Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Co Mercedes chystá pro rok 2019? Několik nových kompaktů a GLS

David Bureš David Bureš 31. 10. 2018 • 20:51
6
Zobrazit náhledy (6)
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz pro příští rok chystá záplavu novinek. Jestliže elektrické SUV EQC nebo nová generace třídy B byly už odhaleny, podoba dalších aut zatím zůstává zahalena tajemstvím.

Automobilka Mercedes-Benz šlape. Aktuálně je největším výrobcem luxusních aut na světě, zároveň si však svůj titul chce udržet co nejdéle, a tak i pro následující rok chystá spoustu nových modelů, aby udržela pozornost klientely. Na co všechno se můžeme těšit? Chystané novinky odhalil produktový plán výrobce.

V posledních letech se Mercedesu vyplatila sázka na kompaktní rodinu modelů, a tak na ni bude klást pozornost i v roce 2019. Trojcípá hvězda tak bude pokračovat v mezigenerační výměně této rodiny, po nové třídě A hatchback a sedan (+prodloužený sedan pro Čínu) se v únoru 2019 začne prodávat již odhalená nová generace třídy B.

V průběhu roku se pak dočkáme ještě nové generace CLA, a to jak v případě „čtyřdveřového kupé,“ tak v případě shooting braku. Automobilka tudíž nadále věří těmto sportovně navrženým variantám a počítá s nimi i v nové generaci.

To ale není všechno, pro rok 2019 automobilka připravuje také „osmého člena kompaktní rodiny.“ Novinkou v nabídce bude další SUV, které doplní již nabízené GLA – to se druhé generace dočká až nejdříve v roce 2020. Nový model je zatím známý jako GLB, přičemž bude praktičtější než GLA a nabídne krabicovitější design inspirovaný třídou G, popřípadě někdejším GLK. Technika ale bude sdílena s dalšími kompakty, což znamená vylepšenou platformu MFA s poháněnou přední nápravou.

Právě SUV budou hrát v expanzi modelové řady Mercedesu také důležitou roli. Na začátku roku 2019 se začne prodávat již odhalené GLE, v polovině roku ho pak doplní elektrické EQC. Někdy v té době dorazí i nová generace GLS, tedy plnotučného luxusního SUV, která vyzve na souboj nedávno odhalené BMW X7. Nabídnout by měla také ještě luxusnější variantu s přídomkem Maybach. Komu by to ale přišlo moc, pro toho tu bude facelift GLC.

Mercedes-Benz počítá i s novinkami v oblasti svých užitkových vozů. Na přelomu roku přijde elektrická dodávka eVito, kterou na konci roku 2019 doplní elektrický eSprinter. Mezitím se dočkáme také nové třídy V, jelikož je ale současné provedení na trhu teprve od roku 2014, očekáváme spíše příchod faceliftu než nové generace.

Úpravu pak v roce 2019 čeká také modelovou řadu značky Smart. Do roku 2020 má na evropských trzích nabízet výhradně elektromobily, a tak se dá očekávat, že inovace představené v příštím roce budou souviset s tímto strategickým plánem.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku