Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Originál handsfree pro OII

neregistrovaný "bisak"
25. 10. 2006 22:40
Originál handsfree pro OII
Mám v OII nainstalovanou originál handsfree a protože originál adaptér na mobil stojí skutečný ranec, používám BT. Mám telefon N6230i. Strašně mě irituje, jaký způsobem handsfree nakládá s položkami v seznamu. U lidí, kde mám více telefonních čísel se mi na MAXI-dotu zobrazí více záznamů k tomu konkrétnímu člověku a ty položky, u nichž mám v telefonu přidaný email či poznámku, tak ty se mi pro změnu nesesynchronizují vůbec:-( Jednoduše řečeno, handsfree je pro kočku. V servisu mi řekli, že vylepšení SW pro handsfree není k dispozici. Má někdo podobné zkušenosti, případně nějaké řešení?
Rozbalit vlákno
13
neregistrovaný "Sh@rk"
8. 11. 2006 17:05
Re: Originál handsfree pro OII
Používám stejnou metodu spojení přes bluetooth. Nokia 6233. Kopíruje se vše bez problému, ale k danému jménu pouze se základním číslem (to mi vadí). Jinak vše OK.

Nevíte někdo o nějakém jednoduchém držáku na tu originální sadu? Bez propojení nadále chci používat bluetooth. Díky.
11. 11. 2006 19:30
Re: Originál handsfree pro OII
Chcel by som mať vaše problémy. Ale mám smolu. Mám Symbianový telefón, takže akýkoľvek zoznam s menami sa nekoná. Vidím len číslo prichádzajúceho hovoru.

Mňa ale irituje, že sa mi po vypnutí zapaľovania (kľúč ale nevyberiem, aby hralo rádio) telefón často odpojí a opäť pripojí. Stačí otvoriť aj dvere, či zmeniť polohu ovládača svetiel. U kamoša (MR 2005) sa po vypnutí zapaľovania telefón odpojí a hotovo.
neregistrovaný "Sh@rk"
12. 11. 2006 16:10
Re: Originál handsfree pro OII
To odpojovani / pripojovani mne take stve. Je to podle mne polohou telefonu, respektive stineni signalu. Proto hledam jak vyresit upevneni mobilu na originalni drzak od SKODA (bez nutnosti kupovat adapter za 3500 CZK).
12. 11. 2006 19:10
Re: Originál handsfree pro OII
Určite to nie je silou signálu. Telefón mi normálne funguje ešte aj keď stojí auto pod oknom a telefón je v izbe. Navyše pripevniť telefón k držiaku z dôvodu dobrého BT signálu nemá význam, lebo BT anténa je na RJ telefónu a tá je pod sedadlom spolujazdca. Takže ak telefón položíš do stredovej konzoly, tak máš najlepší signál. Odpájanie je ale spôsobené SW RJ telefónu. Nie v sile signálu.
neregistrovaný "Sh@rk"
13. 11. 2006 08:08
Re: Originál handsfree pro OII
Zda-li je to problém SW (FM) netuším. Ale právě když mám mobil ve středové konzole tak se to stále odpojuje/připojuje. Když si dám mobil do kapsy u košile, tak téměř vůbec ( OII - model 2007)
neregistrovaný "dioda"
15. 11. 2006 21:44
Re: Originál handsfree pro OII
Zdravím, myslím že nemáte smůlu.

Pro BT sady Parrot (i ve svém autě) používáme program pro synchronizaci kontaktů určný pro HF sady Nokia 616: [odkaz] . Snad bude fungovat i se škodováckou sadou. Někdy ale dá trochu práce první zprovoznění (bývá nutné dočasně "odpojit" spojení.
neregistrovaný "dioda"
16. 11. 2006 00:57
Re: Originál handsfree pro OII
Abych nezapomněl, u novějších (nebo lepších) symbianových mobilů (zkoušeno s Nokiemi) je možné i manuální přehrání adresáře do sady.

Stačí se usadit v autě se zapnutou HF, obvykle je nutné manuálně odpojit spojení, v adresáři vybrat všechny položky a odeslat přes bluetooth do HF.

Starší mobily (i můj) ale při vybrání více než jedné položky nenabízí odeslání, je potřeba použít zmíněný program....
19. 11. 2006 13:43
Re: Originál handsfree pro OII
dioda - rád by som to vyskúšal, ale ten link mi nefunguje. Ako presne sa ten program volá?
neregistrovaný "dioda"
19. 11. 2006 13:52
Re: Originál handsfree pro OII
Tak ne vtípky, na konec odkazu jsem nechtěně přidal tečku...
19. 11. 2006 14:19
Re: Originál handsfree pro OII
Už som to našiel (podľa tej HF sady) a nainštaloval. Ale očakávania sa nenaplnili a stále HF v aute hlási, že Tel. zoznam je prázdny. Takže buď donútiť Škodovku upraviť FW tej HF v aute alebo donútiť Nokiu, nech vydá nejaký podobný SW aj pre HF koncernu VW.
neregistrovaný "dioda"
19. 11. 2006 14:26
Re: Originál handsfree pro OII
První spuštění dá zabrat, než se podaří data přenést. Také jsem poprvé s Parrotem zápasil snad přes hodinu. Chce to opakovat přihlášení, odpojit, vypnout mobil, vypnout HF, ...

Ale když se to chytne, pak funguje v pohodě po každém přihlášení mobilu k HF. Jednomu zákazníkovi jsem takto rozchodil i originální HF v audině k Nokii 3230.

Nebo zbývá zkusit manuální odeslání, pokud to Váš mobil rozumně podporuje (i po vybrání všech kontaktů). Tam je ale také nutné nejprve přerušit spojení mobil - HF.
neregistrovaný "MartinD"
1. 12. 2006 22:49
Re: Originál handsfree pro OII
Nevíte jak dostat telefonní seznam do originální handsfree u telefonu Nokia N73. Odeslání přes bluetooth přímo z telefonu se nedaří.
2. 12. 2006 09:52
Re: Originál handsfree pro OII
Mám rovnako N73 a obávam sa, že nijako. N73 má OS Symbian a ešte som nepočul o nikom, kto by oživil tel. zoznam na Symbian telefóne.
neregistrovaný "dioda"
19. 11. 2006 13:49
Bez nadpisu
Asi vtípky na webu Nokie, když jsem zadal hledání "Nokia_616", první odkaz vede na tu samou adresu :-) Program je v několika verzích, jméno vždy začíná Nokia_616_contacts
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "kramosp"
4. 1. 2007 14:54
Adaptéry na originální HF v Octavii II
Zdar, tak jsme si dnes našel čas konečně jsme se pokusil rozseknout nabídku adaptérů pro originální HF v Octavii II. Nabídka mi přijde, že se zastavila na modelech tak někdy před 3 roky. Jediný telefon se Symbianem od Nokie je 6600, což je už trochu překonaný kousek.

Tak jsem tedy napsal do Škoda Auto a dostalo se mi odpovědi, že současná nabídka bude rozšířena o telefony SIEMENS CX75, SIEMENS M75 a SIEMENS C75, to mě dorazilo a zeptal jsme se na výrobce, doufajíc, že budou mít i nějaké jiné adaptéry pro jiné automobilky než je předpotopní škoda.

HF sady dodává firma Paragon Fidelity GmbH, dříve pod názvem Cullmann. Neváhal jsme mrknu na jejich stránky a našel HF sadu označovanou jako VC4, které se nápadně podobá té v Octávce, v nabídce adaptérů jsme dokonce našel, že se připravuje adaptér pro Nokii E60. Zajásal jsme a rozjařený jsme napsal do Německa. Zde mě ale velice rychle zchladili, Škoda má sice HF sadu od nich, není to ale VC4 ale něco staršího a BT není řešeno jako interface od jiného výrobce. Takže totální kočkopes.

Závěr: Pokud někdo chcete jako já, mít telefon za jízdy v držáku a nabíjet ho z tohoto držáku, tak si rozhodně nepořizujte originální HF od Škodovky, ale kupte si HF od Nokie. Ovládání na volantu a hlasové ovládání je stejně na prd - protože příjemný dívčí has stejně jenom o něco prosí, protože nerozumí ......
Rozbalit vlákno
2
5. 1. 2007 20:19
Re: Adaptéry na originální HF v Octavii II
To je smutná informácia. Ale zase tieto sady využívajú aj ostatné koncernové značky. Tak s tým snáď niečo urobia. Mne síce ten adaptér nechýba, ja som ho zrušil úplne. Len keby už konečne niekto upravil SW, aby tá HF komunikovala aj so Symbianmi.
neregistrovaný "kramosp"
6. 1. 2007 11:44
Re: Adaptéry na originální HF v Octavii II
Nejsme si úplně jist, že jiné značky koncernu mají úplně stejnou HF sadu, spíše bych to tipoval na stejného výrobce :-)

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57