Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Další evropský stát plánuje zákaz prodeje nových aut se spalovacími motory

Ondřej Mára Ondřej Mára 23. 6. 2019
20
61
Zobrazit náhledy (20)
Nissan Leaf 3.Zero e+ Nissan Leaf 3.Zero e+ Renault Zoe Renault Zoe Renault Zoe Renault Zoe Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Hyundai Kona Electric Hyundai Kona Electric Hyundai Kona Electric Hyundai Kona Electric Hyundai Kona Electric

Irsko se stalo dalším evropským státem, který se rozhodl zakázat v blízké budoucnosti prodej nových automobilů se spalovacími motory.  

Irská vláda se pochlubila novým ambiciózním plánem „Climate Action Plan,“ jehož cílem by mělo být dosáhnout do roku 2050 kompletní uhlíkové neutrality. Plán má celkem 145 stránek a obsahuje návrhy vztahující se k průmyslu, agrikultuře, výstavbě, odpadům a dalším cílovým oblastem.

Irsko má přitom opravdu hodně co dohánět. Richard Bruton, irský ministr životního prostředí, totiž během pondělní schůze přiznal, že Irsko je v současnosti z 85 procent závislé na fosilních palivech. V zápětí pak dodal, že zatímco by se uhlíková stopa měla zmenšovat, emise skleníkových plynů jsou na vzestupu. A tento trend by se měl zvrátit.

Do roku 2030 proto irská vláda plánuje: dosáhnout získávání až 70 procent elektrické energie z obnovitelných zdrojů, dostat na silnice okolo 950.000 elektrifikovaných vozidel, úplný zákaz nerecyklovatelných plastů a také úplný zakázat prodej nových automobilů se spalovacími motory.

Vláda se také připravuje i na investice do celonárodní sítě nabíjecích stanic. Současně také připravuje návrh, podle kterého by měla být každá nerezidentní budova s více než 10 parkovacími místy vybavena vlastní nabíječkou elektromobilů.

Jak už jsme psali výše, většina elektrické energie by měla být získávána z obnovitelných zdrojů, což by ale v případě Irska nemuselo být tak komplikované. Již v současnosti existuje v zemi rozsáhlá síť větrných elektráren, která by ještě mohla být rozšiřována. Další energii by měly generovat fotovoltaické elektrárny, včetně těch domácích, kterým stát nabídne možnost prodeje přebytečné energie do sítě.

V nedávné minulosti už se pro podobný zákaz prodeje nových automobilů se spalovacími motory rozhodlo hned několik evropských států. Od roku 2030 by měl platit například ve Švédsku, Dánsku nebo Nizozemsku. O dekádu později plánuje stejný zákaz i Francie, Velká Británie nebo Španělsko. Německo pak zvažuje podobný krok na rok 2050 – zda to myslí vážně ale ukáže až čas.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - palix
Re: Re: Re: Konec svobody pohybu
| 24. 6. 2019
O 50 rokov tu už asi viacerí z nás nebudeme. Míče UEFA nebudú potrebné, lebo futbal sa bude hrať vo virtuálnom priestore ;). Dokonca ani ľudia ho nebudú hrať, ale umelá inteligencia. Ľudia budú hlúpnuť...
Svet sa isto zmení - možno tak, že by sme v ňom aj tak nechceli žiť. Nepekná predstava, ale mám taký pocit, že veľa moderných technológii nás oberá o slobodu.
Avatar - Hammunasakra
Re: Re: Re: Re: Re: Irsko
| 24. 6. 2019
Tak tady sou CICEROvy limity? No i tak dobrej nadprůměrnej přehled ;-)
Avatar - CICERO
Re: Re: Re: Re: Irsko
| 24. 6. 2019
Jako že sme pod vlivem? pod vlivem vlastního Co2? :D ;-) Ty seš mi ale koumes,... nu asi špatná KARMA !!! :D :*) … ato všechno jenom díky Tobě ! :D = zrychluješ náš srdeční tep, nejsme po africku trénovaní, a víc dýcháme a dusíme se... hmmm


teoretik prognostik alarmistic jo… MYSTIC :-) ;-)
Avatar - Hammunasakra
Re: Re: Re: Irsko
| 24. 6. 2019
Avatar - CICERO
Re: Re: Re: Irsko
| 24. 6. 2019
Já mám 2 kocoury = 1x pes... = to by šlo... kočička pružná masíčko výborné... hamunaSAKRA! ...jeden má kupní smlouvu, se tam píše, když nebude živy azdrávy a patřičně načechrány i pokutu 3X kupní ceny zaplatím... ou... tak bude cicero o hladu, zatím... nebo.... budu frikulín a dám si pul psa? OK uvidim ještě... :-)

vlastně... planetu chrání suprman BABISH ! Takže kocourci jsou v bezpečí... uff… Děkuju Andrejko... :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku