Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Část radarů v Praze nemá certifikaci, město nevybírá pokuty

ČTK ČTK 18. 9. 2019 • 18:00
2

Smlouva na servis a údržbu některých pražských dopravních radarů loni v prosinci vypršela a nová stále není. Radary tak sice rychlost měří, město ale pokuty nevybírá kvůli případným soudním sporů. Informovala o tom dnes televize Nova. Podle pražské Technické správy komunikací (TSK) se výběrové řízení protáhlo, protože jeden z dodavatelů podal námitky proti zadávacím podmínkám.

TSK nechce z preventivních důvodů sdělit přesné lokality, kde takové radary jsou. Nova uvedla, že jde o frekventované úseky, kterými denně projedou desetitisíce aut. Na konci září má být bez certifikace celkem 11 radarů.

"Radary jsou plně funkční, stále měří rychlost vozidel na všech úsecích a jsou v provozu. Z právních důvodů napadnutelnosti výsledků měření a rizika hrozících soudních sporů s dalšími náklady nejsou řidiči překračující rychlost v daných úsecích správním orgánem obesíláni," sdělila ČTK mluvčí TSK Barbora Lišková. Platnou certifikaci podle ní TSK zajišťuje v těchto dnech.

Náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě) míní, že certifikace budou v pořádku do několika týdnů. "Ale já bych řekl, že 80 procent úkolů toho radaru je zajišťovat bezpečnost pro provoz, a ne vybírat pokuty," řekl Nově. Trestat nikoho nechce, podle něj nikdo neudělal žádnou chybu.

Opoziční zastupitelé ale současný stav kritizují. "Ono to demonstruje celkový stav na magistrátu, který se dá popsat jedním slovem, a to je chaos," řekl Nově zastupitel Radomír Nepil (ANO).

Související články

Témata
19. 9. 2019 01:44
Autisti
Tomu se říká slušně řečeno "nevolnost". Kde se vzali tu se vzali volení zástupci, kteří nekompetentností přímo vyzařují.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku