Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Daihatsu Deca Deca: Koncept pro tokijský autosalon

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (16)
Japonská automobilka Daihatsu je specialista na malé automobily a i její koncept MPV s čtyřmístným variabilním interiérem se řadí do japonské třídy kei.

Koncept Daihatsu Deca Deca má karoserii hranatých tvarů dlouhou 3395 mm. Na její pravé straně jsou pouze jedny dveře k sedadlu řidiče a vysoko umístěné dlouhé boční okno u druhé řady sedadel. Na levé straně jsou proti sobě otevírané bohatě prosklené dveře. Díky absenci B-sloupku po jejich otevření vznikne velký vstupní otvor usnadňující nastupování do interiéru.

Prostor pro cestující a zavazadla se vyznačuje podobně minimalistickým designem jako karoserie. Tenká skládací sedadla mohou být nastavena do různých poloh nebo složena tak, že vznikne zcela rovná ložná plocha. Sedadlo předního spolujezdce se skládá ke kolmé přední stěně interiéru, zatímco sedadla druhé řady jsou složena k pravé boční stěně.

K pohonu konceptu Deca Deca má sloužit zážehový tříválec o objemu 660 cm3 přeplňovaný turbodmychadlem a pohánějící přední kola bezestupňovou převodovku CVT.

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (16)
Avatar - twistedTSD
12. 10. 2009 22:21
Re: ?!
Divim se ze sem tahas papeze, kdyz ses tehdy tak ztrapnil, a nejsem zadnej priznivec VW...prestan se do me navazet,jsi na serveru o autech, tak se drz tematu a zamysli se jestli ti to cos napsal opravdu pripada vtipny......a ten design - fakt se ti to libi? takova obluda se jen tak nevidi...(mluvim o tom daihatsu)
Avatar - Blue Sun
12. 10. 2009 19:21
Re: ?!
Co má tahle diskuse společného s papežem? Pokus hlupáka o rýpnutí do věřících?
Avatar - T613
12. 10. 2009 12:50
Re: Japonská krabice od bot
exteriér je velmi sporný, ale interiér se mi velmi líbí. Něco tak prostorného na tak málem půdoryse :yes:
Avatar - Pierro
12. 10. 2009 10:17
Re: Japonská krabice od bot
klaudius, veď ty dobre vieš, že japanofília nikdy nebola mojou diagnózou, takže niet čo škrtať. Len tu píšem, že toto prevážadlo je pre mňa nestravitelné... ;-)
12. 10. 2009 09:24
Re: Japonská krabice od bot
Tak mám pre teba dobrú radu - vyškrtni Japonsko zo zoznamu tvojich možných emigračných azylov, a také auto si proste nekupuj. >:D >:D >:D