Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Designér si pohrál s Evropským Autem roku 2022. Taková Kia EV6 se nám líbí!

Dominik Kovář Dominik Kovář 13. 7. 2022 • 00:00
19
Zobrazit náhledy (19)
Zephyr Designz Kia EV6 Kia EV6 Kia EV6 Kia EV6 Kia EV6 Kia EV6 Kia EV6 Kia EV6 Kia EV6 Kia EV6 Kia EV6 Kia EV6 Kia EV6 Kia EV6

S rostoucím počtem elektromobilů roste fantazie v oblasti aftermarket tuningových úprav. Zephyr Designz udělal z modelu EV6 pořádného dravce!

Kia EV6 je sama o sobě velmi pěkným automobilem, což dokládá poptávka a také různá mezinárodní ocenění. Nejvýkonnější model EV6 GT se však příliš neliší od standardního modelu EV6, což je při pohledu na technická data škoda. Kia EV6 GT disponuje zrychlením z 0 na 100 km/h za 3,5 vteřiny, výkonem 430 kW (585 k) a točivým momentem 740 Nm. Čísla, za která se nemusí stydět leckteré sportovní modely. 

Video se připravuje ...

Designér Zephyr Designz si usmyslel, že by takto výkonný elektromobil mohl vypadat o něco dravěji. Jelikož si troufám říci, že patřím ještě k mladší generaci, mám za sebou stovky hodin strávených u počítačové závodní série Need For Speed. Proč to právě teď zmiňuji? Tento koncept mi totiž připomíná možnosti designových úprav, které se při zdokonalování jednotlivých modelů v závodní hře nabízely. A to vůbec nemyslím v negativním slova smyslu. 

Přední část disponuje masivním nárazníkem s prvky pro zlepšení přítlaku, které můžeme vídat zejména na okruhových speciálech. Další viditelnou změnou v přední části vozu je větrací otvor v kapotě. Agresivitě přidávají rozšířené blatníky a obří zadní křídlo z karbonu. K vozu dokonale pasují obří bronzové disky s nespecifikovanou velikostí. Pokud vedle sebe položíme fotky sériového modelu EV6 a tohoto renderu, zajisté si všimneme nižší světlé výšky počítačově upraveného modelu. 

Je více než jasné, že “srandičky” typu obřích křídel a složitých koncepcí nárazníků, které zvyšují hodnotu aerodynamického odporu, nebudou od samotných automobilek oficiálně k dispozici, a to ani u výkonných verzí elektromobilů. Výrobci by totiž logicky šli sami proti sobě, jelikož jedním z nejdůležitějších měřítek elektromobilu je jeho dojezd. 

Jednotliví tuningoví úpravci si však už jistě na tyto výkonné elektromobily brousí zuby a co nevidět dorazí s aftermarket úpravami, jejichž finální vzhled nemusí mít k této počítačové úpravě příliš daleko. 

Doporučujeme

Témata