Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ferrari Purosangue má datum premiéry. První SUV značky už je za rohem!

Filip Melich Filip Melich 7. 9. 2022 • 10:53
13
2
Zobrazit náhledy (13)
Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari

Italská automobilka Ferrari se chystá na premiéru svého prvního SUV. Společně s novým teaserem zveřejnila také datum premiéry kontroverzní novinky.

Na sociální síti Twitter se Ferrari pochlubilo s novým teaserem na chystané SUV Pursoangue. Temný obrázek ukazuje část předních světlometů… a datum premiéry. Tmavým, těžko viditelným písmem je totiž pod světly uvedeno také datum – 13. září 2022. Pod ním se nachází hashtag s názvem vozu.

První SUV značky Ferrari se představí začátkem příštího týdne, tedy zhruba čtyři roky poté, co byl jeho příchod oficiálně potvrzen. Co o modelu zatím víme? Italská automobilka už zmínila, že Purosangue dostane atmosférický vidlicový dvanáctiválec, a že bude mnohem exkluzivnější než například takové Lamborghini Urus. Ferrari totiž nebude honit maximální prodeje a produkci SUV zastropuje tak, aby nečinila více než 20 procent odbytu značky.

Dále víme to, že Ferrari pochopitelně nechce o Purosangue mluvit jako o SUV. To přeci nesedí k image značky. Dává proto přednost zkratce FUV, což znamená Ferrari Utility Vehicle. Je však pravdou, že o vyložené SUV nepůjde, spíše jakýsi zvýšený velký hatchback. Možná si spíše představte Ferrari FF (později označované GTC4Lusso) s dalším párem dveří a vyšší světlou výškou. Ostatně, finální podobu auta už přiblížily nedávno uniklé snímky z továrny.

Ferrari Purosangue by dále mělo disponovat pohonem všech čtyř kol a vzduchovým odpružením, přičemž jeho platforma je připravena na budoucí zástavbu hybridní pohonné soustavy. Motor pak má spolupracovat s dvouspojkovou automatickou převodovkou. Oproti výše zmiňovanému Ferrari FF má Purosangue nabídnout prostornější čtyřmístný interiér.

Bližší informace očekáváme v průběhu příštího týdne, ceny však zřejmě budou zveřejněny později. První zákazníci by se svého zvýšeného Ferrari mohli dočkat zkraje roku 2023.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
7. 9. 2022 19:54
Re: Nevydržali
Mohlo by aj za rohom ostat. Enzovi by to bolo asi jedno, jeho prioritne zaujimala sportova divizia , ved zamyslal to predat fordu, ked si moze zanechat nezavyslost sportovej divizie. A uz davno by ho jeb... z binota a spol
7. 9. 2022 19:11
Nevydržali
Enzo musí byť na druhom svete zhrozený.