Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

DAF představuje CF Electric s podvozkem 6x2 pro svoz odpadu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 26. 11. 2019 • 17:45
6
Zobrazit náhledy (6)
DAF CF Electric 6x2

Společnost DAF Trucks N.V. ve spolupráci s VDL Groep uvádí evoluci nákladního vozidla řady CF s plně elektrickým pohonem. Novinka s podvozkem 6x2 je připravena pro svoz odpadu.  

Společnost DAF Trucks N.V. ve spolupráci s firmou VDL Groep v roce 2018 uvedla tahač CF Electric s podvozkem 4x2 a čistě elektrickým pohonem. První série těchto vozidel je od konce loňského roku nasazována do skutečného provozu ve spolupráci s vybranými dopravci.

DAF CF Electric s podvozkem 6x2 je pokračováním projektu čistě elektrických nákladních vozidel a na rozdíl od dvounápravového tahače pro přepravu nákladů na krátké vzdálenosti vznikl pro svoz odpadu. První z těchto vozidel mají ještě koncem letošního roku zamířit do služen společností HVC a ROVA. Začátkem roku 2020 pak mají být další vozidla dodána do Rotterdamu a společnosti Cure.

Společnost HVC je aktivní v Noord-Holland, oblasti Rijnmond a Flevoland, zatímco společnost ROVA ve středních a východních oblastech Nizozemska. Obě firmy využívají boční nakladače, pomocí kterých mohou být kontejnery vyprázdněny do nástavby. Město Rotterdam a firma Cure v oblasti Eindhovenu budou používat DAF CF Electric s nakládacím jeřábem pro svoz odpadu z podzemních kontejnerů.

DAF CF Electric s podvozkem 6x2 je pro zvýšení manévrovatelnosti při sběru odpadu v úzkých městských ulicích osazen řiditelnou zadní nápravou. Zároveň zvolená konfigurace podvozku přispívá ke zvýšení nosnosti a společnost uvádí, že celková hmotnost tohoto vozidla může být až 28 tun.

Základem pohonné soustavy je elektromotor o výkonu 210 kW a točivém momentu 2000 N.m napájený lithium-iontovým akumulátorem s celkovou kapacitou 170 kWh. Model DAF CF Electric 6x2 má dojezd přibližně 100 kilometrů, takže je vhodný pro použití na pravidelných trasách při svozu odpadu. Akumulátor disponuje funkcí rychlého nabíjení, za 30 minut dosáhne stavu 80% kapacity akumulátorů. Do jejich úplného nabití stačí pouze 1,5 hodiny.

Zdroj: DAF Trucks N.V.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku