že se nabídka bude v dalších letech ještě rozšiřovat. Je to ale značka, kterou toto dění nechává v klidu - BMW.

Jako by se v Mnichově vyčerpali vytvořením hybridního ekosporťáku i8 a o dalším exkluzivním sportovním modelu nechtějí ani slyšet. Podle slov prodejního a marketingového šéfa BMW Iana Roberstona je divize BMW M "příliš vytížena na to, aby vyvíjela a vyráběla vlastní sportovní model". A to i přesto, že hlavní rivalové Audi a Mercedes-Benz mají v nabídce sportovní modely R8 a AMG GT, které se těší velké pozornosti veřejnosti i médií.

Na tradici modelu M1 z roku 1981 tedy hned tak něco nenaváže, sportovní bavoráky budou i nadále vznikat úpravami standardních modelů. Koneckonců - i8 je samostatní a exkluzivní sportovní model BMW, jen trošku jiný, než jaký by skalní příznivci mnichovské automobilky chtěli. A pokud budete chtít něco jiného, než tuning klasických modelů, počkejte si na nové "zetko", vyvíjené společně s Toyotou. To sice nepůjde do výkonových výšin R8 nebo GT, ale určitě s jeho vrcholnými verzemi také uděláte spoustu parády.

Související články

Témata
Avatar - speedfred
11. 12. 2016 21:44
Re: BMW
áno BMW robí aj R3 motory,ale máš tam dalšie obrovské možnosti výberu hodne výkonných motorov,a pohon rwd/awd.
takže za mňa celkom "oukej"
Avatar - _Karel_
11. 12. 2016 19:17
Re: BMW
A které auto je nejvíc eko pro zelené hlavy? M3? M5? M6? X5M? :-O
Avatar - CHerokee
10. 12. 2016 21:35
BMW
BMW už zkrátka nemyslí na své předchozí zákazníky. Nehodlá být luxusní značkou se sportovním švihem. Chce být eco luxusní značkou pro zelené hlavy. Škoda. Za mě Z8 zůstane nepřekonané.
10. 12. 2016 18:56
Re: To je škoda,
:-) , ale alespoň má i 4, 6, 8 a 12ti válec. Chcípáky, hybridy a elektra dnes kvůli flotilovým emisím musí dělat prakticky každý. ;-\
Avatar - Warrual
10. 12. 2016 18:26
Re: To je škoda,
:yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud