Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Čínská automobilka Geely začne budovat silnou firemní image

Michal Fokt Michal Fokt 23. 12. 2014 • 04:40
10
21
Zobrazit náhledy (10)
Geely Geely Geely Geely Geely
Poté, co byl vytyčen jasný směr pro značku Volvo, je nyní na řadě automobilka Geely, která se chce vymanit z šedého čínského průměru.

Zatímco Volvo už započalo svou pětiletou pouť, na jejímž konci má být prémiová značka s ještě silnější pozicí na trhu, jasně definovanou cílovou skupinou a odpovídající ziskovostí, mateřské Geely je stále jen jednou z mnoha anonymních čínských značek. To ale vlastník automobilového koncernu Zhejiang Geely, čínský miliardář Li Shufu, teď hodlá také změnit.

Automobilové uskupení, které nyní kromě Volva a Geely zahrnuje od roku 2009 ještě značky Emgrand, Gleagle a Englon s poněkud nepřehlednou hierarchií, čeká doslova revoluce. Zmíněná trojice Emgrand, Gleagle a Englon bude podle Bloombergu zrušena a všechny automobily budou vznikat v budoucnu výhradně pod značkou Geely.

Současně mají nové modely vsadit na výrazně modernější design i techniku, aby mohly úspěšněji konkurovat produktům evropských, amerických, korejských a japonských značek. Rozdíly mezi těmito produkty si začíná uvědomovat stále více zákazníků a čínské značky ztrácejí své pozice - kupříkladu v listopadu se prodeje Geely propadly meziročně o 22 %.

Analytici s tímto krokem souhlasí, podle nich likvidace tří značek přinese úspory v oblasti marketingu a současně umožní automobilce Geely vytvořit za pomoci špičkových světových designérů, jako je Peter Horbury, jednotný, silný a výrazný korporátní design. První vlaštovkou v tomto směru má být velký sedan Geely GC9.

Související články

Témata
Avatar - wakantanka
26. 12. 2014 10:51
Re: Design
To už je bohužiaľ taký miestny kolorit. Nahodiť tému bez nejakého vágneho argumentu a hneď po tom keď mu toto jeho presvedčenie niekto exaktným argumentom vyvráti, prehodí výhybku iným smerom, resp. skĺzne k osobným invektívam. Nemyslím tým priamo IbizuFR ale tak všeobecne niektoré známe nicky.
Avatar - wakantanka
26. 12. 2014 10:47
Re: Moudrý autor
Mno keď počujem Geely tak mi napadne vlastník Volva. Nič viac a nič menej. Nejaké konkrétne auto si nevybavím ani omylom. Takže ak to s pôsobením mimo Čínu myslia aj do budúcna vážne, najvyšší čas začať budovať značku spôsobom, aby si aj bežný človek vedel k danej značke priradiť aj nejaký výrobok bez internetu. >:D
25. 12. 2014 16:44
Cina
Cinani jsou tam, kde jsou zejmena diky kopirovani, vykoristovani a dalsim nekalym praktikam. Neni jediny duvod jejich vyrobky obdivovat, nebo dokonce kupovat.
25. 12. 2014 11:17
Re: No a treba to Evropanum konecne dojde...
A pod europskym si predstavujes aj BMW X3, X5, MB ML a MB GL ? A Toyota yaris je podla teba japonska alebo francuzska, co avensis, alebo Nissan qashqai, Bulharom uz dava pracu nejaky cinan.
Mam rad ludi, ktori hovoria o tom, ze treba podporovat europske vyrobky a potom sa chvalia Iphonom 6 a tablet jedine I pad...
Avatar - pumpkin
24. 12. 2014 23:43
Re: Moudrý autor
Ako rozumiem čo tým chcel básnik povedať, no šťastnejšia by bola formulácia nič nehovoriaca značka, neznáma, možno ešte no name/generická značka. Anonym je jednoducho anonym. To by muselo byť v tomto prípade auto bez akéhokoľvek označenia.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud