Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Před Prahou je nové úsekové měření. A chystají se další...

ČTK ČTK 17. 5. 2019 • 10:17
11
13
Zobrazit náhledy (11)
Mýtná brána Mýtná brána Mýtná brána Mýtná brána Mýtná brána Mýtná brána

Na dálnici D11 před Prahou v místě dopravního omezení se bude úsekově měřit rychlost.

Monitorovat se bude pouze směr do Prahy mezi osmým a nultým kilometrem, cílem měření je zklidnit dopravu na příjezdu do Prahy, řekl dnes ČTK mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Měření začne v příštích dnech.

Úsek mezi sjezdem na Jirny a Prahou je letos prvním dálničním úsekem, kde ŘSD kamery úsekového měření nainstalovalo. V místě se nyní opravuje jízdní pás ve směru do Prahy, doprava v obou směrech je tak svedena do druhého jízdního pásu. Kvůli stavbě je zde omezená rychlost na 80 kilometrů za hodinu.

"Cílem není pořídit do obecních rozpočtů peníze navíc. Naším ideálem by bylo, kdyby nepadla jedna jediná pokuta a my jsme to měli jen jako nástroj zklidnění dopravy. Kamery jsou umístěné transparentně a viditelně na velkém stožáru," řekl Rýdl. Úsek podle něj bude jasně označený značkou omezující rychlost na 80 kilometrů za hodinu, před kamerami bude také značka upozorňující na měřený úsek.

Kamery jsou na začátku a konci opravovaného úseku. Není použitý žádný radar, výpočet průměrné rychlosti zabezpečuje software podle dat pořízených kamerami. Sankce za případné přestupky bude rozesílat obec s rozšířenou působností, v tomto případě by mělo jít o Prahu.

Dálnice D11 před Prahou není jediným dálničním úsekem, kde letos ŘSD počítá s instalací kamer úsekového měření. V létě by se měly kamery objevit například na D1 v opravovaném úseku mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi v obou směrech nebo mezi Souticemi a Loktem. S měřením se počítá také mezi Velkým Beranovem a Měřínem a u Velkého Meziříčí.

Podle dostupných statistik většina řidičů omezenou maximální rychlost v opravovaných úsecích dálnice dodržuje. Například na dálnici D1 v roce 2017 překročilo povolenou rychlost 80 km/h v omezení mezi 48. a 55. kilometrem maximálně o pět kilometrů v hodině 15 procent řidičů, rychleji než 85 km/h jelo pět procent řidičů a rychleji než 93 km/h pouze 1,2 procenta aut.

Související články

Témata
26. 5. 2019 10:50
Re: Pokuty
lyon667 : Nejsem žádný levoproudař, to nechávám dementům pro které zpoždění pár vteřin je zkáza světa.Jenže když někdo ,,drze" předjíždí ačkoliv se tam horko těžko vejde,tak potom mnoho dalších (třeba Mig) jedou pětkou.... Ale pro některé ,,duševně vyspělé" je to těžko pochopitelné.
26. 5. 2019 10:39
Re: Pokuty
Mig : A kdopak má zásluhu na tom že jedeš pětkou.Právě ti kteří se rádi nechávají kasírovat a kterým to pak nevyjde a kolony narůstaj a narůstaj. Prostě a jednoduše ,za vším hledej člověka.
Avatar - Ozzman
17. 5. 2019 19:30
Re: Hlavně že na radary je
No předchozí vedení : ANO mělo tentokráte pro magistrát připraveno pro mne naprosto nesnesitelného člověka, takže to snad radši cokoliv... :D
Avatar - Mikesus
17. 5. 2019 19:14
Re: Hlavně že na radary je
s tim bych uplne nesouhlasil. zatim mi jako lepší nepřijdou :'-(
Je to z bláta do louže
Avatar - Ozzman
17. 5. 2019 18:35
Re: Hlavně že na radary je
Dejme jim čas, vše lepší, než ta sebranka, co tam byla doteď....

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku