Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Deutz-Fahr: Nová generace traktorů řad 6 a 7

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 13. 7. 2016 • 10:07
12
11
Zobrazit náhledy (12)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Deutz-Fahr představuje novou generaci traktorů modelových řad 6 a 7. Ty budou nabízeny v široké paletě verzí s výkony od 115 do 181 kW.

Nové traktory Deutz-Fahr řad 6 a 7 v tradičních barvách své značky se mohou pochlubit designem, za jehož návrhem stojí studio Italdesign. První z této dvojice nabídce celkem dvanáct verzí, zatímco druhý vstoupí na trh nejprve ve dvou provedeních.

Traktory Deutz-Fahr řady 6 jsou vybaveny přeplňovanými vznětovými šestiválci o objemu 6057 cm3 s výkony od 115 do 166 kW, splňujícími emisní normu Tier4 Final, které je možné kombinovat s jednou ze tří převodovek.

V případě traktorů s označením Powershift je standardem manuální převodovka, která nabízí 30 rychlostí pro jízdu vpřed a 15 rychlostí pro jízdu vzad, resp. 54 rychlostí dopředu a 27 rychlostí dozadu.

Za označením RCshift se ukrývá plně automatická převodovka, která disponuje stejným rozsahem rychlostí jako manuální Powershift.

Vrcholem nabídky je převodovka s plynule měnitelným převodem, která je určena pro traktory řady 6 v provedení TTV, jimž umožňuje plynulou změnu rychlostí v rozsahu od 0,2 do 40 nebo 50 km/h.

Vedle možnosti výběru jedné z dvanácti výkonových verzí a trojice převodovek mohou zákazníci u nové generace řady 6 volit i jeden ze dvou konfigurací kabiny. První z nich je určena pro všechny modely Powershift a RCshift, zatímco druhou disponují modely RCshift a TTV.

Kabiny traktorů řady 6 zaujmou vedle skvělého výhledu všemi směry systémem InfoCentre s pětipalcovým dotykovým displejem, na němž se mohou zobrazovat důležité provozní údaje. Komfort v kabině pak vedle kvalitního odhlučnění může zvyšovat i výkonná klimatizace a střešní okno.

Deutz-Fahr řada 7 ve své nové generaci sdílí design i pohonnou jednotku s řadou 6, ale na rozdíl od ní nabízí pouze dvě výkonové verze, které disponují hodnotami 166 kW a 181 kW. Samozřejmostí je i zde splnění normy Tier4 Final.

Motory těchto traktorů spolupracují s převodovka s plynule měnitelným převodem, vybavenou novým softwarem. Ta jim umožňuje plynulou změnu rychlostí v rozsahu od 0,2 až do 60 km/h.

Zvyšovat stabilitu a zároveň zlepšovat ovládání traktorů řady 7 má inteligentní adaptivní odpružení přední nápravy s výkonnými kotoučovými brzdami a systémem proti ponořování při brzdění.

Kabina s označením Maxi Vision 2 může vedle prvků uvedených u řady 6 disponovat i systémem iMonitor 2.0 s 12-palcovým displejem, umožňujícím sledování provozních údajů, ovládaní multimediálního systému a zobrazení záběrů ze zadní kamery.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - Barrichello
13. 7. 2016 23:14
Re: Skvělé, prvotřídní stroje!
V CR je Fendt a Deutz asi tak caste zjeveni ze na jeden tento traktor je 50 traktoru 4ky JD Case NH a Zetor. Massey Fergusson je jeste vetsi rarita. To je videt vic i Belarus
Avatar - Pixla
13. 7. 2016 21:12
Re: Skvělé, prvotřídní stroje!
V prodejích na JD určitě nemá, ale kvalitou je o třídu jinde. Deutz-Fahr, Fendt nebo Massey Ferguson jsou traktory, které kupují majitelé farem, JD nebo NH kupují nákupčí farem. Ale i tady dnes už platí, že na trhu není vysloveně špatných traktorů, jen ta životnost je rozdílná :-)
13. 7. 2016 19:22
Re: Skvělé, prvotřídní stroje!
A je to tak důležité, "kdo dočůrá dál" ?
13. 7. 2016 14:01
Re: Nová rubrika
změnu
13. 7. 2016 14:00
Re: Nová rubrika
Jen námět na ženu. Nikde jsen neřekl, že se mi něco nelíbí. Každopádně díky za inteligentní radu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku