Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dacii Duster opouští atraktivní motor. Benzinová čtyřkolka tím značně podraží

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 5. 5. 2020 • 21:12
112
3
Zobrazit náhledy (112)
Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster

V nabídce populárního a cenově dostupného SUV se v posledních týdnech dějí velké rošády. Po nové základní motorizaci ji jedna jiná opouští.

Levné SUV Dacia Duster je evropským fenoménem a Česká republika není výjimkou. Jen v loňském roce jej u nás pořídilo 5922 kupců, což z něj dělá devátý nejprodávanější model na tuzemském trhu (jen o 14 kusů za Škodou Superb) a suverénně nejžádanější Dacii celkově.

V posledních měsících se ale potenciální zájemci mají na pozoru, Duster se totiž musí vypořádat s několika motorovými novinkami. Tou první byla náhrada populární atmosférické šestnáctistovky přeplňovaným litrovým tříválcem s výkonem 74 kW, z něhož se stala základní motorizace a s cenovkou 269.900 Kč nejdostupnější nový Duster. Jen připomeňme, že nyní jej lze pořídit s atraktivním zvýhodněním 50.000 Kč.

O druhé zásadní změně nyní informoval český magazín RNews.cz. Ten upozornil, že z nabídky SUV zmizí slabší verze 1.3 TCe vyladěná na 92 kW a 240 newtonmetrů. Zůstane pouze výkonnější varianta třináctistovky se silou 110 kW. Alternativu pak tvoří turbodiesel Blue dCi naladěný na 70 kW.

Do nabídky Dusteru je to citelný zásah, i když se to na první pohled nemusí zdát. Varianta 1.3 TCe 92 kW byla totiž s cenovkou 439.900 Kč nejlevnější čtyřkolkou v nabídce. Budete-li chtít pohon 4x4 s benzinovým motorem, musíte si připlatit za silnější verzi. Ta se však pojí až s vyšším výbavovým stupněm Celebration a stojí 489.900 Kč. Zároveň zapomeňte na benzinový čtyřválec pod 400 tisíc (do teď to bylo 393.900 Kč), základní cena silnější varianty s pohonem předních kol je 444.900 Kč.

Nárůst 50.000 Kč je v těchto cenových vodách opravdu citelný. Zejména u Dusteru, jenž je synonymem pro cenově dostupné SUV. Kompenzovat se to snažší alespoň bohatší výbava, která čítá například 17” litá kola, multimediální systém s navigací či zadní parkovací senzory.

Magazín RNews.cz informuje, že pár slabších třináctistovek ještě u dealerů Dacie stojí, pokud chcete Duster sehnat za tuto slušnou cenu, rozhodně byste neměli otálet.

Související články

Témata
5. 5. 2020 13:56
duster u nás
4x4, 1,33, 96 za 16340 € - stále v cenníku :-)
5. 5. 2020 13:56
duster u nás
4x4, 1,33, 96 za 16340 € - stále v cenníku :-)
Avatar - twistedTSD
5. 5. 2020 13:42
Hmm
To je blbý, ale aspoň zůstává dCi 4x4 za podobnou cenu. To mi teď přijde jako jediná smysluplná volba.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku