Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Byli jsme v jedné z nejúžasnějších sbírek Ferrari. Nachází se v Česku!

19. 9. 2022 • 04:38
24
Zobrazit náhledy (24)
Sbírka Ferrari Sbírka Ferrari Sbírka Ferrari Sbírka Ferrari Sbírka Ferrari Sbírka Ferrari Sbírka Ferrari Sbírka Ferrari Sbírka Ferrari Sbírka Ferrari Sbírka Ferrari Sbírka Ferrari Sbírka Ferrari Sbírka Ferrari Sbírka Ferrari Sbírka Ferrari Sbírka Ferrari Sbírka Ferrari Sbírka Ferrari

Nemusíte být Alenka, abyste se po rozsvícení světel v designově čisté hale utopili v úžasu. Vítejte na místě, kde se splnil jeden obrovský sen o Ferrari. Chrám vzpínajícího se koně se navíc nachází v České republice!

Z venku vůbec nepoznáte, co se skrývá uvnitř. Kroky se rozléhají prostorem, ale světla jsou zpočátku utlumena, takže rozeznáváme pouze siluety a odlesky skleněných vitrín na stěnách. Jakmile ale staneme na balkonu, přepnutí vypínače odhalí nečekaně rozlehlý prostor obloukového tvaru. A také automobily.

Už v prvním momentu nám padají brady – v dokonalé symetrii je seřazeno 16 ferrari, a ne ledajakých. Než se zmůžeme na slovo, celá řada postupně vyjíždí nahoru a odhaluje dalších 16 kousků, doteď skrytých vespod. A pak ještě jednou. Když celé divadlo po několika minutách skončí, zíráme na sestavu 48 naleštěných úchvatných strojů, uchovaných v dokonalém pohodlí, každý z nich připravený kdykoliv vyrazit na projížďku. Divadlo vzpínajícího se koně dokresluje ohromný znak na podlaze, ale i velkoformátová fotografie Enza Ferrariho.

Samotný svatostánek je tématem spojení funkčnosti a estetiky prostoru. Byl postaven tak, aby všechny vozy byly umístěny na ploše a viditelné najednou. K tomu pomohl unikátní výtahový systém zakladačů, který po vytažení vytvoří něco jako vitrínu. Samozřejmostí je klimatizace, osvětlení, promítací sál s kvalitním audiem, ale i mnoho bezpečnostních prvků a sofistikované zařízení na udržování vlhkosti. Co si budeme povídat, plnokrevníci potřebují pořádné stáje!

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč

Doporučujeme

Témata